MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Muzeum Historii i Militariów można już zwiedzać

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 11 sierpnia 2016, 12:54
Aktualizacja: 12:56
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Przeprowadzka ekspozycji z Łomnicy dobiegła końca, a mieszkańcy Jeleniej Góry i turyści mogą już zwiedzać połączoną kolekcję pojazdów i urządzeń militarnych w muzeum przy ul. Sudeckiej 83.

Oficjalne otwarcie rozbudowanej siedziby Muzeum Militarnego, będącego częścią Muzeum Karkonoskiego zaplanowane jest na najbliższy poniedziałek, 15 sierpnia, kiedy to nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej 18. Karkonoskiego Pułku Przeciwlotniczego w Jeleniej Górze, który funkcjonował w tym miejscu.

Przeprowadzka spowodowana była wypowiedzeniem umowy dzierżawy przez nowego właściciela terenu przy stacji paliw w Łomnicy. Całe zadanie kosztowało 90 tys. złotych i zostało sfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego oraz Muzeum Karkonoskiego.

- Myślę, że ekspozycja na tym zyskała, wszyscy są zadowoleni – stwierdziła Gabriela Zawiła, dyrektor Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. - Myślę, że to jest dobra decyzja, że wszystko będzie teraz w jednym miejscu. Koszty stałe utrzymania muzeum będą niższe, dla zwiedzających też będzie to wygodniejsze – ocenił Józef Kusiak, zastępca dyrektora MK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wyjazd na operę w Görlitz – bezpłatnie

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Hip Hop Festiwal

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Wu 11-08-2016 14:35
Kusiak jest już zastępcą dyrektora MZK? Normalnie człowiek renesansu
~->Wu 11-08-2016 15:21
Muzeum Karkonoskiego. Ale faktycznie, człowiek orkiestra. Nie chce mi się szukać na BIP informacji o warunkach konkursu na to stanowisko, jednakże trochę to niepokojące. A wystarczyło się zapisać do właściwej partii, po co komu szkoła i kwalifikacje zawodowe...
~ak47 11-08-2016 18:07
A czy to musi tak stać pod gołym niebem??Chociaż wiaty pobudować bo Za 20-30lat wszystko zgnije i nowe pokolenia będą znać te pojazdy tylko z fotografii.Były powojskowe budynki/garaże gdzie można by to postawić,ale oczywiście wszystko popadło w ruinę.
~wiadomo. 16-08-2016 9:31
Ten rudo bury kolor bez śladu farby na niektórych eksponatach to patyna czasu? Za parę lat rdza spokojnie zeżre zabytki, zrobi się protokół wybrakowania i po sprawie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Sybiraczki i Goście – koncert w "Muflonie"

Uroczysty Dzień Edukacji

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Rytm i Melodia wróciły!

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
657
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%