MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 1 czerwca
im. Jakuba, Konrada

Muzeum Karkonoskie zaprasza od wtorku!

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 4 maja 2020, 13:35
Aktualizacja: Wtorek, 5 maja 2020, 11:47
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Już jutro (5.05) swoje progi dla zwiedzających otwiera Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, wraz ze swoimi oddziałami. Obowiązywać będzie ograniczenie liczby osób oraz wszelkie środki bezpieczeństwa sanitarnego.
Z dużą radością przyjęliśmy wiadomość z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o otwarciu od 4 maja instytucji kultury, w tym muzeów. Nasza placówka będzie otwarta od wtorku (5.04) - powiedział na wstępie Przemysław Wiater, dyrektor Muzeum Karkonoskiego.

Placówka jest przygotowana na to, żeby zadbać zarówno o zdrowie zwiedzających, jak i pracowników.

Uzgadniamy nasze obowiązki ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Jeleniej Górze i czekamy na pozytywną opinię. Wprowadzimy tymczasowy regulamin, który będzie obowiązywał w czasie epidemii - podkreślił P. Wiater.

W muzeum przy ul. Matejki w Jeleniej Górze będzie mogło być jednocześnie 12 osób (nie licząc pracowników). Ograniczenia liczby zwiedzających będą obowiązywać również w oddziałach muzeum - Muzeum Historii i Militariów (ul. Sudecka w Jeleniej Górze), w Domu Carla i Gerharta Hauptmannów (Szklarska Poręba) i Zamku Bolków.

Zapraszamy szczególnie do placówki w Szklarskiej Porębie, gdyż obok muzeum znajduje się piękny Park Ducha Gór, który w momencie, gdy będzie więcej osób w muzeum, odsłoni swoje uroki w oczekiwaniu na wejście - zachęca dyrektor. - Równie bezpiecznym obiektem plenerowym jest Muzeum Historii i Militariów przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze. Ekspozycja mieści się na świeżym powietrzu, więc zagrożenie jest zminimalizowane. Zapraszamy też na Zamek Bolków - to przepiękna średniowieczna budowla, której przewodzi kasztelan Adam Łaciuk, wielki pasjonat, dzięki któremu zamek ponownie nabiera swojej świetności - dodał Przemysław Wiater.

Jak podkreślają władze muzeum, grupy zorganizowane powyżej 12 osób nie będą wpuszczane. Obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz odległości 2 metrów pomiędzy osobami. Nie będzie też możliwości oprowadzania. Do dyspozycji gości będą środki dezynfekujące.

Kultura to jedna z dziedzin życia społecznego, która w czasie zarazy musi funkcjonować, a wcale nie jest to łatwe. Zapraszam wszystkich - przychodźcie do nas - zachęca P. Wiater.

Warto dodać, że mimo ograniczeń planowane jest zorganizowanie Nocy Muzeów. Szczegóły już wkrótce...

Twoja reakcja na artykuł?

9
53%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
12%
Nudzi
2
12%
Smuci
0
0%
Złości
4
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Kapitalna wiadomość ws. linii do Karpacza i Kowar!

Nowe otwarcie muzeum

Urząd Marszałkowski przejmuje linię kolejową do Świeradowa Zdroju

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 4-05-2020 14:51
Ludziom pieniądze się kończą a oni muzea otwierają , jaki oni są dobrzy
~hurrra 4-05-2020 21:30
Już podnoszę kiecę i lecę !
~Pięknie i Superaśnie 5-05-2020 0:55
Chyba tez się skuszę i wydam kasę zamiast na żarcie to na kulturalne spędzenie ostatnich chwil życia w zdrowiu.
~tutturu 5-05-2020 8:34
Raczej na pewno skorzystam nie wcześniej niż po zaszczepieniu na covid-19...tj. najwcześniej za jakieś 2 lata......a jak ktoś chce bez sensu ryzykować...niestety...ale każde nasze wejście do zamkniętego pomieszczenia jest dzisiaj ryzykiem...dlatego bez zbędnej potrzeby wchodzić nie radzę...a muzeum, kino, koncert czy teatr do życia potrzebne nie są....smutne ale prawdziwe...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rekrutacja do szkoły muzycznej w Jeleniej Górze  

Zaczytaj się z Jelonką. com

Radny Mariusz Gierus pokieruje pogotowiem

Wyjątkowa Rowerowa Parada Retro

Wypadek koło Barcinka

Sonda

Otwarcie szkół dla najmłodszych uczniów nie oznacza normalnej nauki, tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Czy to ma sens?

Oddanych
głosów
1038
Tak
27%
Nie
69%
Nie wiem
4%