MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Muzeum Fresków w konkursie „Polska pięknieje”

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 8 lipca 2015, 8:11
Aktualizacja: 8:19
Autor: UM Jelenia Góra
Fot. Archiwum Jelonki.com/Mea
Wirtualne Muzeum Fresków Barokowych – według inspiratorów jego powstania (naukowców z Wrocławia) – jedyne takie w Europie – bierze udział w ogólnopolskim konkursie „Polska pięknieje” i zdobywa sukcesywnie kolejne szczeble poziomach nominacji do nagrody.

W tym konkursie jurorzy nie tylko oceniają co i jak zostało zrobione, ale też sugerują ulepszenia i korekty, szczególnie w przypadku obiektów, które – ich zdaniem – są wyróżniające.

Podpowiedziano kierownictwu Muzeum, że kolejnym krokiem powinno być umieszczenie tablic informacyjnych o istnieniu i zbiorach Muzeum w każdym z obiektów, których fotografie fresków można oglądać w cieplickim Muzeum.

Oznacza to konieczność przygotowania 20 tablic informacyjnych, bo takim zbiorem dysponuje Muzeum Wirtualne. Sprawa nie będzie załatwiona „od ręki”, bo wymaga uzgodnień z każdym z obiektów z osobna, niemniej z pewnością zainstalowanie tablic może być korzystne dla popularyzacji i Muzeum, i całej sieci obiektów sakralnych, których zdjęcia wnętrz można obejrzeć w Cieplicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

„Cień bestii” w ZTA

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Koniec lata z ZOKiRem

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 8-07-2015 8:41
muzeum jest super. Wrażenia z ogladania niesamowite i ciągle można odkrywać już odkryte.
~Gdzie jest Wydział Kultury 9-07-2015 10:49
Jedyne takie w Europie. Niewielu jeleniogórzan o tym muzeum wie. Jedyne w Europie Muzeum Fresków powinno być źródłem dumy dla mieszkańców, powinno być spopularyzowane wśród szkolnej młodzieży. Dlaczego Wydział Kultury Urzędu Miasta tak słabo wykorzystuje takie miejsca dla budowania patriotyzmu lokalnego?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Operetka na wynos

Bogactwo talentów

Trwa "Davos" w Karpaczu

Wandale kontra naukowcy

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
590
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%