Czytających: 12822

Jelenia Góra: MUKS Poznań na luzie

Środa, 20 lutego 2019, 21:03
Aktualizacja: 21:06
Czołowa ekipa grupy B pierwszej ligi kobiet nie miała problemów z pokonaniem MKS–u MOS Karkonoszy w spotkaniu 20. kolejki, rozegranym w hali przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze. Podopieczne Ireneusza Taraszkiewicza prowadziły tylko raz – 2:0.

W spotkaniu przedostatnich w tabeli "Karkonoszek" z zespołem z czołówki ligi kibice nie mogli spodziewać się sensacji. Początkowo, pierwsza kwarta nie wyglądała źle, jednak z biegiem czasu przyjezdne zaczęły budować przewagę. Do przerwy na tablicy wyników było 33:55. Po zmianie stron poznanianki nieco odpuściły, trener rotował składem, a zawodniczki urządziły sobie trening rzutów z dystansu. W sumie - w całym meczu MUKS próbował aż 29 razy trafić za 3 pkt. (udało się 7). Ostatecznie MKS MOS przegrał 57:85, ale najważniejszy mecz sezonu czeka nasz zespół w najbliższą niedzielę (24.02, godz. 14:00), kiedy to w Gorzowie Wielkopolskim jeleniogórzanki powalczą o być, albo nie być w I lidze. W Jeleniej Górze Karkonosze wygrały 73:62, więc mają solidną zaliczkę.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - MUKS Poznań 57:85 (15:26, 18:29, 11:20, 13:10)
MKS: Walczak 18, Lorenz 13, Gałka 8, Feja 5, Stefan 5, Klementowska 4, Kwietoń 4, Karaś.
MUKS: Kowalewska 13, Klatt 13, Woźniak 11, Ratajczak 11, Wdowiuk 9, Papiernik 8, Olszewska 6, Błaszczak 6, Pilichowska 6, Masłowska 2.