MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Muflon Live – prawdopodobnie najlepsze koncerty na Dolnym Śląsku

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 27 sierpnia 2012, 7:52
Aktualizacja: 8:00
Autor: Mea
Fot. Jakub Thauer
Już 5 września (środa) o godz. 18.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Muflon” wystąpi jeden z najbardziej popularnych czeskich zespołów, grających ska i reggae – Los Chuperos. Będzie to pierwszy z czterech koncertów zaplanowanych w ramach nowego projektu, realizowanego przez sobieszowską jednostkę kultury
MUFLON LIVE – polsko–czeskie granie to cztery wyjątkowe koncerty prezentujące style muzyczne od ska, raegge, new jazz do bluesa i rocka oraz promowanie autorskiej muzyki z polsko–czeskiego pogranicza. To również profesjonalnie przygotowane koncerty z transmisją „live” w Internecie i spotkania z nieprzeciętnymi zespołami z Polski i Czech.

Koncerty zostaną wyemitowane na żywo w Internecie, a całość materiału koncertowego zostanie zarejestrowana na cyfrowych nośnikach audiowizualnych. Film z koncertu będzie dostępny również na stronach internetowych partnerów, portalach społecznościowych oraz na ogólnodostępnych i popularnych serwisach, takich jak np. Youtube.

Projekt ma na celu szeroko pojętą promocję zespołów muzycznych, poprzez upowszechnianie ich dorobku w Internecie w postaci wysokiej jakości nagrań audiowizualnych. Internet jako medium o najszerszym zasięgu pozwala twórcom zaistnieć w szerszej świadomości społecznej. Zasięg zespołów przestaje być lokalny, a staje się globalny.

Koncert, który odbywa się w wyznaczonym miejscu trafia do stosunkowo wąskiego kręgu odbiorców, a w momencie kiedy umieszczany jest w Internecie, dostęp do niego staje się nieograniczony. Osoba oglądająca koncert na żywo w Internecie nigdy nie przeżyje takich emocji, jak widz obecny na koncercie. Dostęp do koncertu na żywo poprzez stronę internetową może więc stanowić zachętę do wybrania się na kolejne wydarzenie.

- Jesteśmy przekonani, że taka forma koncertów stanowi bardzo ciekawą propozycję dla mieszkańców Jeleniej Góry i turystów. Zapraszamy wszystkich, którzy szukają nowości w ofertach kulturalnych i chcą razem z nami przekroczyć muzyczne granice - mówią organizatorzy.

Pierwszy koncert, na którym wystąpi Los Chuperos już 5 września o godz. 18.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Muflon”. Kolejne muzyczne wydarzenia odbędą się 26 września, 31 października i 28 listopada.
Projekt MUFLON LIVE – polsko-czeskie granie jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Planowali zamach na prokuratora krajowego

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Stalowe rumaki w Karpaczu

Dachowanie w Radomierzu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Ile dostaną sołectwa?

Chcą łącznika Harrachov–Jakuszyce

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1082
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%