MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Mord na drzewach w biały dzień

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 9 lipca 2008, 0:15
Aktualizacja: Czwartek, 10 lipca 2008, 7:35
Autor: KTL
Fot. KTL
W Cieplicach na ulicy Zakopiańskiej (strefa ścisłej ochrony terenów zieleni) za zgodą wydziału ochrony środowiska magistratu w ramach remontu wycięto wiele drzew po obu stronach drogi. Zdania mieszkańców na ten temat są podzielone. Miłośnicy uzdrowiska złożą doniesienie w prokuraturze.

Egzekucji dokonano głównie na lipach drobnolistnych, które – jak powiedziano nam na miejscu – przeszkadzają w położeniu równego chodnika.
- Wydaliśmy zezwolenie na wycięcie ośmiu drzew na wniosek Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Wymagają tego nowe przepisy dotyczące odległości drzew od skrajni. – powiedziała nam Ewa Tomera, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta. - Co do reszty jesteśmy zmuszeni ponownie rozpatrzeć decyzję na skutek protestów osób fizycznych. Stan zdrowotny roślin pozostawiał wiele do życzenia, a kolidują one z przebudową ulicy - usłyszeliśmy.

Zdania Ciepliczan na temat wycinki lip są podzielone. - Bardzo dobrze, że je wycięli – powiedział nam jeden z mieszkańców. - Ich korzenie podnoszą tylko płytki.
- To centrum uzdrowiska, strefa A, czyli obszar ścisłej ochrony terenów zielonych – alarmuje Małgorzata Turowska, prezes Stowarzyszenia Miłośnicy Cieplic. - Stowarzyszenie złoży list protestacyjny w tej sprawie. Wyciętych drzew już nie uda się uratować, ale miejmy nadzieję, że nasz protest odniesie skutek w przypadku innych dróg przeznaczonych do przebudowy.

Radosław Pluciński, mieszkaniec ulicy a zarazem wiceprezes stowarzyszenia jest podobnego zdania. - To skandal, żeby wycinać poniemieckie drzewa na podstawie stwierdzenia, że kolidują one z drogą. Powątpiewam w jego prawdziwość, a zostało potwierdzone przez kolejnego urzędnika - powiedział nam pan Radosław. Jest on również radcą prawnym i zauważył nieprawidłowości w procedurach. - W takich przypadkach niezbędne są ekspertyzy dendrologiczne, których tutaj po prostu nie ma. - zauważył wiceprezes Stowarzyszenia Miłośnicy Cieplic. - Na innych ulicach pozostawiono drzewa, u nas – nie. O sprawie zawiadomimy prokuraturę - zapowiada.

Ogłoszenia

Czytaj również

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Remont drogi wojewódzkiej

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (53) Dodaj komentarz

~do Pluciińskiegio 9-07-2008 6:57
~Turowska 9-07-2008 7:01
~a 9-07-2008 8:11
".......To skandal, żeby wycinać poniemieckie drzewa na podstawie stwierdzenia, że kolidują one z drogą....." Nie można młodych drzew zasadzić? to nic w Cieplicach nie róbmy-jest wiele ulic w Jeleniej Górze do zrobienia.
~bary33 9-07-2008 8:18
Do zwolenników "poniemieckich" drzew ze Stowarzyszenia Miłośnicy Cieplic: jesteście śmieszni ze swymi p o w s z e c h n y m i protestami przeciwko wszystkiemu i wszystkim. Robicie to z nudów czy z głupszych powodów?
~urzędnik 9-07-2008 8:36
Pan Radosław Pluciński jeszcze do niedawna był Radcą Prawnym urzędu, według jego rad prawnych Prezydent zwalniał urzedników poczym miasto przegrało procesy ze zwalnianymi! W koncu Prezydent zrezygnował z jego usług, a on w ramach wdzięczności walczy z miastem! Ot przewrotność prawniczej natury.
~JG 9-07-2008 9:30
Co za d...l wydał zezwolenie na ściananie tak pieknych o dorodnych drzew. Powinno się je chronić, nie po to tyle lat rosły w tym miejscu by je dla wyrównania chodnika ściąć.To chodnik powinnien byc dopasowany, ewentualnie podwyższony by płytki sie nie unosiły. k...nizm do potęgi !!! Ta sprawa powinna znaleźć miejsce w prokuratorze, a odpowiedzialni za podjęcie tej decyzji powinni ponieść konsekwencje.
~EM 9-07-2008 9:45
Rozumiem miłośników przyrody, ale czy są oni do końca w porządku, widzę jak przyjeżdżają na wekendy pięknymi furami za miasto i to co zostawiają na łonie natury woła o pomstę do nieba. Niedaleko nieistniejącego "Polaru" w Miłkowie zjeżdżają do rzekii i myją swoje samochody a po grilowaniu pozostawiają śmieci. I są to ci "wielcy miłośnicy". Najpierw niech zaczną dbać o ekologię a później niech podnoszą larum, że im wycięto drzewo pod domem.
~Radosław Plucinski 9-07-2008 9:52
do urzednika , kwestie zwolnien juz wyjasnialem to nie moje decyzje i to nie ja przygotowywalem zwolnienia ,a decyzje o wycieciu drzew po pierwsze sa niewazne zmocy prawa-gmina we wlasnych sprawach nie moze wydawac decyzji , po drugie uzsadnienie zawiera wiele nieprawdziwych twierdzen po pierwsze ze drzewa kolidowaly z droga i byly w zlym stanie .Drzew juz nie odzyskamy ale mozliwe sa nowe zasadzenia ,ktorych w projekcie nie przewidziano. Drzewa rosna dziesiatki lat.CAły urok ulicy zniknąl bez drzew i z powodu zwyklej glupoty , widocznie za malo było zwolnień w Urzedzie.
~Obrońca zieleni 9-07-2008 9:54
Temu co wydal zgodę na wycięćie drzew ja bym wyciol leb widocznie bierzecie przyklad z zachodu takich drzew jak w Polsce inne kraje nam zazdroszczą Żenada
KochaSJG1983 9-07-2008 10:03
Nawet, jeśli był by wypadek na jednym z drzew na ulicy Zakopiańskiej to też była by wielka afera, że wycinają drzewa. Przecież wyraźnie widać, że korzenie potężnych konarów drzew podnoszą płytki. Jeśli ma być równa nawierzchnia chodnika to niestety musiały zostać wycięte. Gdyby nie wycięto tych drzew i dano nową nawierzchnie to było by narzekanie, że nie równo się chodzi. Ludzie tutaj chodzi o wygodę i estetykę wykonanej pracy...
~do urzędnika 9-07-2008 10:11
Problem polega na tym, że prawdopodobnie wszystko jest zgodne z prawem, ale głupio jak cholera. Urzędnicy są wstanie przeprowadzić lege artin największy nonsens i mieć do tego niepodważalnen, przynajmniej z punktu widzenia prawa uzasadnienie. Wszystko po to, żeby chłopcy nie musieli męczyć się i omijać jakichś tam drzew. I to w dodatku poniemieckich. Miłośnicy Cieplic reprezentują jakieś ziomkostwa. Jeśli ktoś myśli, że Jelenią Górą rządzą Prezydenci z Radą to jest naiwny jak dziecko. Jelenią Górą rządzą naczelnicy i urzędnicy. Te drzewa,na przełomi XIX i XX wieku, zostały posadzone rękami kogoś kto miał wizję tej miejscowości i zupełnie inną wrażliwość. Gdyby ktoś spróbował, choć na 5 sekund włączyć myślenie, .... stuletnie drzewa. Urzędniku - z godziny 08:36 - ... oto przykłd meryytorycznego myślenia urzędnika. Dlaczego nie mogą od 18 lat powstać baseny termalne.... bo naiwni prezydenci chodzą i powtarzają to co chcą im powiedzieć naczelnicy.
piipi 9-07-2008 10:33
..do - [~bary33..]...masz problem ?.~Czy jest to,tak trudne do zrozumienia.~Male przypomnienie dla Ciebie:..w ciagu doby lipa dostarcza 1200 litrow tlenu.~Te drzewa produkuja nie tylko tlen,ale tez pochlaniaja zanieczyszczenia.~BRAVO !!!...nie dla Ciebie~bary33,ale dla Wspanialych ludzi ze Stowarzyszenia Milosnikow Cieplic.~Pozdrawiam Was serdecznie i trwajcie w swoich racjach.~POWODZENIA.*piipi.
~Aaron Pałkin 9-07-2008 10:42
"To skandal, żeby wycinać poniemieckie drzewa", ale dowalił, a co jagby nie były poniemieckie to mozna je wyciąć?
~zenon 9-07-2008 11:20
JESZCZE SIĘ TAKI NIE URODZIŁ, KTÓRY BY KAŻDEMU DOGODZIŁ!!!
~Troxi 9-07-2008 11:29
To samo zrobiono przed 3 czy 4 laty na mojej ulicy (mowa o ul. Wyczółkowskiego). To też była masakra na tych biednych drzewach, której efekty można oglądać do dziś. To, co kiedyś było pięknymi zielonymi drzewami teraz wygląda jak sterczące nad jezdnią pozbawione wielu konarów i liści kikuty. Koszmar!!!! Te drzewa zostały ogołocone niemal do zera przez ludzi, którzy nie mieli pojęcia o tym, jak je przycinać a nie niszczyć. Sporo drzew po tej akcji uschnęlo. Ktoś powinien z tego wyciagnąć konsekwencje...
~mieszkaniec ul. Zakopiańskiej 9-07-2008 11:47
Zastanawiajace jest to, że urzędnik państwowy ciagle jeszcze ma czas w czasie godzin pracy na przegladanie internetu i dokonywanie wpisów. mało tego, najwyraźniej uważ takie działanie za sprawę priorytetowa skoro rozpoczyna od tego swój dzień pracy. A może zwyczajnie w Urzędzie Miejskim panuje przerost zatrudnienia i urzednicy po prostu się nudzą. Wcale nie dziwi mnie także fakt, iż błędy formalne, które miały miejsce w trakcie podejmowania decyzji o wycince drzew teraz są kamuflowane ich złym stanem zdrowotnym oraz kolizją z przebudowa drogi. To oczywiście straszna bzdura. Stare lipy, które się tam znajdowały były w dobrym stanie, nie rosły w skrajni, a ponadto nie kolidowały z przebudową drogi. Urzędnicy woląc spędzać godziny pracy w internecie, niż "tracić czas" a...lizując sprawy miejskie i przepisy prawa. Wydaję się, iż w obecnej sytuacji Urząd Miasta jedynie zarządzając nowe nasadzenia może wyjść z twarzą z całej tej sytacji. I radzę wybrać drzewa o odpowiednim systemie korzeniowym.
~Co to za tytuł jest !? 9-07-2008 11:53
Bez przesady z tą tytuologią. Od razu mord ? Wycięcie drzew chyba ?
~hirsch 9-07-2008 12:19
nie pierwszy i nie ostatni mord... mozecie sobie pisac na berdyczow, a p. plucinski gdzie byl ze swoja etyka zawodowa gdy rozpatrywal sprawe mieszkania dla corki gabriela s.?
~qba 9-07-2008 13:14
jesli wycinac stare, to sadzic gdzies niedaleko nowe i rownowaga bedzie zachowana.
~n i c o 9-07-2008 13:56
"poniemieckich" WOW, to może wszystko zostawmy co "poniemieckie" i stójmy w miejscu, po co się rozwijać. Miejmy nadzieję, że ten śmieszny pan i jemu podobni nie przeszkodzą inwestycją i rozwojowi naszego miasta.
~~Emeryt 9-07-2008 14:30
Bardzo dobrze, że zostały wycięte. Stare drzewa łamią się, uszkadzają chodniki i spadają ludziom na płoty. Lepsza jest uczciwa droga a i kwiatuszków małych nasadzą jak w parku i będzie gut ładnie.
~ 9-07-2008 14:39
ciekawe jakby pana dziecko panie Plucinski zatrzymalo sie kiedys na jedndym z tych drzew...
~znam temat 9-07-2008 14:43
Nie likwidujcie tych zdjęć - są one dowodem, że te drzewa należało wyciąć - znajdowały się przy samej krawędzi jezdni i były pochylone w kierunku jezdni. Dlaczego należy wyciąć wszystkie drzewa rosnące na drodze do Legnicy (przez Dziwiszów) a nie można wyciąć drzew na ul. Zakopiańskiej - czyżby bezpieczeństwo miało mniejsze znaczenie od samozadowolenia znanych nam skądinąd osób mieszkających przy tej ulicy?
~Wydzial Ochrony Srodowiska i Rolnictwa Urzedu Miasta Jelenia Gora 9-07-2008 15:07
Drzewa zostały usunięte zgodnie z obowiązującymi wymogami dotyczącymi pasa drogowego oraz według obowiązujących procedur, ponieważ uniemożliwiały wykonanie remontu i przebudowy ulicy Zakopiańskiej w ten sposób, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom drogi. Pas drogowy ulicy Zakopiańskiej, gdzie rosły drzewa, nie podlega żadnej wyjątkowej ochronie związanej z obszarem uzdrowiskowym Cieplic. Drzewa były żywe, jednak w słabej kondycji fitosanitarnej. Przede wszystkim jednak rosły w samej skrajni szosy i ich systemy korzeniowe unosiły oraz niszczyły otaczające je płyty chodnikowe oraz nawierzchnię ulicy. Nie było możliwości wykonania remontu ulicy i zmiany jej nawierzchni przy zachowaniu drzew - należałoby wtedy ściąć górną warstwę systemów korzeniowych drzew i część nasady pni, co równoznaczne byłoby ze zniszczeniem drzew i stworzeniem sytuacji zagrożenia dla użytkowników drogi przez zamierające drzewa. Lokalizacja drzew była w sprzeczności również z innymi wymogami dotyczącymi pasa drogowego – drzewa uniemożliwiały komunikację na ciągu dla pieszych, ponieważ odległość pni drzew od ogrodzeń posesji zwężała się miejscami prawie do 1 m. Dla bezpieczeństwa ruchu drogowego sytuacja taka jest niedopuszczalna, ponieważ tak mała odległość dla pieszych uniemożliwia praktycznie przejście osoby z wózkiem dziecięcym, czy przejazd wózka inwalidzkiego. Nie można dopuścić do sytuacji, żeby ci użytkownicy ciągu dla pieszych byli zmuszeni do wtargnięcia na ulicę, aby ominąć drzewo, bo na chodniku od strony posesji jest dla nich za mało miejsca. Podjęcie każdej decyzji usunięcia drzew czy krzewów związane jest niezbędną koniecznością i brakiem możliwości zastosowania innego rozwiązania.
~w-jak 9-07-2008 15:10
Czy ci, którzy są przeciwni wycince drzew na tej ulicy widzieli zdjęcia? Przecież wyraźnie widać jak wyglądają chodnik i ulica. Dziwię się mieszkańcowi ul. Zakopiańskiej, że jest oburzony. Ciekawe, ilu mieszkańców tej ulicy pomstowało wcześniej na jej wygląd i to, jak się po niej chodzi. Proponuję zebrać opinie po wykonaniu (mam nadzieję) solidnego remontu i ułożeniu prawidłowo kostki chodnikowej. Ciekawe jak będzie to wszystko wyglądało i ilu będzie niezadowolonych - łącznie z tymi, którzy są miłośnikami Cieplic.
~edyta 9-07-2008 15:11
Do-P.TUROWSKIEJ- dba pani o drzewa a co panii zrobiła z elewacjam w CIEPLICACH-to koszmar i kompromitacja a ppanii się dom tego przyczyniła rozdając bandytom farbe- niech panii bierze szmate i do roboty
piipi 9-07-2008 15:58
..do - [~Emeryt..]..."Gosciu,siadz pod mym lisciem,a odpoczni sobie !. Nie dojdzie cie tu slonce,przyrzekam ja tobie.../ Tu zawzdy chlodne wiatry zawiewaja / Tu slowicy,tu szpacy wdziecznie narzekaja / Z mego wonnego kwiatu pracowite pszczoly / Biora miod,ktory potym szlachci panskie stoly" ...Jan Kochanowski "Do lipy"(..fragment).
~Tom 9-07-2008 16:41
To prawda,że rzadzą urzednicy i tak jest moze wszędzie,ale w przypadku Jeleniej Góry jest jeszcze inaczej !Szefowa Wydz.Ochrony Srodowiska jest pod szczególna ochroną ze względu na rolę jej męża w Radzie i to zapewne przeklada się na niefortunne decyzje tego Wydzialu,a jest ich wiele.Trzeba być kompletnym idiotą by przyjąć tlumaczenie urzednika,ze korzenie itp..Jest wiele sposobów na ominięcie kolizji drzewa z chodnikiem,tylko trzeba o tym wiedzieć,a ta mała "arcchitektura" przy drzewach w naszym mieście jest ignorowana.Najpiękniejsza zadrzewiona ulica Nowowiejska już wkrótce zacznie umierać po ubiegłorocznym jej remoncie.To,że drzewa nie mają dostępu do wody ,a woda z góry spływa i powoduje...I po co o tym pisać,przecież Wydział to nadzorował.I nie ma problemu !
~inny urzędnik 9-07-2008 16:58
Do "mieszkańca ul. Zakopiańskiej" : Wszyscy w pracy korzystają z internetu i po to on jest, jeśli nie zaniedbuje się swoich obowiązków. Mogę się założyć, że gdyby Pan miał taką możliwość, to równierz bez wahania korzystałby z internetu. Chyba któryś urząd w jeleniej górze nacisnął Panu na odcisk. he, he i bardzo dobrze. Pozdrawiam
marl 9-07-2008 17:14
Ale wielka afera, jakby się nie remontuje to jest wielki krzyk że chodniki sa krzywe i droga nierowna, a kiedy zaczyna sie remont to znowu awantura o stare drzewa, w dodatku przy ulicy a nie w parku. A mord to nie jest, w zgodzie z prawem to egzekucja. A wierszyki Kochanowskiego dobre są na łąkę czy parku a nie do lipy na ulicy, przyjemnie posiedziec pod taka lipa na ulicy w spalinach.
~To była lipa 9-07-2008 17:26
http://www.ropoiwzk.com/gorace%20tematy/lipa/To%20byla%20lipa.htm
~tryk 9-07-2008 17:31
drogę wam remontują za nasze pieniądze - wspólne a wam źle. A piachu wam nawozić powinni i grabie rozdać to może docenicie to wszystko co dostajecie za darmo
~danar 9-07-2008 18:42
Gdzie była pani Turowska gdy na Placu Zdrojowym, też w strefie A wycinano drzewa i zakładano parkingi? Stowarzyszenie pilnuje interesów członków Stowarzyszenia, niczego więcej.
~danar 9-07-2008 18:42
Gdzie była pani Turowska gdy na Placu Zdrojowym, też w strefie A wycinano drzewa i zakładano parkingi? Stowarzyszenie pilnuje interesów członków Stowarzyszenia, niczego więcej.
~kadrowiec 9-07-2008 18:58
Czas na zmiany w Wydziale ochrony Środowiska. Przecież naczelnik wydziału może zostać dyrektorem firmy "Budowa aquaparku w zamyśle" z takimi samymi poborami jak dotychczas. Mąż-radny nie będzie urażony.
~Ted 9-07-2008 20:28
Mam pytanie - pięknie tu jest opisane jak powinien wyglądać prawidłowo chodnik ja jestem mieszkańce sławetnej ul.Karkonoskiej i to co przeczytałem na temat chodnika wprawilo mnie w zdziwienie.Bo jak mieszkańcy Karkonoskiej zgłaszali do inspektora nadzoru ,że chodniki są źle wykonane to dostawali odpowiedz wszystko zgodnie z projektem i przepisami.Zapraszam wszystkich Jeleniogórzan do odwiedzenia ulicy Karkonoskiej i stwierdzenia naocznie jak wyglądają chodniki na całej jej długości / w nie których miejscach są 20 centymetrowe ,a w wielu miejscach jak to się mówi w ciągu dla pieszych jesteśmy zmuszani do wtargnięcia na ulice. / nie wspomnę tu o jakości położenia tych chodników / .Więc jak to jest ,że jednym prawo zezwala robić tak chodniki, aby zmuszać ludzi to wtargnięcia na ulicę i jak na 20 cm chodniku zmieścić się ma wózek inwalidzki i dziecinny.A w innym wypadku urzędnicy MZDiM mówią,że tak nie może być !!! Czyżby nasi Urzędnicy stosowali prawo wedle swoich upodobań. A wracając do artykułu drzewa zostały już niestety wycięte i teraz trzeba po prostu na ich miejsce posadzić nowe i tak zrobić chodnik aby razem wszystko współgrało.
~ 9-07-2008 21:03
Towarzystwo Miłośników Cieplic mogłoby zorganizować akcję sadzenia drzew w Cieplicach, a nie narzekać i biadolić ? Stare drzewa to zagrożenie dla otoczenia i ludzi. Jest bardzo dużo zniszczonych dachów, samochodów, płotów i zranionych ludzi przez spadające konary i gałęzie starych drzew. Towarzystwo potrafi tylko krytykować innych i rzucać na "wiatr" setki dziwnych pomysłów dla Cieplic, bez konkretów. Po prostu Towarzystwo Miłośników Cieplic na wszystkim się zna. Towarzystwo niech najpierw policzy koszty na papierze a później szasta pomysłami, gadać to prawie każdy potrafi. Bardzo dobrze, że Wydział Ochrony Środowiska wyraził zgodę na wycinkę drzew (tylko niech usuną z korzeniami). Pozdrawiam.
~Gyubal Wahazar 9-07-2008 21:21
Dokładnie to samo zrobiono na ul.Lubańskiej w Cieplicach, odpowiednio szeroki chodniczek był ważniejszy niż pozostawienie drzew które tłumiły odgłosy samochodów.Skrajna głupota.
~do "innego urzędnika" 9-07-2008 21:54
Faktycznie jesteś innym urzędnikiem . Urzędnikiem specjalnej troski , a...lfabeto . Od jutra do sprzątania po wycince a nie za biurko.
~M&M 9-07-2008 22:17
Do "obrońca zieleni" właśnie m.innymi w Niemczech wycina się stare chore drzewa jeśli stwarzają zagrożenie dla użytkowników dróg lub pieszych a również dla właścicieli domów ,którym drzewa mogą narobić ambarasu lub zagrażać życiu. W to miejsce sadzi się nowe i dalej jest ładnia i bezpieczniej. Lasy też sie wycina,omładza i zmienia strukturę nasadzeń wlaśnie po Niemcach , co to wielu spraw spaprali a niektórzy się tym zachwycają.
~Ciepliczanin 9-07-2008 22:23
Ludzie piszą co chcą , a praktycznie wylewają z siebie żółć . Bez ładu i składu i sensu , ale najważniejsze by komuś dokopać . prezydentowi , naczelnikowi , czy radnemu. Ci sami ludzie wcześniej proszą w/w by wreszcie coś zrobić z tą ulicą , bo wygląda tak jak za Niemca , a nawet gorzej. Niepełnosprawny nie przejedzie chodnikiem , bo go praktycznie nie ma, drzewa ograniczają możliwość skrętu na posesję i stwarzają zagrożenie w czasie burz, ulica w centrum uzdrowiska wygląda jak na zapyziałej wiosze itd. itp.A gdy się wreszcie po mozolnym aplikowaniu o środki unijne zacznie remont to wtedy krzyk , bo trzeba wyciąć kilka drzew , które ktoś sadził w innej rzeczywistości dla siebie (!!), a dziś ograniczają możliwości przebudowy na cele społeczne !! O tym , by zaoferować miastu część swojej prywatnej posesji , by oszczędzić drzewa poszerzając równocześnie chodnik nikt nie myśli w myśl zasady " ważne to je co je moje" . Tacy z nas "prospołecznicy" ,"zatroskańcy" i ekolodzy !! Ciekawie jak zachowają się Ci , którzy dziś się oburzają , gdy niemiecki ( jak drzewa!!) inwestor zacznie na nowo kształtować po swojemu teren "pod wałami" . I pewnie będzie musiał wyciąć kilka , a może kilkanaście drzew .
~dolnoślązak 9-07-2008 23:02
czy nie należy pewnych urzędowych kontrowersyjnych decyzji upublicznia wczesniej przd larum opinii publicznej - jelonka. Wiadomo, że infrastruktura komunikacyjna będzie wchłania obszary zielone - zrezygnujcie z samochodow albu zróbcie Cieplice zamknięte dla ruchu. Ciągle tenaqapark - widocznie to nasza fatamorgana opryszczka władzy. Jedno dzieło i jesteście w historii - przykład Neron.
~Ciepliczanin 10-07-2008 7:38
~Ciepliczanin 2 10-07-2008 7:45
~Dobry Pomysł 10-07-2008 8:04
Dobry Pomysł z tym sadzeniem drzew. Zgłszam się na ochotnika jak będzie miłośnicy cieplic zroganizują akcję. Nie żartuję, dlatego trochę się martwię w którym miejscu w Cieplicach. Jak nie drzewka to coś innego. Może nie przyjdą tłumy ale capewno będzie kilkoro chętnych. Odrobina integracji nie zaszkodzi skoro chcemy mieć swoją dzielnicę.
~antyKrytyce 10-07-2008 10:04
brawo Ciepliczanin!!! Jak trzeba to ludzie w d... wlaza, a potem falszywi krytykuja!!! Taka "nasza" polska mentalnosc Wstyd i zalosc jak sie czyta te obelgi w kierunku Urzedu itp. Jak nic sie nie robi to zle, jak cos zacznie sie dziac to jeszcze gorzeje! Poczekajmy co bedzie jak markety i centra handlowe zaczna powstawac - nie zliczymy negatywnych komentarzy! A to ze pyl z budowy leci na okna, a to ze glosno... nie moge sie doczekac!
~Obywatel 10-07-2008 11:02
Jak redakcja jelonki nie zamieszcza wszystkich wpisów , to ja też proszę nie zamieszczajcie opinii pani Turowskiej.
~inny urzędnik 10-07-2008 12:40
Co zabolało kogoś ? :) I oto właśnie nam chodziło :) Pozdrawiam raz jeszcze :)
~inny urzędnik 10-07-2008 12:42
Co zabolało kogoś ? :) I oto właśnie nam chodziło :) Pozdrawiam raz jeszcze :)
kazimierzp 10-07-2008 20:25
Nie podoba mi się, ze te drzewa zostały wycięte. Ale cóz w sejmie uchwalono parę lat temu prawo, ze dla celów bezpieczeństwa ruchu bez opłat można drzewa ciąć! Popatrzcie się jaki "mord" dokonuje się codziennie na drzewach przy drogach w całej Polsce! Dlatego proponuje nie zwalac wszystko na "urzędnika". Urzędnik nie projektował tej przebudowy drogi! Do Radka Plucińskiego! Pozwalam sobie po imieniu bo nie bedę udawał, że się nie znamy, działalismy razem w Unii Wolności! Piszesz w czasie tej dyskusji, że Prezydentowi nie wolno wydac decyzji na działania miasta, bo to niezgodne z prawem. Jestem w posiadaniu Twej opinii, jeszcze jako radcy Prezydenta, gdzie udawadniasz ze Prezydent może takie działania prowadzić! To kiedy mijasz się z prawdą? Kiedy doradzałeś Prezydentowi, czy teraz kiedy już dla Prezydenta Miasta nie pracujesz!?!
~mieszkaniec ul.Zakopiańskiej 11-07-2008 11:36
dzięki za wpis "inny urzędniku" - świadczy on nie zbicie o twojej mentalności i misji - nacisnąć komuś na odcisk za wszelka cenę oto twoje motto życiowe. Muszę cię jednak rozczarować - jak na razie nie mam odcisków :)
~xyz 19-07-2008 19:09
wyciąć wszystkie drzewa przy drogach i po jabłkach...ale mi to ekologia gdy tyle krwi kierowców na nich zostaje.śmiechu warte
~on111 14-11-2010 11:24
Pluciński niestety jest przeciętnym, nawet bardzo prawniczyną, a chce zrobić wokół siebie dużo szumu .... Pozdro

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Stanowisko T4B Ekotechnologie ws. modernizacji oczyszczalni w Mysłakowicach (sprostowanie)

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
668
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%