MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Morderczy tor przeszkód dla strażaków – w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 11 lipca 2016, 7:38
Aktualizacja: 7:44
Autor: UM
Fot. Archiwum
„Firefighter Combat Challange” – wyjątkowo widowiskowa impreza, łącząca w sobie zawody strongmanów i umiejętności pożarnicze – odbędzie się w Jeleniej Górze podczas „Września Jeleniogórskiego”, w terminie 16 – 17.09.

- Polski odpowiednik tej nazwy - „Najtwardszy Strażak Przetrwa” - oddaje ducha rywalizacji, bowiem, jak informuje jej inspirator i jeden ze współorganizatorów Jerzy Sładczyk, komendant PSP w Jeleniej Górze – FCC jest morderczym wręcz torem przeszkód. Trzeba tu umieć połączyć wielką siłę fizyczną i sprawność z wysokimi kwalifikacjami pożarniczymi.

- W jeleniogórskiej jednostce – mówi J. Sładczyk – mamy strażaków, którzy w takich zawodach uczestniczą i mam przekonanie, że na swoim terenie będą rywalizowali o medale. Takiej imprezy w Jeleniej Górze jeszcze nie było. Mam nadzieję, że pogoda zachęci widzów do obserwacji zawodów, bo są one naprawdę atrakcyjne.

- Miasto wesprze tę imprezę – zapowiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta – bowiem z jednej strony pozwoli to pokazać szerokiej publiczności, także w TV, że sprawność funkcjonariuszy naszej PSP i OSP jest wyróżniająca, a z drugiej – pokaże, jak wyjątkowo wytrzymali muszą być strażacy, bo mało kto zdaje sobie sprawę, że udział w akcji ogniowej musi być poprzedzony wyjątkowym przygotowaniem fizycznym i psychicznym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Skalne ławki pod Szrenicą

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Powrót Bitwy o Basztę

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Le1k 11-07-2016 11:15
Wszystko fajnie. A gdzie?
~Do sad 11-07-2016 12:02
Tak gdzie?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Synoptycy: spodziewane burze i deszcz

Rozmowy o Kowarach

Śmierć na żwirowni

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
141
Tak
39%
Nie
53%
Nie wiem
8%