MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

MTB Sprint Weekend

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Poniedziałek, 16 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 17 lipca 2007, 11:32
Autor: KED
W Szklarskiej Porębie odbyły sie dwudniowe zawody w kolarstwie górskim

W ramach zawodów rozegrano trzy konkurencje. Pierwszą z nich był UpHill Sprint MTB. W tym nietypowym wyścigu zawodnicy ścigali się w trzyosobowych grupach na krótkiej 500 metrowej trasie pod górę o średnim nachyleniu 10 procent. Zwycięzcą rywalizacji został Adrian Rzeszutko z Myślenic przed Piotrem Formickim z Kostrzycy i Damianem Blachnikiem z Wałbrzycha. Jeleniogórzanie Piotr Chmielewski i Maciej Pałac zajęli odpowiednio piąte i szóste miejsce.

W sprincie MTB czyli minimaratonie o długości ok 20 kilometrów triumfował Damian Mroncz z Bytomia, przed Arturem Dzidą z Bielska Białej oraz Adamem Kopciem z Bolesławca. Tuż za podium, na czwartym miejscu uplasował się M. Pałac, zaś kolejni kolarze z Jeleniej Góry byli: piąty - Ernest Cichy oraz szósty - Paweł Wojczal.

Kolejną konkurencją był łączący elementy wyścigu australijskiego z cross - Cross Country Sprint MTB. Zawodnicy ścigali się na trasie liczącej prawie 800 metrów pokonując ją kilkakrotnie. Na zakończeniu każdego z okrążeń najsłabsi w stawce żegnali się z rywalizacją. W wyścigu zwyciężył P. Formicki przed D. Mronczem i A. Rzeszutką. Najlepszy z jeleniogórzan E. Cichy był piąty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Zbyszek 17-07-2007 7:18
Proponuję dla organizatorów tej wspaniałej imprezy zmienić nieco formułę to za rok będzie więcej zawodników. Bo naprawdę było OK – szkoda że kibiców nie było za dużo.
~Boy 17-07-2007 10:47
Byłem, widziałem, rewelacja!Dobra organizacja, znakomita/!!/ informacja i fachowe prowadzenie, dowcipne komantarze, kapitalna atmosfera, cudowne trasy... Bomba!! A że kibiców zbyt mało? Niech żałują...
~Piotr 18-07-2007 16:07
W imieniu wszystkich osób pracujących przy imprezie dziękuję za wszelkie uwagi, także te krytyczne. Już zapadła decyzja, że w przyszłym roku MTB Sprint Weekend odbędzie się w dniach 12–13 lipca 2008. Zmienimy nieco formułę, wprowadzimy więcej kategorii wiekowych.
~kizys 19-07-2007 9:17
Te zawody pokryły się z maratonem Grabka, dlatego tak mało ludzi było.. Ja osobiście wolałem Zawoje :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Finał na lawecie

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Trwa budowa punktu widokowego

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Powrót imprez rowerowych

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2204
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%