MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Moto Dzień Dziecka „Dąbrówka 2018”

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 5 czerwca 2018, 5:35
Aktualizacja: Środa, 6 czerwca 2018, 14:13
Autor: Archiwum
Fot. Użyczone/Dąbrówka
Na terenie Centrum Opieki nad Dzieckiem „Dąbrówka’ w Jeleniej Górze w sobotę, 3 czerwca odbył się już po raz drugi Moto Dzień Dziecka zorganizowany przez Motocyklowe Karkonosze Jelenia Góra.
- Wielka rodzina motocyklistów wjechała do nas na wspaniałych mechanicznych rumakach eskortowana przez policjantów w obstawie straży pożarnej z OSP Sosnówka i OSP Mysłów oraz transportu medycznego firmy DIVEMED Jarosław Przybylski. Wśród gości i darczyńców była również firma ULTIMA SP. Z O. O. Jeleniej Góra, która przekazała fundusze na organizację wycieczki dla naszych wychowanków do Wrocławia w okresie wakacji – mówi dyrektor „Dąbrówki” Katarzyna Lenart-Wyrobek.

Niespodzianek była co nie miara, dzieci otrzymały wspaniałe prezenty – rowerki, hulajnogi, rolki ze sprzętem ochraniającym, zabawki do piaskownicy, piłki i wiele innych przyborów do zabawy na świeżym powietrzu. Wśród darów nie zabrakło również produktów do utrzymania higieny osobistej dla wszystkich czyściochów z Dąbrówki.

- Strażacy nie zapomnieli o zbliżającym się nowym roku szkolnym i wyposażyli nas w zeszyty i przybory szkolne, a chcąc podnieść adrenalinę wszystkim chętnym uczestnikom imprezy fundowali podróż na wysięgniku wśród korony otaczających nas drzew – dodaje Katarzyna Lenart-Wyrobek

Do pełni szczęścia nie mogło zabraknąć czegoś słodkiego, dlatego też oprócz słodyczy i lodów, imprezę uświetniły wspaniałe domowe wypieki Pań Motocyklistek oraz wielka niespodzianka w postaci budki z watą cukrową i popcornem. Jeżeli ktoś miła ochotę na coś konkretnego, to mógł upiec sobie kiełbaskę przy rodzinnym ognisku, chętnych było wielu i tak 40 kg kiełbasy z Masarni w Siedlęcinie zniknęło w mgnieniu oka.

Wielką niespodzianką dla dzieci tych młodszych i starszych była również obecność dmuchanej zjeżdżalni, która wywołała wiele radości i uśmiechu na twarzach wszystkich podopiecznych z Dąbrówki.

Jednak hitem spotkania dzieci z motocyklistami były oczywiście szalone przejażdżki na stalowych rumakach, wiatr we włosach i odgłosy pomruku silników motorów, to było to, na co nasze dzieci czekały najbardziej- bezpośredni kontakt z motorem i jego właścicielem.

- Tak radosny dzień wywołujący uśmiech na twarzach dzieci mógł odbyć się tylko dzięki ogromnemu zaangażowaniu ludzi o wielkich sercach i wrażliwości na potrzeby dzieci, dlatego też wszystkim organizatorom, darczyńcom i obecnym na imprezie Moto Dzień Dziecka serdecznie dziękujemy i prosimy nie zapomnijcie o nas zapraszamy za rok – podkreśla dyrektor „Dąbrówki”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Półkolonie pełne atrakcji

Dotacja na usuwanie azbestu

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~porter 5-06-2018 6:46
Brawo Panie i Panowie. Brawa dla prawdziwych motocyklistów, którzy potrafią coś zrobić da maluchów i stworzyć coś pozytywnego, w przeciwieństwie do umysłowych miernot na crossach niszczących okoliczne lasy
~Euro 5-06-2018 7:11
Brawa dla motocyklistów wspaniali ludzie
~ 5-06-2018 13:11
Motocykliści może wspaniali tylko zapomnieli o jednym jakby dziecko spadło z motoru w czasie jazdy i dostało urazu to on na swoim rumaku idzie siedzieć dziwne tylko że policja na to pozwoliła też by ich kara nie ominęła
~D 5-06-2018 21:05
do: ~ (13:11)
Weź Ty się pier... W łeb. Powiedz co Ty zrobiłeś dla dzieci. No pochwal się. Siedzisz w domu i ględzisz, żal mi takich ludzi ŻAL ŻAL ŻAL
~ 6-06-2018 8:12
do: ~ (13:11)
Proszę nie snuć niepotrzebnych insynuacji dzieci były zaopiekowane, przejażdżki nie były prowadzone z prędkością światła....Pozdrawiam zatroskaną osobę.
~Grey Wolf 5-06-2018 15:54
Wielkie brawa i szacunek dla Tych, którzy nic nie musieli a chcieli i dzięki swojemu zgraniu doprowadzili do bardzo pozytywnej imprezy dla maluchów z placówki. Bravo WY.
~GB 5-06-2018 16:19
Brawo aby tak dalej
~Mamba 5-06-2018 22:24
Brawo ,brawo,brawo. Radość i uśmiech dzieci bezcenne.
~ 6-06-2018 8:58
Do 21:05 a co Ty zrobiłeś dla dzieci pewnie bierzesz 500+ i stoisz z menelami pewnie to tylko możesz zrobić

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przestrzega przed glifosatem

Finał na lawecie

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

PSZOK tylko bez zaległości

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2204
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%