MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Mundurowi złodziejaszkowie

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 5 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 6 stycznia 2006, 17:24
Autor: marek
Sąd w Świdnicy nie miał wątpliwości, że dwoje funkcjonariuszy straży granicznej z Lubawki dopuściło się oszustwa w wałbrzyskim markecie. Oboje jednak wracają do pracy.

Sąd umorzył im proces warunkowo, zawieszając go na 2 lata próby. Mimo tego, że wina oskarżonych zdaniem sądu nie budzi wątpliwości, nie można ich zwolnić z pracy, co przyznaje pułkownik Leszek Duczyński z Łużyckiego oddziału straży granicznej. W myśl prawa są oni bowiem skazani, ale nadal niewinni.

Sprawa trwa od 16 lutego 2003 roku, kiedy ochroniarze w jednym z wałbrzyskich marketów zatrzymali dwoje pograniczników, którzy przekładali kody z tańszych produktów na droższe. Chcieli wynieść ze sklepu sztućce, maskotki i męskie koszule i w ten sposób oszukać sklep na 90 złotych. Gdy przy kasie interweniowali ochroniarze zobaczyli legitymację służbową straży granicznej.

Sprawa trafiła do prokuratury i do sądu, a funkcjonariusze zostali zawieszeni w obowiązkach. Dostawali tylko połowę pensji. Teraz straż oddała im zaległe pieniądze - równowartość całorocznej wypłaty i przyjęła do pracy. Zostali ukarani ostrzeżeniem o częściowej nieprzydatności do służby co jest jednym ze środków dyscyplinarnych przed wydaleniem z pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowy man dla OSP

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Droga będzie jak nowa

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~anty 6-10-2005 0:41
jak to kazdy mundurowy...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Gala Senioraliów

Na pomoc dzieciom krzywdzonym

Z aniołem przez życie – weź udział

Chcą odwołania przewodniczącej

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
736
Tak
15%
Nie
65%
Nie wiem
21%