MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Musical „Żerom i Julia” zrobił furorę

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 3 lutego 2017, 15:32
Aktualizacja: Sobota, 4 lutego 2017, 15:53
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Jest taki dzień w roku, w którym stres w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 jest większy, niż przed najważniejszymi sprawdzianami, a przeżywają go nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele. To tradycyjny Koncert Charytatywny, z którego dochód przeznaczany jest przede wszystkim na fundusz stypendialny i nagrody dla młodzieży. Wczoraj (2.02) bawiono się przy musicalu „Żerom i Julia”.

Za nami IX Koncert Charytatywny, którego nieodłączną częścią poza prezentacją talentów wokalnych, tanecznych i aktorskich jest licytacja obrazów i innych przedmiotów przekazanych przez przyjaciół szkoły. Nie zabrakło gorącej herbaty, kawy i pysznych domowych wypieków, co dopełniało ponad 3-godzinną galę w „Żeromie”. - Dla mnie jako dyrektora to pierwszy koncert, więc stres jest ogromny – przyznała przed spektaklem Małgorzata Kozińska.

Fantastyczna pomysłowość, integracja nauczycieli z uczniami podczas wielogodzinnych przygotowań do spektaklu muzycznego oraz efekt końcowy zrobiły ogromne wrażenie na zgromadzonej publiczności, wśród której byli przedstawiciele miasta, oświaty oraz lokalni przedsiębiorcy, którzy swoją hojnością wsparli ZSO Nr 1 po raz kolejny. Organizatorzy zdradzili jednocześnie, że przymierzają się do wymiany foteli w szkolnej auli, więc być może kolejna, jubileuszowa edycja Koncertu Charytatywnego odbędzie się w zmienionych warunkach, co z pewnością przysłuży się jeleniogórskiej placówce oświatowej, która po raz kolejny zanotowała bardzo dobre wyniki nauczania, o czym szerzej w osobnym artykule.

Impreza, która odbywa się w ZSO Nr 1 od dziewięciu lat jest efektem inicjatywy jednej z mam – Lidii Łotockiej. Każdego roku młodzież i grono pedagogiczne przy wsparciu Rady Rodziców prezentuje przedstawienie i za każdym razem efekty są zdumiewające. - Było wspaniale, cudnie – muzycznie i tanecznie – wyznała po musicalu „Żerom i Julia” dyrektorka szkoły Małgorzata Kozińska. - Czuję ogromną satysfakcję, że tradycja jest podtrzymywana i jest coraz wyższy poziom – dodał Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta.

- Żerom to tu – cytował utwór śpiewany na zakończenie koncertu (w rytmie piosenki Y.M.C.A. zespołu Village People) zastępca prezydenta Piotr Paczóski, który przyznał, że jest absolwentem tej szkoły, podobnie jak jego syn i mama.

- Przed rozpoczęciem był ogromny stres, ale jesteśmy zadowoleni i szczęśliwi – powiedziała po występie Julia, uczennica „Żeroma”. - Nasza młodzież jak zwykle zdyscyplinowana, cudownie pracująca na próbach i na koncercie, świetna ekipa techniczna – nasi absolwenci, którzy od lat z nami pracują – powiedziała Joanna Skórecka, nauczycielka języka polskiego, która również zagrała w spektaklu.

Podczas licytacji największą cenę osiągnął obraz Dariusza Milińskiego, który przy cenie wywoławczej 200 zł „poszedł” za 1500 zł. W sumie udało się zebrać ponad 15 tysięcy złotych, za co społeczność ZSO Nr 1 dziękuje wszystkim przyjaciołom szkoły.

Ogłoszenia

Czytaj również

Budowa łącznika rozpoczęta

Wkrótce karkonoski

Miejsca spotkań (na razie) zamknięte

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Rodzice 3-02-2017 16:47
Jakość przedstawienia mocno przesłodzona. Wiadomo,że to jeszcze dzieciaki.Ale zachowanie na widowni to masakra. Nie wiem po co niektórzy przyszli skoro cały czas gadali i nawet w drugim rzędzie ledwo co było słychać. Warto na przyszłość coś z tym zrobić.
~ona 3-02-2017 19:18
Piękną i zdolną mamy mlodzież
~marcinZZ 3-02-2017 20:04
szok! 140 zdjęć, z czego połowa albo nieudana, albo się powtarza! nikt normalny nie będzie tyle oglądał...
~Fkvknb 3-02-2017 20:20
Julka Najlepsza , gwiazda Żeroma
~Żeromszczak 4-02-2017 5:07
Furorę? O jakiej Furorze mowa? Przecież miał wpaść Cypis. Cypisa nie było..
~. 4-02-2017 8:02
Brawo redakcja za przeglądarkę do zdjęć. Czy ktoś z was przeglądał zdjęcia na stronie ?
~ 4-02-2017 10:18
Zawsze komuś coś nie pasuje a to zdjęcia a to światła A coś jeszcze cieszcie się że mamy zdolna młodzież której coś się chce próbują starają się było superBrawo ZEROM!!!
~jayz 4-02-2017 18:25
Wytrwalem do zdjęcia 74. Dalej już mi się nie chce. Zróbcie galerię normalną
~Absolwent 7-02-2017 19:17
Renoma im ciagle spada, to próbują robić cos takiego. Fajnie, ale czy to pomoże Zeromowi w przyszłości?
~Nick 17-02-2017 23:25
Stare dziady i baby w komentach. Młodzież się bawi i ma pomysły. Może prochu nie wymyśliła, ale chcą... mają ideały... Niech działają... Młodzieży, brawo! Stare zrzędy... won!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Strażacy przeszli szkolenie

Papierosowy gang rozbity

Zatrzymano nielegalny transport starych opon

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
955
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%