MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Mówili, jak założyć organizację pozarządową. W Domu Kombatanta

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 5 czerwca 2012, 8:11
Aktualizacja: 8:12
Autor: Petr
Fot. Organizator
Spotkanie informacyjne dotyczące zasad funkcjonowania „Lokalnego Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych w Jeleniej Górze” odbyło się wczoraj, 4 czerwca w Domu Kombatanta przy ul. Teatralnej 1. – Uczestnicy spotkania mogli m.in. zapoznać się z ofertą centrum, skorzystać z porad profesjonalnych doradców oraz wysłuchać koncertu muzycznego – mówi Wioletta Basta, koordynatorka projektu.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele organizacji pozarządowych a także osoby pragnące założyć własne organizacje. Rozpoczęto od koncertu muzycznego w wykonaniu uczniów PSM I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze – podczas którego młodzi wykonali utwory z Concerto Grosso na tematy Beatlesów i skrzypcowe interpretacje kompozycji J. S. Bacha. W części oficjalnej, uczestnicy zapoznali się z ofertą centrum działającego w Domu Kombatanta; można było również skorzystać z porad profesjonalnych doradców w zakresie zakładania czy sprawnego funkcjonowania organizacji pozarządowych, pisania wniosków dotacyjnych itp.

W ramach spotkania odbył się także pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu szkolnego Koła PCK Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jędrzeja Śniadeckiego. – Tych, którzy nie byli na spotkaniu zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i kontakt z projektodawcą. Należy podkreślić, że wsparcie udzielane w centrum jest bezpłatne – mówi Wioletta Basta, koordynatorka projektu.

„Lokalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych w Jeleniej Górze” to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Więcej na: www.pegazdllango.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

O wolności w BWA

Kulisy sprawy KPR–u  

Słoneczny festyn w Jeżowie Sudeckim

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~gosc123 5-06-2012 16:46
osoby w tym projekcie zaangazowane podobno otrzymały grubo ponad 1.000.000zł ? ile to by sie utrzymało organizacji pozarządowych samych bez tych \"doradców i szkoleniowców\" tak własnie sie marnotrawi pieniądze unijne
~ 5-06-2012 17:58
kuźwa jak zwyle nikt nie wie bo nie ma wiedzić na piniążki są
~do gosc123 5-06-2012 18:28
a komu Ty ostatnio pomogłeś za darmo? albo chociaż 0,01 gr dałeś potrzebującym? każdy mierzy swoją miarą...
~GośćJG 6-06-2012 7:11
Ale taka prawda ! Daliby te pieniądze na rozwój orgranizacji pozarządowych a nie na "durne" szkolenia. To nie są małe pieniądze a wydaje się je na organizacje szkoleń, zapłatę wykładowcom (niemała stawka godzinowa), wynajęcie sal. Nierzadko takie szkolenia przeprowadza się w hotelach/pensjonatach z pełną pompą :)
~tomekk 6-06-2012 13:48
czyli lepiej dać rybę niż wędkę?!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lewica Razem o ochronie zdrowia

Integracyjny piknik

Trudno tak żyć!

To była gnojowica?

Międzynarodowe warsztaty seniorów

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
560
Tak
51%
Nie
44%
Nie mam zdania
4%