MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Mówili o pomysłach na rozwój miasta. W Uniwersytecie Ekonomicznym

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 24 maja 2012, 7:41
Aktualizacja: 7:43
Autor: Petr
Fot. Petr
Druga edycja imprezy: „Giełda pomysłów 2012 – Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego na rzecz rozwoju Jeleniej Góry” odbyła się wczoraj w Uniwersytecie Ekonomicznym – Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki przy ul. Nowowiejskiej 3. – Celem giełdy jest omówienie propozycji studentów, które mogą przyczynić się do poprawy sytuacji w naszym mieście – mówi Rajmund Żuryński.

Podczas imprezy studenci przedstawili pomysły na rozwój Jeleniej Góry podparte badaniami i ankietami przeprowadzonymi wśród przedsiębiorców, możliwości wykorzystania potencjału i gruntów pod inwestycje w mieście, rozwiązania biznesowe mogące przynieść korzyści miastu i jego mieszkańcom, jak również efekty badań zadowolenia i oczekiwań żaków dotyczących życia kulturalnego. Mówiono m.in. o kondycji przemysłu w mieście, infrastrukturze gazowej, energetycznej, wodociągowej i kanalizacyjnej, lokalizacji przygranicznej i współpracy między Polakami, Czechami oraz Niemcami.

- Celem giełdy jest omówienie propozycji studentów, które mogą przyczynić się do poprawy sytuacji w naszym mieście i regionie. Myślę, że jest to bardzo cenna inicjatywa gdyż pokazuje potencjalne kierunki rozwoju Jeleniej Góry przedyskutowane zarówno w gronie akademickim jak i mieszkańców oraz lokalnych przedsiębiorców. Kierunki, które mogą wskazać drogę tym, którzy mają faktyczny wpływ na przemysł i turystykę regionu – mówi Rajmund Żuryński, student UE, członek Naukowego Koła Logistycznego „LoGRit”.

W wydarzeniu uczestniczyli samorządowcy, przedsiębiorcy, władze i pracownicy uczelni, jak również mieszkańcy miasta. Patronat nad imprezą sprawuje prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rozbudowa SOSW rozpoczęta

Jest szansa na miliony

Jubileusz strażników miejskich

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ 24-05-2012 8:22
proforma impreza ala zasłona dymna jak za komuny spotkanie aktywistów z młodzieżówki, i tak to nic nie da! Zmieniac może tylko ten kto ma władzę, reszta może sobie tylko podywagować na rozmaite tematy
~123 24-05-2012 8:48
TERAZ MOJA KOLEZANKA STARAŁA SIE PIERWSZY RAZ SAMA WYPEŁNIC PIT,POWIEDZIAŁA ZE PREDZEJ ZAPROJEKTUJE SAMOCHÓD!!!I JAK TU SIE MAMY ROZWIJAC GDY BIUROKRACJA I DEBILNE PRZEPISY ZNIECHECAJA NAWET MŁODYCH,DZIEWCZYNA WYJECHAŁA BO TE PAPIERY I BEZROBOCIE JA DOBIŁO
~ 24-05-2012 9:57
A jaka była frekwencja? O przedsiębiorców pytam. I czy wogóle to było owocne spotkanie, czy blablanie o pobożnych życzeniach?
~ 24-05-2012 10:03
W tej wiosce już nic nie pomoże nawet zakompleksiony prezydent.
~hexee 24-05-2012 10:35
Trzeba postawić na Cieplice, na uzdrowisko, turystykę, lecznictwo! Mamy takie bogactwo w Ziemi i nie potrafimy tego wykorzystać! Cieplice mogą być lokomotywą dla całej JG!
~student 24-05-2012 12:05
Ludzie, opanujcie się. Aktywna działalność na rzecz rozwoju miasta spotyka się z taką krytyką, dlaczego? Są w tym mieście ludzie, którzy chcą coś zmienić, a nie tylko narzekać, że się PITa nie potrafi wypełnić. Jak się kończy handlówkę to podstawowe dokumenty sprawiają problem. Moim zdaniem fajna inicjatywa. Ważne, że UM uczestniczy w tym projekcie i chce wysłuchać co mają do powiedzenia studenci. Wynikiem zeszłorocznej giełdy są inwestycje poczynione w rejonie ul. K. Miarki. Miejmy nadzieje, że po tej edycji coś zmieni się na lepsze w naszym mieście... Aha, w turystyce nigdy nie będzie pracować tyle ludzi ile w przemyśle dlatego tak istotny jest zrównoważony rozwój...
~student2 24-05-2012 13:52
I to jest właśnie POLSKA rzeczywistosć, siedzi jeden z drugim od 8 rano i komentuje.... jeśli nie potrafi wypełnić PITa to gratulacje dla niej, niech już dalej się:)
~ojtam 24-05-2012 16:46
A gdzie Ci przedsiębiorcy ???????????? chyba że to Ci z Ratusza :-), zadnego nie widać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~tinaa 24-05-2012 20:54
Irytują mnie Ci, to potrafią tylko siedzieć przed komputerem, oceniać innych i narzekać, narzekać i narzekać... Studentom Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki serdecznie gratuluje pomysłu, energii i zapału jaką włożyli w tegoroczną Giełdę, a malkontentom powyżej życzę takiej energii i pomysłowości....myślę, że od tych młodych ludzi moglibyście się wiele nauczyć. Z pewnością pozytywnego nastawienia :)
~ 25-05-2012 10:23
Do ~tinaa Optymizmem dzieci nie nakarmisz. Zobaczymy Twój optymizm, jak posiedzisz na bezrobociu, albo pójdziesz pracować za 1500 zł brutto.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Współpraca z Huangshan

Marzena Machałek o programie PiS

Zbiórka krwi w Kowarach

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Pożar budynku przy Kilińskiego

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
604
Tak
80%
Nie
16%
Nie mam zdania
4%