MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Motion Pictures – Scena Teatru Tańca wkrótce w JCK

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 14 sierpnia 2013, 8:11
Aktualizacja: 8:13
Autor: Org
Fot. Organizator
Jeleniogórskie Centrum Kultury oraz Socjokulturalne Centrum Steinhaus e.V. Bautzen zapraszają na premierę spektaklu Sceny Teatru Tańca zrealizowanego przez młodzież z Polski i Niemiec. Odbędzie się on 24. sierpnia o godz. 17.00 i 19.00 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Wstęp jest wolny – wejściówki do odbioru w sekretariacie JCK (ul. Bankowa 28/30).

MOTION PICTURES to pojęcie z historii filmu pochodzące z czasów, gdy obraz ruchomy czynił dopiero pierwsze kroki. Dzięki zastosowaniu w statycznym obrazie lub fotografii ruchu, powstają zupełnie nowe możliwości wyrazu artystycznego, zupełnie nowa sztuka.

MOTION PICTURES w Jeleniej Górze to widowisko łączące muzykę na żywo, teatr, taniec i wizualizację w wykonaniu młodych uzdolnionych artystów. Ożywione ruchem i dźwiękiem dzieła znanych polskich i niemieckich malarzy oraz fotografików przeistoczą się w metafizyczno-symboliczne treści. Wyłaniające się wielowymiarowe obrazy będą ewoluować na oczach widzów, będą wzruszać, zaskakiwać, a czasem i śmieszyć.. Przeniosą widzów w przeszłość i przyszłość, do świata nam dobrze znanego, jak i tego jeszcze nie
odkrytego.

Warsztaty taneczno-teatralne oraz muzyczne będą się odbywać w ramach współpracy Jeleniogórskiego Centrum Kultury i Steinhaus e.V. Bautzen w dniach 15.08. - 25.08.2013 w obiekcie JCK przy ul. Bankowej 28/30.

Projekt „Motion Pictures – polsko-niemiecka Scena Teatru Tańca” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa i Miasta Jelenia Góra przy wsparciu Euroregionu Nysa

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zderzenie toyoty z karetką pod szpitalem

Tak zaparkował!

„Zielono mi…” – koncert dla pań w Zdrojowym

Już dziś prelekcja specjalna “Manila – królowa Pacyfiku”

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Poranek... wiosenny

Wiosenny poranek w „Muflonie”

Stadion w Karpaczu jest już prawie gotowy

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
395
Tak
60%
Jest dobrze, jak jest
14%
Nie
24%
Nie mam zdania
2%