MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

MOS: Gimnazjada rozstrzygnięta

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 15 maja 2017, 14:30
Aktualizacja: 14:32
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Na stadionie przy ul. Złotniczej odbyły się konkurencje biegowe oraz skoki w dal i wzwyż, w których rywalizowali uczniowie trzech jeleniogórskich gimnazjów. Pozostałe szkoły mimo zaproszenia, nie wystawiły lekkoatletów.

W Jeleniej Górze mamy 8 gimnazjów, ale w zawodach miejskich, które były przepustką do zmagań strefowych (byłego województwa jeleniogórskiego), a następnie wojewódzkich - wzięli udział przedstawiciele zaledwie trzech placówek: Gimnazjum Nr 1, 3 i 4. Dlaczego pozostali nie przybyli? - To porażające, ale to pytanie należałoby zadać nauczycielom wychowania fizycznego, ewentualnie dyrekcji szkół, których nie ma - powiedział Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu.

Lekkoatletyka to królowa sportu, podstawa wszelkich innych dyscyplin, nawet zespołowych, więc można ją trenować wszędzie, a baza w Jeleniej Górze już nie jest taka jak kiedyś i dzieci mają możliwość przygotowania się do zawodów - dodał dyrektor MOS-u.

Zawody strefowe, w których wezmą udział najlepsi ze wszystkich powiatów byłego województwa jeleniogórskiego odbędą się 18 maja w Zgorzelcu, a pod koniec maja dolnośląski finał we Wrocławiu.

Wyniki zawodów na stronie: mosjg.pl

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wielkie cięcia na Polanie Czarownic

Kruszwicka z wykonawcą!

O świetlicy mogą pomarzyć?

Giną woreczki na psie odchody

Co z tym SOR–em?

Dużo drożej za śmieci

Staniszów najlepszy w siatkówce plażowej

Kolizja audi i opla

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
863
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%