MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Mówili o pomysłach na rozwój miasta. W Uniwersytecie Ekonomicznym

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 24 maja 2012, 7:41
Aktualizacja: 7:43
Autor: Petr
Fot. Petr
Druga edycja imprezy: „Giełda pomysłów 2012 – Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego na rzecz rozwoju Jeleniej Góry” odbyła się wczoraj w Uniwersytecie Ekonomicznym – Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki przy ul. Nowowiejskiej 3. – Celem giełdy jest omówienie propozycji studentów, które mogą przyczynić się do poprawy sytuacji w naszym mieście – mówi Rajmund Żuryński.

Podczas imprezy studenci przedstawili pomysły na rozwój Jeleniej Góry podparte badaniami i ankietami przeprowadzonymi wśród przedsiębiorców, możliwości wykorzystania potencjału i gruntów pod inwestycje w mieście, rozwiązania biznesowe mogące przynieść korzyści miastu i jego mieszkańcom, jak również efekty badań zadowolenia i oczekiwań żaków dotyczących życia kulturalnego. Mówiono m.in. o kondycji przemysłu w mieście, infrastrukturze gazowej, energetycznej, wodociągowej i kanalizacyjnej, lokalizacji przygranicznej i współpracy między Polakami, Czechami oraz Niemcami.

- Celem giełdy jest omówienie propozycji studentów, które mogą przyczynić się do poprawy sytuacji w naszym mieście i regionie. Myślę, że jest to bardzo cenna inicjatywa gdyż pokazuje potencjalne kierunki rozwoju Jeleniej Góry przedyskutowane zarówno w gronie akademickim jak i mieszkańców oraz lokalnych przedsiębiorców. Kierunki, które mogą wskazać drogę tym, którzy mają faktyczny wpływ na przemysł i turystykę regionu – mówi Rajmund Żuryński, student UE, członek Naukowego Koła Logistycznego „LoGRit”.

W wydarzeniu uczestniczyli samorządowcy, przedsiębiorcy, władze i pracownicy uczelni, jak również mieszkańcy miasta. Patronat nad imprezą sprawuje prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

III pielgrzymka dzieci

Śladami św. Jadwigi

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ 24-05-2012 8:22
proforma impreza ala zasłona dymna jak za komuny spotkanie aktywistów z młodzieżówki, i tak to nic nie da! Zmieniac może tylko ten kto ma władzę, reszta może sobie tylko podywagować na rozmaite tematy
~123 24-05-2012 8:48
TERAZ MOJA KOLEZANKA STARAŁA SIE PIERWSZY RAZ SAMA WYPEŁNIC PIT,POWIEDZIAŁA ZE PREDZEJ ZAPROJEKTUJE SAMOCHÓD!!!I JAK TU SIE MAMY ROZWIJAC GDY BIUROKRACJA I d...lNE PRZEPISY ZNIECHECAJA NAWET MŁODYCH,DZIEWCZYNA WYJECHAŁA BO TE PAPIERY I BEZROBOCIE JA DOBIŁO
~ 24-05-2012 9:57
A jaka była frekwencja? O przedsiębiorców pytam. I czy wogóle to było owocne spotkanie, czy blablanie o pobożnych życzeniach?
~ 24-05-2012 10:03
W tej wiosce już nic nie pomoże nawet zakompleksiony prezydent.
~hexee 24-05-2012 10:35
Trzeba postawić na Cieplice, na uzdrowisko, turystykę, lecznictwo! Mamy takie bogactwo w Ziemi i nie potrafimy tego wykorzystać! Cieplice mogą być lokomotywą dla całej JG!
~student 24-05-2012 12:05
Ludzie, opanujcie się. Aktywna działalność na rzecz rozwoju miasta spotyka się z taką krytyką, dlaczego? Są w tym mieście ludzie, którzy chcą coś zmienić, a nie tylko narzekać, że się PITa nie potrafi wypełnić. Jak się kończy handlówkę to podstawowe dokumenty sprawiają problem. Moim zdaniem fajna inicjatywa. Ważne, że UM uczestniczy w tym projekcie i chce wysłuchać co mają do powiedzenia studenci. Wynikiem zeszłorocznej giełdy są inwestycje poczynione w rejonie ul. K. Miarki. Miejmy nadzieje, że po tej edycji coś zmieni się na lepsze w naszym mieście... Aha, w turystyce nigdy nie będzie pracować tyle ludzi ile w przemyśle dlatego tak istotny jest zrównoważony rozwój...
~student2 24-05-2012 13:52
I to jest właśnie POLSKA rzeczywistosć, siedzi jeden z drugim od 8 rano i komentuje.... jeśli nie potrafi wypełnić PITa to gratulacje dla niej, niech już dalej się:)
~ojtam 24-05-2012 16:46
A gdzie Ci przedsiębiorcy ???????????? chyba że to Ci z Ratusza :-), zadnego nie widać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~tinaa 24-05-2012 20:54
Irytują mnie Ci, to potrafią tylko siedzieć przed komputerem, oceniać innych i narzekać, narzekać i narzekać... Studentom Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki serdecznie gratuluje pomysłu, energii i zapału jaką włożyli w tegoroczną Giełdę, a malkontentom powyżej życzę takiej energii i pomysłowości....myślę, że od tych młodych ludzi moglibyście się wiele nauczyć. Z pewnością pozytywnego nastawienia :)
~ 25-05-2012 10:23
Do ~tinaa Optymizmem dzieci nie nakarmisz. Zobaczymy Twój optymizm, jak posiedzisz na bezrobociu, albo pójdziesz pracować za 1500 zł brutto.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zmiana kierownictwa prokuratury okręgowej

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Zamknięte szlaki w Michałowicach

Wandale kontra naukowcy

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
567
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%