MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Muzycznie i lirycznie dla pracowni informatycznej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 20 kwietnia 2010, 20:02
Aktualizacja: Niedziela, 25 kwietnia 2010, 10:12
Autor: Gabi
Fot. TEJO
Uczniowie razem z nauczycielami i absolwentami II Liceum Ogólnokształcącego im. Norwida byli wykonawcami okolicznościowego koncertu zorganizowanego dziś w Filharmonii Dolnośląskiej dla wsparcia zmodernizowania pracowni komputerowej w cieplickim ogólniaku.

Koncert pod hasłem: „Razem na scenie – pracownia dla Norwida” pierwotnie miał odbyć się 10 kwietnia. Z wiadomych powodów został przeniesiony na dziś. Wniósł wiele pocieszających i ciepłych akcentów w smutnej ostatnio rzeczywistości.

- Nasza pracownia już dawno powinna znaleźć się na emeryturze – mówiła witając gości Jadwiga Dąbrowska, dyrektorka II LO po tym, jak zespół dęty Jelonka Brass Band brawurowo wykonał na początek wieczoru Uwerturę do opery Wilhelm Tell G. Rossiniego. Szefowa „Norwida” witała honorowych patronów: posła Marcina Zawiłę (absolwenta II LO), wicemarszałka Jerzego Łużniaka (ojca absolwentów II LO) oraz przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Jerzego Pokoja (ojca uczennicy II LO).

Wpisując się w intencję koncertu dwaj samorządowcy wojewódzcy byli obecni jedynie wirtualnie (nieobecni usprawiedliwieni). Zjawił się natomiast poseł Marcin Zawiła z małżonką. Koncert oklaskiwał także patron honorowy Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry oraz Anna Ragiel, zastępczyni przewodniczącego rady miasta. Brawo bili bardzo licznie zgromadzeni uczniowie, nauczyciele i przyjaciele szkoły.

Później było już tylko bardzo – jak to powiedziała Jadwiga Dąbrowska – muzycznie i lirycznie. Przez estradę przewijali się rozmaici wykonawcy, w tym – między innymi – śpiewaczka Anna Patrys (absolwentka II LO), jego uczennica i zarazem świetna wokalistka Marzena Drozdowicz, licealista i skrzypek Michał Kowal, trębacz i absolwent Jędrzej Tomczyk. Z zupełnie innej strony dali się poznać pedagodzy z II LO, którzy zaskoczyli zebranych talentami artystycznymi: Magdalena Jaroszewicz, Elwira Kozak oraz Anna Czajewicz. Wystąpiły też zespoły uczniowskie oraz niezawodny akompaniator i świetny pianista oraz pedagog PSM I i II stopnia Krzysztof Gotartowski. Na repertuar złożył się szeroki przekrój utworów: od pełnej powagi klasyki poprzez poezję śpiewaną do słów Stachury, aż po muzykę lekką, łatwą, znaną i przyjemną.

Dochód ze sprzedaży cegiełek oraz programu koncertu wspomoże szkołę w doposażeniu pracowni internetowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Laboratorium Szkła

Energetyczny prolog!

Komentarze (10) Dodaj komentarz

tracęgruntpodstopami 20-04-2010 21:19
Było naprawdę dobrze, dziewczyny z 3A dały radę ;) Jedno mi się nie spodobało - słowa pana Zawiły. Szanuję tego człowieka, ale porównywanie (może nie dosłowne, ale wszyscy wiemy o czym była mowa) II LO do I LO było trochę niestosowne. Lepsi i gorsi ? A może równi i równiejsi ? Poza tym naprawdę gratuluję wszystkim. ...uczeń 2C
~absolwentka 20-04-2010 21:22
Wspaniały koncert!!!!!
~do 21.19 20-04-2010 21:28
Zgadzam się - nie powinno się porównywać szkół:(... Gratulacje dla wykonawców i organizatorów - piękny koncert!
~bell 20-04-2010 21:45
Świetny pomysł, który wpisuje się w sympatyczny klimat Norwida - nie tylko nastawienie na wyniki w rankingach i maglowanie dzieciaków ale również dobra, wspólna zabawa uczniów, nauczycieli i rodziców. Oby więcej takich akcji. Brawo II LO!!
~absolwent 1990 20-04-2010 23:10
brawo, tak trzymać
~Adam K. 21-04-2010 0:04
Chciałbym usłyszeć repertuar nauczycieli, takich jak: Anna D. ; Justyn B. ; Renata K. - przyznaję, że mogłoby być ciekawie :)
~hmmm? 21-04-2010 7:57
Gdzie się podziały zdjęcia ?
~ 21-04-2010 13:36
A ile komputerów będzie zakupionych?
~malyglod 21-04-2010 17:00
no właśnie, gdzie zdjęcia ?
~coooooooooo? 22-04-2010 15:22
nie rozumiem tego, widzę, że nie tylko ja nie widzę zdjęć... o co chodzi ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wirtuozi jazzu

Zaczytaj się z Jelonką.com

Trudny dojazd do SP 3

Koncert Papieski z KSON–em

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
767
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%