MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Muzeum Fresków w konkursie „Polska pięknieje”

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 8 lipca 2015, 8:11
Aktualizacja: 8:19
Autor: UM Jelenia Góra
Fot. Archiwum Jelonki.com/Mea
Wirtualne Muzeum Fresków Barokowych – według inspiratorów jego powstania (naukowców z Wrocławia) – jedyne takie w Europie – bierze udział w ogólnopolskim konkursie „Polska pięknieje” i zdobywa sukcesywnie kolejne szczeble poziomach nominacji do nagrody.

W tym konkursie jurorzy nie tylko oceniają co i jak zostało zrobione, ale też sugerują ulepszenia i korekty, szczególnie w przypadku obiektów, które – ich zdaniem – są wyróżniające.

Podpowiedziano kierownictwu Muzeum, że kolejnym krokiem powinno być umieszczenie tablic informacyjnych o istnieniu i zbiorach Muzeum w każdym z obiektów, których fotografie fresków można oglądać w cieplickim Muzeum.

Oznacza to konieczność przygotowania 20 tablic informacyjnych, bo takim zbiorem dysponuje Muzeum Wirtualne. Sprawa nie będzie załatwiona „od ręki”, bo wymaga uzgodnień z każdym z obiektów z osobna, niemniej z pewnością zainstalowanie tablic może być korzystne dla popularyzacji i Muzeum, i całej sieci obiektów sakralnych, których zdjęcia wnętrz można obejrzeć w Cieplicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Studium na początek

Wyjątkowa wystawa  

Radni KO przeciw kupcom?

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 8-07-2015 8:41
muzeum jest super. Wrażenia z ogladania niesamowite i ciągle można odkrywać już odkryte.
~Gdzie jest Wydział Kultury 9-07-2015 10:49
Jedyne takie w Europie. Niewielu jeleniogórzan o tym muzeum wie. Jedyne w Europie Muzeum Fresków powinno być źródłem dumy dla mieszkańców, powinno być spopularyzowane wśród szkolnej młodzieży. Dlaczego Wydział Kultury Urzędu Miasta tak słabo wykorzystuje takie miejsca dla budowania patriotyzmu lokalnego?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Stoi kolej na Kopę

Będzie kręcone!

O rozpadających się górach

Zaczytaj się z Jelonką.com

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
852
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%