MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Mongoł w rękach strażników granicznych

Wiadomości: region
Poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 14:19
Aktualizacja: 14:23
Autor: Ania
Podczas kontroli w Brzegu Dolnym jeleniogórscy strażnicy graniczni zatrzymali mężczyznę narodowości mongolskiej, który przebywał nielegalnie na terenie Polski.

- Zatrzymany mężczyzna nie posiadał dokumentów uprawniających do pobytu w naszym kraju, które są wymagane ustawą o cudzoziemcach . – mówi kpt. Straży Granicznej, Joanna Woźniak, rzecznik prasowy komendanta Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Natomiast w miejscowości Ludwigsdorfie polsko – niemiecki patrol straży granicznej zatrzymał obywatelkę Ukrainy, która również nielegalnie przebywała na terenie państw Schengen. Jej sprawę przejęła Policja Federalna Niemiec.
Łużyccy strażnicy graniczni przekazali też w ręce policji dwóch mężczyzn, poszukiwanych listami gończymi, wydanymi przez polskie organy wymiaru sprawiedliwości.

Do wszystkich zatrzymań doszło podczas kontroli na szlakach komunikacyjnych, które strażnicy graniczni prowadzą regularnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Wybory: Zwycięstwo PiS

Komentarze (7) Dodaj komentarz

piipi 24-08-2009 15:40
..zagubiony mezczyzna jest odnaleziony ! *Fajnie !
~A to ci checa 24-08-2009 16:21
To jelenigórzanie mają staszny zasięg. Pewnie im płacą za te kilometry. Czy to Oni muszą teraz jeżdzić ( działać ) aż po Opole ???
~Lustus 24-08-2009 16:35
Jak nie stanowi zagrożenia, to jaki problem wydać mu tymczasowe pozwolenie, niech sobie pozwiedza, przecież mamy wolność. Tak po za tym, to powinno się zlikwidować granice na całym świecie wtedy będzie wolność.
~~" 24-08-2009 19:17
To pewnie szpieg armii mongolskiej. Z Brzegu Dolnego pod Legnicę niedaleko. Dobrze, ze na Chojniku dzielnych rycerzy mamy.
~Cherba 24-08-2009 22:40
Tych ludzii , dązacych do lepszego życia jest latwo zlapać , ale niech popiszą się Ci budżetowi utrzymankowie budżetu w zatrzymaniu i zlapaniou ZLODZIEJI SAMOCHODóW, zapewne takich sukcesów ni e posiadają .Zatrzymany Mongol zapewne nie posiadal konika i i zgubil trop aby nie wjechaać w sidla jakieś straży granicznej !Ja mogę przyjać jego na utrzymanie - wiec jaki problem ma straż graniczna ? skoro koszty odpowiedzialności i utrzymania tego czlowieka przejdą na mnie !
~ancia 25-08-2009 10:13
Szczyt marzeń dla tego Mongoła jest ,żebyś go przyjął na utrzymanie bidoku. Możesz mu co najwyżej gacie wyprać Cherba.
~silence 25-08-2009 21:19
do A to ci checa: jak najbardziej jeleniogórscy strażnicy mogą kontrolować tereny w takiej odległości od JG, w związku z niedawnym wejsciem Polski do strefy Schengen. I przypuszczam, ze miasta oddalone bardziej od granicy (jak Brzeg Dolny) nie mają swoich oddziałow strażniczych, gdyż takie wcześniej nie były im potrzebne.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wystawy psich piękności

Porozumienie z firmą Atmoterm  

Znów odmierza czas

Przeszkadzali gapie

Ostatnia prosta kandydatów

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
580
Tak
13%
Nie
66%
Nie wiem
21%