MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Musieli uznać wyższość tylko miedzowych

Wiadomości: Lubin
Wtorek, 16 listopada 2010, 11:37
Aktualizacja: 11:39
Autor: MDvR
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Młodzicy Chojnika Jelenia Góra wciąż są w gazie. Po zakończeniu bardzo dobrej rundy jesiennej w minioną sobotę wystartowali w towarzyskim turnieju w Lubinie, gdzie przegrali jedynie z gospodarzami imprezy.

oglądali mecz pomiędzy Zagłębiem Lubin, a Widzewem Łódź. 23 zawodników oraz rodzice i właściciel firmy Mar-Mat Dario Maran byli świadkami wygranego spotkania miedziowych. W sobotę 13 listopada na zaproszenie klubu Amico Lubin wystąpili w turnieju w ramach obchodów Święta Niepodległości. W turnieju brało udział osiem zespołów. W czterech rozegranych meczach ciepliczanie odnieśli 3 zwycięstwa pokonując Amico Lubin 1:0, Górnik Polkowice 2:0 oraz Polbud Udanin 1:0. W meczu o pierwsze miejsce Zagłębie Lubin pokonało Chojnika 3:0.

- Był to bardzo fajny turniej zajęliśmy bardzo dobre miejsce choć tylko drugie. Tego dnia nie mogło być inaczej i pewnie z upływem czasu będzie coraz trudniej zajmować dobre lokaty. Jeśli nie zmienimy w mieście sposobu współpracy miedzy klubami, to inne zespoły niestety będą nam odjeżdżać. Musimy wspólnie połączyć siły sprawić, aby najciekawsi chłopcy trenowali ze sobą razem, co pozwoli im na lepszy rozwój. Rywalizacja miedzy nimi podniesie ich poziom sportowy nie mamy innego wyjścia, jeżeli zależy nam na rozwoju piłki w tym mieście zacznijmy już dziś od najmłodszych. Nie chodzi oto aby jakiś klub przestał istnieć, ważny jest wspólny dialog i podział ról. Po bardzo udanej rundzie jesiennej szybko nastąpił smutek, wystarczyło rozegrać jeden mecz, aby zobaczyć jak zawodnicy Zagłębia jeszcze nie tak dawno byli w naszym zasięgu dzisiaj są już dwa kroki przed nami. Mam nadzieje, że od września zaczniemy grać w Dolnośląskiej Lidze Młodzika i Trampkarza. Jestem po rozmowach z działaczami DZPN-u i mam pół roku aby przekonać prezesów innych klubów aby połączyć siły i pozwolić chłopcom grać na boiskach dolnośląskich – wyznaje trener Dariusz Michałek.

Już w najbliższy piątek młodzicy Chojnika jadą na turniej do Krakowa.

Skład: Szyrwiel, Mężyk, Łyczak, Dulak, Proietti, Banaś, Zaleszczyk, Kondraciuk, Paradowski, Pietruczuk, Michałek.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Orkan pokonany

Rozgrywki pucharowe bez Lotnika

Terminarze jeleniogórskiej B–klasy

Bobry na Zabobrzu

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2057
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%