MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Muzeum Karkonoskie – krainą wiedzy i umiejętności

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 8 października 2010, 15:30
Aktualizacja: 18:30
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Bardzo szeroką ofertę zajęć edukacyjnych przygotował w tym roku zajmujący się tym dział oświaty w Muzeum Karkonoskim. Zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi mieszkańcy miasta w placówce na pewno nie będą się nudzić.

Wprawdzie muzea często kojarzone są z zakazami, choćby tym dotyczącym dotykania eksponatów, Muzeum Karkonoskie łamie tę regułę i pozwala najmłodszym na inspirowanie się eksponowanymi przedmiotami podczas licznych warsztatów i lekcji muzealnych.

Dział Oświatowy Muzeum Karkonoskiego proponuje różne formy działalności, które nie tylko oswoją dzieci i młodzież z salami muzealnymi, lecz także pozwolą na zdobycie wielu umiejętności i poszerzenia wiedzy z zakresu historii. Związane z Chatą Karkonoską warsztaty „Na ludowo”, nauka origami, malowanie palcami i dłońmi, poszukiwanie eksponatów w muzeum, czyli gry i zabawy, muzealna zgaduj zgadula – to oferty dla dzieci.

Już od grudnia rozpoczną się warsztaty rękodzielnicze, podczas których będzie można nauczyć się zdobienia bombek choinkowych. Dla starszych przeznaczone są także zajęcia związane z wystawą szkła – a dotyczące szklanych przycisków. Za inspiracje podczas innych zajęć będzie służył też osiemnastowieczny model Kościoła Łaski pod Krzyżem Chrystusa. Będzie też warsztat poświęcony tworzeniu slajdów, a także podwójne „warsztaty malarza” – podczas których adepci sztuki nauczą się podstaw malarstwa i poznają jego dzieje.

Chętne grupy mogą także wziąć udział w lekcjach muzealnych tyczących przeszłości Jeleniej Góry, dziejów hutnictwa szkła, ważnych odkryć archeologicznych, militariów pochodzących z wykopalisk, starych pocztówek i innych obrazów naszego miasta sprzed lat, a także ludowego malarstwa na szkle i wielu innych dziedzin.

Już dziś z pierwszych zajęć skorzystały dzieci z Przedszkola nr 13, które – zainspirowane zdobieniami na talerzach zgromadzonych w Chacie Karkonoskiej, same próbowały zabawić się w tworzenie różnych ornamentów.

Zainteresowani szczegółami mogą zadzwonić bezpośrednio do Działu Oświatowego Muzeum Karkonoskiego: telefon -75 63 48 155 lub 0 75 75 234 65 wewn. 37 – mówi Aneta Sikora Firszt, kierowniczka działu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Uczniowie Mechanika społecznie

Niebezpieczne wyzwania

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~kkk 8-10-2010 17:32
.... czy warsztaty "nauka orgiami" są przewidziane także w wersji dla dorosłych?
~sławek 8-10-2010 22:08
kkk czytaj k. dokładnie
Piipi Jelonkowa 8-10-2010 22:31
~Fajnie,że dzieci mają *Domek *Karkonoski i ..z Paniami o duszy artystycznej !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wyzwanie dla uczniów z Karpacza

Wystartowała gra miejska

Wypadek przy baniakach  

Remont ulicy Drzymały – jaka decyzja?

Mają w nosie pieszych

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
436
Tak
62%
Nie
35%
Nie wiem
3%