MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Mundurowi złodziejaszkowie

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 5 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 6 stycznia 2006, 17:24
Autor: marek
Sąd w Świdnicy nie miał wątpliwości, że dwoje funkcjonariuszy straży granicznej z Lubawki dopuściło się oszustwa w wałbrzyskim markecie. Oboje jednak wracają do pracy.

Sąd umorzył im proces warunkowo, zawieszając go na 2 lata próby. Mimo tego, że wina oskarżonych zdaniem sądu nie budzi wątpliwości, nie można ich zwolnić z pracy, co przyznaje pułkownik Leszek Duczyński z Łużyckiego oddziału straży granicznej. W myśl prawa są oni bowiem skazani, ale nadal niewinni.

Sprawa trwa od 16 lutego 2003 roku, kiedy ochroniarze w jednym z wałbrzyskich marketów zatrzymali dwoje pograniczników, którzy przekładali kody z tańszych produktów na droższe. Chcieli wynieść ze sklepu sztućce, maskotki i męskie koszule i w ten sposób oszukać sklep na 90 złotych. Gdy przy kasie interweniowali ochroniarze zobaczyli legitymację służbową straży granicznej.

Sprawa trafiła do prokuratury i do sądu, a funkcjonariusze zostali zawieszeni w obowiązkach. Dostawali tylko połowę pensji. Teraz straż oddała im zaległe pieniądze - równowartość całorocznej wypłaty i przyjęła do pracy. Zostali ukarani ostrzeżeniem o częściowej nieprzydatności do służby co jest jednym ze środków dyscyplinarnych przed wydaleniem z pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Rozmowy o Kowarach

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~anty 6-10-2005 0:41
jak to kazdy mundurowy...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Co z odpadami po Green Energy Power?  

Dla komfortu pasażerów

Czytelniczka: drogo i brudno

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
40
Tak
43%
Nie
53%
Nie wiem
5%