MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Morskie nastroje na wernisażu w Muflonie

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 27 czerwca 2018, 11:31
Aktualizacja: Czwartek, 28 czerwca 2018, 12:39
Autor: MDK "Muflon"
Fot. MDK "Muflon"
W Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Sobieszowie odbył się wernisaż wystawy „Podmorski świat”. Agata Makutynowicz, prowadząca autorską pracownię i kuratorka wystawy, opowiedziała o tym, jak wiele dzieje się w pracowniach plastycznej i malarskiej MDK „Muflon” w trakcie całorocznych zajęć. Wystawa potrwa do 31 sierpnia 2018.

Agata Makutynowicz mówiła także o technikach, których uczestnicy zajęć się uczą i które stosują. Wyjaśniła, że do wystawy przygotowywały się dzieci i dorośli. Dzieci od podstaw tworzyły morskie stworzenia, same wytwarzały papier czerpany, nadawały mu kształty i oddawały urodę ryb feerią barw. Dorośli zaś przedstawili na wystawie prace w technikach: olejnej, akrylowej, suchym pastelu i grafice – monotypii.

Kurator wystawy wspomniała, iż dzieci są też współautorami aranżacji wystawy, że współtworzyły tę ekspozycję. Potem, podczas wernisażu, każde z dzieci czynnie brało w nim udział, to znaczy: prezentowało swój obraz, namalowany na Farmie 69 w Kopańcu podczas pleneru artystycznego „W zamkowym świecie” i opowiadało historię jego powstania.

Tegorocznej wystawie pracowni MDK „Muflon” przewodzi motyw morza, jego życie ukryte pod powierzchnią wody i to, którego przejawami rządzą żywioły natury. Przeważa na niej twórczość dziecięca, ponieważ wystawa, która składa się ze 162 prac ma dwudziestu dwóch autorów dziecięcych, zaś dorosłych – ośmiu. Zobaczymy na niej wewnętrzne pejzaże, które ufnie podążyły za kredką, ołówkiem lub pędzlem, by ujawnić się w dwóch miejscach – w katalogu do wystawy i w przestrzeni Galerii „Muflon”.

Wystawa dofinansowana z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Od niedzieli w Jeleniej Górze "Skok w blok"

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Zaczytaj się z Jelonką.com

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 28-06-2018 8:41
Brawo!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Malarstwo zauroczonych Karkonoszami

Skok w blok na Noskowskiego

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1076
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%