MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Muszą polecieć głowy

Wiadomości: Dolny Śląsk
Sobota, 28 maja 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 19 stycznia 2006, 11:52
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
ŚWIDNICA: Audyt w Zarządzie Dróg Powiatowych wykazał nieprawidłowości i działania sprzyjające korupcji.

– Dyrektor powinien stracić stanowisko – tak mówią wszyscy ci, którzy poznali wyniki audytu w Zarządzie Dróg Powiatowych. Wszyscy poza starostą, który twierdzi tajemniczo, że konieczna jest restrukturyzacja, a zarząd trzeba jak najszybciej zmienić albo zlikwidować

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy (audyt jest tajny i zna go tylko zarząd powiatu), kontrola wykazała wiele nieprawidłowości przy przeprowadzaniu przetargów. Dla przykładu w komisji przetargowej cały czas zasiadały te same osoby. Pięcioosobowy skład rozstrzygał o wszystkich przetargach. Wygrywały je firmy, które oferowały cenę nawet o jedną dziesiątą procenta niższą od innych. Audytor stwierdził, że jest mało prawdopodobne, by bez znajomości innych ofert ktoś taką zaproponował.

– Ja nie mogę zasiadać w komisjach przetargowych w ZDP, ale państwa bardzo o to proszę – mówił do radnych na sesji starosta Jacek Wajs. – Do czasu zakończenia restrukturyzacji w ZDP niech w każdej komisje będzie choć dwóch radnych. To spowoduje większą przejrzystość i naszą kontrolę nad tym, kto i za jakie pieniądze wygrywa ogłaszane przetargi. Poza tym komisja będzie od teraz obradować nie w budynku zarządu, a u nas w starostwie.

– Wyniki audytu są jednoznaczne – mówi Bolesław Olejarczyk z zarządu powiatu. – Do tego dochodzi zachowanie samego dyrektora. Uważam, że Andrzej Szczepankowski nie powinien piastować tak odpowiedzialnej funkcji.
Chodzi o ignorancję dyrektora, który nie widzi w swoim zachowaniu nic złego. Wręcz atakuje wszystkich, którzy chcą zmian w jego jednostce. Poza tym specjalnie wprowadził w błąd starostę i prasę rzekomo po to, by skompromitować Bolesława Olejarczyka.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Weekend w Bukowcu

Monitoring w Radomicach

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Dotacja na usuwanie azbestu

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
337
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
12%