MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Mróz trzyma, roztopy idą

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 6 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:19
Autor: TEJO
W nocy z niedzieli na poniedziałek temperatura spadła do minus 20 stopni. Na najbliższe dni synoptycy przewidują wzrost temperatury i stopniową odwilż.

Ludzie, którzy mieszkają na terenach zalewowych rzek, boją się roztopów. Obawy są uzasadnione, bo tak grubej pokrywy lodu na ciekach nie było od niemal 20 lat.

Niemal co roku saperzy wysadzają w powietrze za pomocą ładunków wybuchowych warstwy kry, które tamują przepływ wody na rzece Bóbr i są przyczyną podtopień w okolicach Wojanowa i Janowic.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego jest gotowe do działań. Wszyscy mają nadzieję, że roztopy zwałów śniegu nie przyjdą gwałtownie, ale stopniowo.

Obecnie w górach zalega średnio ponad półtora metra białego puchu w zaspach. Przy raptownym ociepleniu skute lodem rzeki nie byłyby w stanie przyjąć ilości wody spływającej z gór.

Najbardziej zagrożeni powodzią w Jeleniej Górze są mieszkańcy terenów przy Kamiennej. Z brzegów może wystąpić także Bóbr.

Ogłoszenia

Czytaj również

PiS ujawnił listy kandydatów

Pokój ponownie rywalem Mroza

Bawili się na festynie

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Jeleniogórzanin 7-02-2006 19:00
Na drodze gołoledź, a prezydent miasta z podległymi urzędami czeka wyborów. Tylko czekać, jak ktoś z powództwa cywilnego wytoczy jednemu z tych ludzi proces po wypadku. Podobnie było, kiedy wzdłuż ulicy Zgorzeleckiej zalegały tony śniegu, a miasto zmuszało mieszkańców do chodzenia ruchliwą ulicą. Wstyd i żenada, to mało powiedziane. Widać, że świat tych ludzi kończy się ledwie za miedzą, bo wystarczy wyjechać parę kilometrów na zachód od polskiej granicy i można zobaczyć, że odpowiedzialne władze zlecają firmom typu MPGK odśnieżanie chodników odśnieżarką, a śnieg wywozi się poza miasto, tyle tylko, że do tego trzeba mieć wyczucie nieco większe niż pilnowanie stołka. Czas na zmiany ... Najwyższy czas !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PiS zaprezentował kandydatów

Finisz remontu

Rodzinne tworzenie rękodzieł i animacje

KOD znowu pod sądem

Synoptycy: burze z gradem i deszcz

Sonda

Czy jeleniogórski SOR zasługuje na krytykę?

Oddanych
głosów
106
Tak
70%
Nie
10%
Nie wiem
20%