MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

MPGK będzie miało konkurenta?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 4 maja 2010, 9:42
Aktualizacja: Środa, 5 maja 2010, 8:05
Autor: TEJO
Przy ruinach kina Turysta przy ulicy Matejki wystarczy zajrzeć za ogrodzenie, aby zobaczyć dzikie wysypisko śmieci.
Fot. TEJO
– Przygotowujemy restrukturyzację Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej – mówi prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski.

Co to oznacza? Tego szef miasta powiedzieć nie chce. – Więcej nie mogę zdradzić – dodaje zapewniając, że jak tylko znane będą konkretne zamiary, powie więcej.

Tymczasem przedsiębiorstwo jest praktycznie monopolistą jeśli chodzi o sprzątanie miasta. Nie jest też tajemnicą, że wielu jeleniogórzan ma zastrzeżenia co do czystości w stolicy Karkonoszy. O ile główne trakty w śródmieściu są porządkowane regularnie, o tyle ulice peryferyjne – już niekoniecznie. MPGK sprząta tylko – co zrozumiałe – tereny miejskie. Choć i tu poślizg bywa znaczny. Do dziś nie wszędzie uprzątnięto pozostałości po akcji zimowego odśnieżania dróg.

Wiele zakątków, choć leży w centrum Jeleniej Góry – tonie w brudach z powodu zaniedbań właścicieli. Tak jest – na przykład – przy ruinach kina Turysta przy ulicy Matejki. Wystarczy zajrzeć za ogrodzenie, aby zobaczyć dzikie wysypisko śmieci.

Czy dopuszczenie konkurencyjnej firmy poprawiłoby stan czystości jeleniogórskich ulic i placów? Trudno przesądzać. Na pewno przede wszystkim o porządek muszą zadbać sami mieszkańcy i właściciele gruntów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Jeleniogórscy strażacy w czasie epidemii

W cieniu wygasłych wulkanów

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~ 4-05-2010 10:06
to nie MPGK jest winne za syf w naszym miescie tylko my mieszkancy,wystarczy zaobserwowac pojemniki na butelki plastikowe,przy tych pojemnikach nawet mozna zobaczyc,styropian,tv,lodowki i wiele innych ciekawych rzeczy
~Obywatel 4-05-2010 12:30
Przynajmniej będą nowe miejsca pracy bo widać że MPGK sobie nie radzi.
~Jano 4-05-2010 12:58
No wreszcie nasz szanowny p.Prezydent się obudził i wziął się do pracy , tylko chyba troszkę za pózno bo to już koniec kadencji rychło nadchodzi i ludziska nabrać się nie dadzą na piękne obietnice w mieście dalej syf kiła i psie gówna , a inwestycje to mamy takie że tylko się rozpłakać market , marketa i galerią pogania kina to pamiętają jeszcze chyba Lenina i PZPR no ale tu i tak jest bardzo pięknie , drogi są super , parkingi mamy na miare Europejską więc życze szczęścia dla konkurentów MPGK ,no chyba że to jakaś firma znajomków to bedzie sie działó
~ 4-05-2010 13:18
Nawet najprężniejsze MPGK nie pomoże na naród słynący z brudu i brudasów
~x do 13:18 4-05-2010 13:37
Mówisz chyba o sobie.
~ 4-05-2010 13:39
nie widziałeś chyba brudu i brudasów, europa zachodnia to jest dopiero syf na ulicach, więc nie narzekaj bo i tak jest w miarę czysto
~s. 4-05-2010 15:01
Czyli chodzi o stołki - czyli kasę.
~ 4-05-2010 16:13
Jasne najlepiej sprzedać obcokrajowcą,oni przynajmniej są zwolnieni z podatku.Potem zmienią jedną literkę w logo firmy i kolejne 5 lat.Czy nas napewno na to stać,aby pozwalać obcemu kapitałowi nas grabić!!!Zatrudnią ludzi za minimum i na trzy misiące bo tyle refunduje urząd pracy,a potem następni.Skąd my to znamy??? Przecież jelenia już prawie cała sprzedana!!!Szkoda,że urzędnicy nie dodają,że za ten brud odpowiedzialni są oni sami,bo miasto już teraz nie posiada środków na zlecenie usuwania nieczystości z bocznych ulic.Myślicie Panowie,że prywaciaż zrobi to za darmo???? A jeszcze do tego odda dolę jaką MPGK odprowadza do urzędu miasta????
~czepek 4-05-2010 16:46
Czy p. Kasztelan się już pakuje? Mam tylko nadzieje, że nie dostanie stołka w ratuszu.
~tak 4-05-2010 19:02
koniec kadencji trzeba coś zarobić........
~Deszcz 4-05-2010 20:53
Takich miejsc, jak na zdjęciu przy ul. Matejki są w Jeleniej Górze setki, jeśli nie tysiące. Panie Obrębalski! Jeżeli ma pan w d... czystość miasta, którego jest pan prezydentem, to won z Ratusza.
~MIESZKANIEC J.G. 4-05-2010 21:01
MPGK nie radzi sobie ze sprzątaniem miasta.brak nadzoru nad wykonywanymi pracami poszczególnych pracowników.np.teren graniczący ze szkołą podstawową.widoczny z ul. Wojska Polskiego a więc i z okiemUrzędu Miejskiego.
~ja 4-05-2010 21:59
Jelenia Gora jest ładnym miastem ale bardzo brudnym i zaniedbanym . kamienice na glównej ulicy obskurne i wstyd . Od dwudziestu lat przyjeżdżałam do J.G. Do dzisiaj na Al. Wojska Polskiego nie odnowiona ani jedna kamienica, wygląda jak po wojnie. Ojcowie Miasta "jak Cię widzą tak Cię piszą". Brak dobrego gospodarza .
~er 4-05-2010 22:48
Po trzy i pół roku prezydentowania nasz ulubieniec stracił ostrośc widzenia nawet niedostrzega z okien swego gabinetu płatów tynków odpadających z sąsiednich kamieniczek.Główny problem w tym co by tu jeszcze sprzedac...a potem chocby potop.Zal mi Was Jeleniogórzanie.Mieliście złoty róg,został Wam się jeno Pan Marek.
Szczypek 4-05-2010 23:19
taaaa, złe, niedobre MPGK. a może tak zacznijmy od siebie? bo sami syfimy a mamy wielkie wąty do MPGK że miasto zasyfione. nie mówię że są święci - do nich można mieć realne pretensje o nieoczyszczone po zimie ulice czy przepełnione kontenery.
~do ja z 21.59 4-05-2010 23:26
o porządek winni zadbać przede wsz ystkim sami właściciele. A na Wojska Polskiego dawno nie byłeś-jest 1 kamienica odnowiona-właśnie przez właścicieli.
~romi 5-05-2010 7:40
Sukces jedna kamienica odnowiona ... Ale tylko dlatego że miasto już nią nie zarządza , a ludzie o porządek dbają tam gdzie mają poczucie własności a nie ZGL-owskiej komuny w której nikt nic nie musi bo nie jego. Co do MPGK czas najwyższy żeby powstała konkurencyjna firma ze świeżymi pomysłami i ofertą dla nas , może wtedy zamiatarki wyjadą na ulice choć te główne wieczorami a nie w godzinach szczytu ...
~llllllllllllllllll 5-05-2010 8:21
przepełnione kontenery to nie tylko sprawa MPGK ale nadmierna oszczędność właścicieli tj. ZGL lub Spółdzielni mieszkaniowych . Większa częstotliwość opróżniania kontenerów i nie ma sprawy , tylko są to dużo większe koszty , które my także odczujemy przy podwyżce za czynsz. Dlatego musimy wspólnie zadbać aby do kontenerów na typowe odpady gospodarstwa domowego nie trafiał gruz po remontach , skoszona trawa ,opadłe liście z jesieni i różne tego typu zanieczyszczenia
~nusia 5-05-2010 10:56
Pytanie - czy MPGK jest firmą charytatywną ???, czy wszystkie brudy naszego miasta to do sprzatania przez tą firmę ???? a ile pięniędzy daje miasto na utrzymanie czystości i tylko na wybranych terenach???? Łatwo jest "wieszać psy" na MPGK osobom, które nie mają pojęcia o pracy tego przedsiębiorstwa. Podziwiam pracujących w tym zakładzie ludzi za ich ciężką pracę i współczuję, że muszą czytać takie bzdury, które wcale Ich nie dotyczą. Pan Marek chyba przez te 3,5 roku nie zdążył poznać nawet spółki MPGK a szykuje restrukturyzację.Super rekłama na wybory. Pracownicy MPGK już chyba wiecie na kogo macie nie głosować i kto Wam chce firmę oddać w dobre zagraniczne ręce!!!!
~ 5-05-2010 22:38
MPGK to nie firma charytatywna tylko pasożytnicza. Utrzymuje się z ciągle podwyższanych opłat, dla których jedyne wytłumaczenie Pana Kasztelana to, to że w Unii płacą więcej.Nie tworzy nowych miejsc pracy tylko żeruje na bezrobotnych opłacanych z naszych podatków. Niestety wybory nic tu nie zmienią jeśli podstawowe zasady ekonomii nadal będą uważane za bzdury, które w MPGK nie mają prawa działać. Pozdrowienia dla wszystkich "Harych Poterów" z miotłami brzozowymi
~tamin 29-05-2010 1:54
I upadnie jeden z ostatnich bastionów Komunizmu, takie firmy śmierdzą głęboką komuną i to nie z profilu działalności, lecz z tego co się tam dzieje, pracownicy wykonują więcej prac na "lewo" niż planowych przez firmę.
~23456 5-10-2010 19:38
będzie się działo

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Zamknięcie drogi Chełmsko Śląskie – Uniemyśl

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Skażenie chemiczne lasu pod Dziwiszowem

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
888
Tak
45%
Nie
41%
Nie wiem
13%