MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Monitoring na razie na kółkach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 23 lutego 2010, 8:18
Aktualizacja: 8:19
Autor: Angela
Miasto ma już „elektroniczny mózg” systemu monitoringu, który znajduje się w komendzie straży miejskiej przy ul. Armii
Fot. TEJO
Wyłoniono firmę, która do dziewiątego marca br. dostarczy miastu specjalistyczny samochód terenowy do montażu i obsługi monitoringu wizyjnego w mieście. Samochód będzie wykorzystywany również przez strażników miejskich i policję do obsługi imprez masowych i innych działań. Koszt specjalistycznego pojazdu to niemal 150 tys. zł.

Z początkiem lutego br. miasto ogłosiło dwa przetargi na zrealizowanie zadania pt. Monitoring rejonów turystycznych miasta Jeleniej Góry”. Jeden dotyczy dostawy samochodu specjalistycznego do montażu i obsługi, drugi samej budowy monitoringu. W minionym tygodniu otwarto oferty dotyczących pierwszego z zadań i wyłoniono wykonawcę.

– Specjalistycznym pojazdem przeznaczonym do budowy monitoringu będzie samochód terenowy przeznaczony dla siedmiu osób, umożliwiający montaż kamer i obserwację terenu czy imprez. Będzie to pojazd terenowy marki Nissan Paintfainder turbodiesel o pojemności skokowej około 2,5 l, napędzany na cztery koła, specjalnie przystosowany do naszego terenu. Będzie on stacjonował w straży miejskiej – mówi Tomasz Dumycz, naczelnik Wydziału Informatyki i Obsługi Technicznej Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

W przetargu złożona została tylko jedna oferta, komisja przetargowa nie miała więc żadnych problemów z wyłonieniem zwycięzcy. Specjalistyczny samochód dostarczy firma Impwar, Sp.z o.o. z Miłkowic, filii z Kobierzyc, która spełniała wszystkie wymagane warunki zamówienia.

Pojazd zostanie doposażony w system monitoringu mobilnego w kwocie około 60 tys. zł po rozstrzygnięciu drugiego przetargu. Otwarcie ofert na budowę monitoringu ma nastąpić 15 marca. Wartość całego zadania to ponad milion złotych z czego 70 procent będzie stanowić dofinansowanie unijne.

System monitoringu wizyjnego, który swoim zasięgiem obejmie najważniejsze zakątki Jeleniej Góry, ma zacząć działać już w sierpniu. Miasto ma już jego „mózg”, który znajduje się w komendzie straży miejskiej przy ul. Armii Krajowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most już po remoncie

Dachowanie w Radomierzu

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~Yeti 23-02-2010 8:40
Czy oni nie umieją tam normalnie myśleć, nie lepiej za te pieniądze kupić 3 radiowozy które więcej z policjantami by zdziałały niż ten jeden z kamerami.
~bardzo ciekawe 23-02-2010 8:42
Teraz stróże ładu i porządku zamiast być widoczni i natychmiast reagować na wybryki chuligańskie schowają się bezpiecznie w samochodzie i tyle ich będzie widać
nakatomii 23-02-2010 8:56
SUUPER sprawa taki monitoring,Tylko oby to była inwestycja bardziej dopracowana od tej "inteligentnej sygnalizacji"aczkolwiek wydaje mi sie że ostatnio troszeczke nam te światełka inteligencji nabrały:))
~mm 23-02-2010 9:54
Bardzo ciekawy ten samochód - wykonany na zamówienie przez Nissana? W ofercie Nissan ma Pathfindera a nie Paintfainder, ma farby szukac?
~Tomy M. 23-02-2010 9:57
Zobaczcie jak wygląda dobra kamera: magemar.com.pl/cms.php?pid=209
~lu 23-02-2010 10:25
i na pierwszy ogien postawic go na osiedlu Robotniczym
~galla 23-02-2010 10:31
a co nalezy do najwazniejszych zakatkow, ? a w tych najbardziej melinowatych zakatkach zycie bedzie toczyc sie dalej bez monitoringu a moze zaczna obsewowac np osiedle robotnicze
~leo 23-02-2010 11:21
Jedna oferta w przetargu = przetarg ustawiony pod jedna firme
Cień 23-02-2010 11:35
Monitoring będzie miał mózg, więc Nakatomii nie martw się, pewnie będzie inteligentny. Ciekawe czy będzie miał większe IQ od obsługi. Choć bardzo mnie cieszy ta informacja, mam nadzieję, że z czasem będzie się rozbudowywał.
~Gosc p 23-02-2010 12:15
Chyba "pathfinder". "Paint" wyglada i brzmi groteskowo. To tez sa bledy ortograficzne, a sprawdzic latwo...
~Do cienia 23-02-2010 12:20
na pierwszy ogień proponuje znaleźć cienia i podlączyć go do tego mózgu
~Jano 23-02-2010 12:46
Przecież to po prostu kpina z nas podatników , nie dość że nic nie robią to jeszcze na tych nierobów ja muszę płacić , miał być monitoring w nowej siedzibie a nie ma nic , tyle kasy wpompowali w ten budynek i co i kicha a teraz jeszcze kupią terenowy samochód i będą wozić się tak jak do tej pory aż po prostu wyć się chce z tego nieróbstwa tych naszych władz , osobiście bym tych strażników pogonił do roboty bo tylko darmo sie na nich płaci ciężko zarobione podatki
~aaa 23-02-2010 13:22
Do Tomy.M W jaki sposób ta kamera ma działać prewencyjnie?? Ty chyba nie rozumiesz idei monitoringu miejskiego. U nas ze Śnieżki są ładniejsze widoczki, wię proponuję ją tam zamontować.
~_Łowca byków 23-02-2010 14:24
...specjalnie przystosowany do naszego terenu... tzn. na oponach będzie miał zamontowane muldy pasujące do dziur jeleniogórskich dróg ...
~xXx 23-02-2010 15:49
A co to jest "Nissan Paintfainder"?? Ja tam może i się nie znam, ale wiem, że Nissan ma w swojej ofercie PATHFINDERA. Sznowna redakcja nie pokwapiła się nawet żeby sprawdzić jak się pisze nazwę tego modelu...
~ZABOBRZANIN 24-02-2010 7:53
Fajnie jak przetarg jest ustawiony pod dany model auta i tylko ten co tą własnie marką handluje z góry ma wygrane... To jest Polska włąsnie: Nie ma znaczenia kto stanie do przetargu ale logo z przodu musi mieć 4-kółka... i nie mniej niż... dobre nie ? Większość firm proponuje podobne auta, podobną gamę. Może oferenci darowali sobie temat bo i tak ustaliło się odgórnie kto ma wygrać tą licytację ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Są dopłaty do lasów

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
129
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%