MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Moralny niepokój i "Dno"

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 23 lutego 2010, 8:05
Aktualizacja: 9:26
Autor: rylit
Fot. rylit
Oczekiwany przez wszystkich wielbicieli lider kabaretowej estrady w Polsce wystąpił wczoraj w okrojonym składzie. Niespodzianką, nie przez wszystkich przyjętą z uśmiechem, był niezapowiedziany show innej grupy. Fani mogli czuć się zawiedzeni.

Tradycyjnie w ostatni poniedziałek miesiąca duża scena Teatru im. C. K. Norwida stała się areną występu gwiazdy dużego formatu. Na deskach jeleniogórskiego teatru, w poniedziałek, występ dał Kabaret Moralnego Niepokoju.

To najbardziej chyba znany, płodny i najczęściej pokazywany w mediach kabaret, którego historia sięga roku 1993. Zespół tworzą Robert Górski, Przemek Borkowski, Mikołaj Cieślak, Katarzyna Pakosińska (nie wystąpiła w Jeleniej Górze).

W czasie swojej kilkunastoletniej kariery KMN brał udział w wielu przeglądach kabaretowych, konkursach festiwalach gdzie zdobył szereg nagród i wyróżnień. Wystąpił w tak wielu programach telewizyjnych, że sami artyści nie są w stanie podać dokładnej ilości. Jego skecze i występy zajmują bardzo wysokie pozycje na listach rankingowych polskich kabaretów. W Jeleniej Górze nie zabrakło tych najpopularniejszych numerów na czele z hitem ostatniego czasu, skeczem „Drzwi”.

Chociaż ten kabaret należy do krajowej czołówki sceny kabaretowej Polski, a oglądanie jego występów na żywo, czy w telewizji jest prawdziwą frajdą, niektórzy jeleniogórscy widzowie mogą czuć się zawiedzeni, bo występujący w czasie koncertu gościnnie, nie mniej znany, wchodzący odważnie na scenę kabaretową „Kabaret Dno” ze Śląska, nie był anonsowany. Minusem wieczoru był także niepełny skład afiszowej gwiazdy KMN.

Ogłoszenia

Czytaj również

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Gości wita król Maciuś

Skok w blok na Noskowskiego

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~zaskoczona 23-02-2010 8:41
Chyba z autorem artykułu byłyśmy na różnych koncertach. Fakt brakowało Pani Katarzyny, fakt były występy gościnne dwóch innych kabaretów, ale ubawiłam się do łez. Porównując z innymi spektaklami, które odbyły się w ramach Jeleniogórskiej Sceny Kabaretowej ten uważam za najlepszy. Nie bez znaczenia pewnie jest to, że Robert Górski dla mnie, nie żaden apple kabareciarz, ale orange mistrz w swoim fachu ;))))))))))))))))))))))))
~mm 23-02-2010 9:17
To Rafał Zbieć nie należy do kabaretu? A jednak był na scenie.
~ed 23-02-2010 9:20
czy autor artykułu oglądając w telewizji ten "najczęściej pokazywany w mediach kabaret" nie zauważył że liczy on 5 osób, a obok wymienionych jest w nim jeszcze Rafał Zbieć?
~Paszczak 23-02-2010 10:06
Ależ maruda z Pana Redaktorze!!! Nie jestem zawiedziony z tego powodu, że zobaczyłem 2 (a dokładniej trzy) kabarety zamiast jednego. Ubawiłem się do łez, wieczór był świetny! Wyluzuj waść!!! Wiem, że dobra wiadomość to zła wiadomość, ale... ech...
~jelonek202 23-02-2010 11:13
"Lachonów" nie było, ale za to były "Drzwi" :D
~Niunia 23-02-2010 16:50
Drogi panie autorze artykułu na plakacie promujący ten koncert było wyraźnie napisane że: po pierwsze występuje Kabaret Mo...lnego Niepokoju i GOŚCIE, po drugie widniała również informacja że występ odbędzie się bez Katarzyny Pakosińskiej. Od siebie dodam, że koncert bardzo mi się podobał KMN jest na prawdę świetnym kabaretem i cieszyłabym się jakby za niedługo ponownie zagościli w Jeleniej Górze. Co do kabaretów gościnnych byłam pozytywnie zaskoczona, gdyż spodziewałam się jakiś młodych kabaretów a tu wystąpił kabaret DNO, który bardzo lubię i szanuję. Również Tenor mimo, że mało znany zaprezentował się bardzo dobrze:D
~widz kabaretu 23-02-2010 18:41
Występ KMN był na genialnym poziomie. Zaproszeni Goście tj. kabaret TENOR i DNO -świetni.!Widzowie ze śmiechu płakali- a w dobie \"chałtury\" - rzadko się to zdarza. To był udany wieczór i świetna zabawa!
~mix 25-02-2010 20:48
...na genialnym poziomie to byli PARANIENORMALNI ... 100% zgadzam sie z autorem teskstu Jestesmy zawiedzeni 130 zl za 2 bilety a goscie kabaretu MN zajeli 1/3 czasu glownej grupy w okrojonym skladzie (o czym nikt nas nie poinformowal)
~Red Like 18-03-2010 18:49
szkoda że DNO było w okrojonym składzie i że nie zapodali ,,aliena" i ,,bidet z jaco"
~Niunia 22-03-2010 20:54
DNO było w pełnym składzie, gdyż ostatnio z kabaretu odszedł Tomasz Sobieraj

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Minka na sobotni wieczór

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Skalne ławki pod Szrenicą

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
248
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%