MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Molto i Meno na górze Olimp

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 20 listopada 2017, 8:36
Aktualizacja: 18:54
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami kolejny muzyczny poranek w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Tym razem Molto i Meno (Agnieszka Gierus i Dominika Łukasiewicz) w poszukiwaniu muzyki udały się do starożytnej Grecji, gdzie spotkały je kolejne przygody.

Dzieci wraz z rodzicami spędzili bardzo miłe przedpołudnie w Filharmonii Dolnośląskiej, a takie poranki mają nie tylko walor rozrywkowy, ale i edukacyjny. - Poranek miał na celu przedstawienie instrumentów, które mogłyby się znaleźć w starożytnej Grecji – tak naprawdę były tam prototypy tych współczesnych, ale pojawiła się harfa, obój zwany w starożytnej Grecji aulos i flet poprzeczny – powiedziała Dominika Łukasiewicz.

Na zakończenie spotkania, z niekrytym wzruszeniem, prowadzące poranki Dominika Łukasiewicz i Agnieszka Gierus podziękowały Barbarze Makarskiej, która żegna się z filharmonią, a to ona 10 lat temu była inicjatorką Muzycznych Poranków w jeleniogórskiej filharmonii. - To dla nas moment wzruszenia i zastanowienia się jak to by było, gdyby ponad 10 lat temu nie wpadła na pomysł poranków. Każdego dnia doglądała, pilnowała nas, wyznaczała kierunek i bardzo chcieliśmy jej podziękować – dodała D. Łukasiewicz.

Kolejny poranek już 3 grudnia i tradycyjnie będzie to spotkanie ze Świętym Mikołajem. Do wyboru są dwa występy: o godz. 10:30 i 12:30.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sala Krzywa w Zamku Książ odzyskuje dawny blask

Zapuszczone okolice Drzymały

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Stały bywalec 20-11-2017 9:46
Mogę napisać że z miesiąca na miesiąc te poranki są coraz gorsze!! Coraz mniej muzyki coraz więcej głupiego gadania. Na tym greckim poranku moja córka dowiedziała się jak się gniewać!! Teraz dzięki tej lekcji wie jak tupać nogą. BRAWO!! Może zamiast uczyć mojego dziecka takich zachować zaczniecie GRAĆ!! W tą niedzielę wynudziliśmy się strasznie. bilety dla 3ch osób to 42zł a muzyki było może z 15 minut. Reszta to bezsensowna gadanina. Rozumiem że musi być wprowadzenie do epoki itp itd ale to co usłyszałem w niedzielę spowodowało że chciałem z miejsca wstać i wyjść!!
~fanka poranka 20-11-2017 10:03
a my uwielbiamy te poranki!!!! Z moimi córkami jesteśmy na każdym już drugi rok i nie rozumiem jak można się nudzić... autor powyższego postu chyba nie zrozumiał o co chodziło, dzieci nie uczyły jak się gniewać, tylko jak radzić sobie ze złością, a to spora różnica. Pozdrawiam wszystkich porankowiczów :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Festiwal z azaliami i rododendronami w tle  

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Kolejny seans w Lwówku Śląskim

Teraz mazur z "Halki"  

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2061
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%