MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Mud Party – zabawa dla twardzieli

Wiadomości: Janowice Wielkie
Sobota, 15 lipca 2017, 7:34
Aktualizacja: Niedziela, 16 lipca 2017, 6:18
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
Trwa piąta edycja Mud Party – imprezy, która w poprzednich latach gościła m.in. w Jeleniej Górze czy Miłkowie. Tym razem off–road'owcy z różnych stron Polski zjechali do Gminy Janowice Wielkie, gdzie zmagają się trudnymi warunkami w terenie, z których słynie już Andrzej „Siojo” Wójcik.

Po czwartkowym prologu przyszedł czas na właściwą rywalizację – nie tylko z innymi załogami, ale przede wszystkim z własnymi słabościami, niezwykle trudnymi warunkami w terenie oraz przeciwnościami losu, jak chociażby awarie, które zawodnicy usuwają również w terenie, aby zebrać jak najwięcej pieczątek ukrytych na prywatnych terenach, gdzie organizatorzy mają zgodę właścicieli na przeprowadzenie imprezy.

To właśnie pieczątki umieszczone przy drzewach – niekiedy w niezwykle trudnym terenie, są celem „połowu” przez załogi klas: quad, turystyk, turystyk wyczyn, turystyk z wyciągarką, wyczyn, wyczyn elektryk, adventure, extreme, UTV. W piątkowych zmaganiach uczestnicy mieli sporo pracy, bowiem „perełki Sioja” usytuowane były w teoretycznie zaskakujących miejscach, ale jak przyznawali zawodnicy – w tym cała zabawa, aby nie było łatwo. Było sporo pracy z wyciągarką, a rajdowcy z pełną kulturą wspierali się wyciągając pojazdy konkurentów, bowiem miłośnicy rajdów po bezdrożach to jedna wielka rodzina off-road'owa.

Zmagania w Janowicach Wielkich i okolicznych miejscowościach zakończą się dzisiaj (15.07). Około godziny 16:00 planowana jest jazda przez tor błotny, który zlokalizowano nieopodal Pałacyku Trzcińsko – przy drodze z Janowic Wielkich w stronę Wojanowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Droga jak nowa

Stadion XXI wieku

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~widź 15-07-2017 8:53
Ludziska wpadajcie do Janowic!!! Naprawdę warto zobaczyć niebywałe możliwości tych POZYTYWNYCH WARIATÓW w ich potwornych maszynach.
~do widź 15-07-2017 9:34
a co jest pozytywnego w tych ryczących maszynach rozjeżdżających ścieżki i drogi?! tylko wszystko niszczą! Bez sensu!!!
~------- 15-07-2017 9:48
Rudawy Janowickie to unikatowy w skali kraju region. Pod pozorem legalności , dla bezmyślnej rozrywki tępe oszołomy zniwelują teren swoimi złomami na duźych kółkach. z..rani "twardziele". Dorabianie idiotycznej ideologii do destrukrywnego działania. Moto-klauny.
~ 15-07-2017 10:14
do 9:34 , może i impreza fajna ale masz racje , kto naprawi te rozjeżdżone ścieżki , jesteśmy mistrzami świata w niszczeniu przyrody
~x 15-07-2017 11:23
Brawo chłopaki.A f...rstwo któremu wszystko przeszkadza może ich cmoknąć.Na terenach prywatnych mogą rozjeżdżać co chcą i f...rstwu nic do tego,bo mają tam zakaz wjazdu.
~tfardeek 15-07-2017 11:55
Taaaa twardziele :) no jakby z kolem na plecach przebiegli ta sama trase to by bylo cos a tak to .....
~wtorek 15-07-2017 14:49
Oni tylko rozjeżdżą ziemię między drzewami. Inni wycinają bezkarnie drzewa i jest ok.
~B+ 15-07-2017 14:56
Ekolodzy nie protestują???
~do 09:34 15-07-2017 20:16
Tylko PiSiorom wszystko przeszkadza. Siedzisz pewnie w 34 m/kw na 5 piętrze trzymasz łapy w gaciach i wszystkich i wszystko krytykujesz. A na swoim terenie mogę robić co mi się tylko podoba a tobie nic do tego. I ten co się wpisał po tobie to sam jest klaunem. W d.pie byliście i G.wno widzieliście oboje. POZDRAWIAM OZIĘBLE
~Mrf 15-07-2017 21:59
Mud Party – zabawa dla twardzieli .... i bogatych :)
~Olaboga bo wam głowa spadnie 15-07-2017 22:08
Macie ludzie n..rane w głowach i to ruwno. Zdrowe drzewa wycina się z z lasów hurtowo taka sama akcja trwa w Parkach Narodowych i nawet nic o tym nie napiszecie. A jak ktoś na terenie prywatnym na swoim podwórku pojeździ wokół drzew to macie wielkie halo. Jak widać macie nieźle n..rane w tej główce.
~JA 16-07-2017 8:27
no i co z tego, że na terenie prywatnym? to znaczy że wszystko można wyrżnąć, zniszczyć, skatować, bo twoje? prymitywne myślenie zadufanego buraka. Nie jesteś sam na świecie, gdyby twoja destrukcja ograniczała się do ciebie samego, to niszcz się do woli, ale ma to wpływ na wszystko dookoła. Jeśli tego nie pojmujesz, toś kiep i żaden argument do ciebie nie trafi. A twardzielem by się było, gdyby z oponą na własnych plerach biegać po tych trasach, a nie pier...ć w siedzenie za kółkiem.
~eko 16-07-2017 10:16
Piwo papierochy - sportowcy przyjechali użyźniać teren olejem silnikowym i smarami. Brawo.
~brum brum 19-07-2017 1:27
Eko prymitywy z klawiaturą przed nosem od rana do wieczora. Teren prywatny to teren prywatny. W USA za wsadzanie nosa w czyjś prywatny teren bez pozwolenia został by on odstrzelony. Pojeździli, pojechali i mam nadzieję ,że będą chcieli jeszcze tu wrócić bo nie pamiętam kiedy ostatnio i czy kiedykolwiek w Janowickim Dino zabrakło chleba czy papierosów. Agroturystyki i kwatery zajęte, w sklepach zostawiają pieniądze. Atrakcja dla wszystkich dla których sensem życia jest coś więcej niż pisanie w internetach - to beee a tamto też beee. Cieszę się że w naszej gminie są ludzie którzy chcą coś zrobić w tym smutnym jak pipa mieście.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O bezpieczeństwie

Docenili grupę wieńcową

70 drzewek na jubileusz

Drogi do remontu

Tak nie parkujemy

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
317
Tak
42%
Nie
47%
Nie wiem
10%