MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

MOKSiAL na NieKongresie Animatorów Kultury

Wiadomości: Szklarska Poręba/Warszawa
Czwartek, 3 kwietnia 2014, 8:10
Aktualizacja: 9:29
Autor: Manu
Fot. MOKSiAL
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie pod koniec marca uczestniczył w pierwszym, ogólnopolskim spotkaniu animatorów kultury – NieKongres Animatorów Kultury, które miało miejsce w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego w Warszawie.

- Ideą tego spotkania było poszukiwanie nowego stylu narracji o animacji kultury, wyjście poza ramy języka projektowego i grantowego, próba przemówienia przez animatorów własnym głosem. W NieKongresie wzięło udział ok. 300 osób - praktyków i animatorów kultury - z różnych środowisk instytucjonalnych i poza instytucjonalnych - relacjonuje Anna Wójcikiewicz z ośrodka kultury w Szklarskiej Porębie.

NieKongres przygotowywany został przez Narodowe Centrum Kultury i Forum Kraków pod patronatem honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które włączyło się nie tylko na poziomie finansowania przedsięwzięcia, ale aktywnie wzięło udział w opracowywaniu założeń programowych.

- W ramach NieKongresu odbyły się dyskusje panelowe z udziałem zaproszonych ekspertów, moderowane przez opiekunów, autorytety merytoryczne oraz praca w grupach roboczych – mówi Anna Wójcikiewicz. Doszło także do wizyty animatorów u prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i spotkania z szefem resortu kultury Bogdanem Zdrojewskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Gorączka złota

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~woojek 3-04-2014 17:52
Robert, daj głos! Nie wierzę, że nie masz nic do powiedzenia na temat imprezy, która dzieje się w Szklarskiej Porębie. I ten Fort Sokolińskiego...
~ 4-04-2014 0:53
facet czytaj impreza WE Warszawie a nie WE Szklarskiej i przestań się podniecać bo nie ma czym
~ 4-04-2014 15:38
Dodajmy, ze podczas Niekongresu bardzo silnie zaakcentowano potrzebe budowania sieci instytucji kultury, a Wedrujace Forum Kultury Dolnego Slaska, do ktorego nalezy rowniez MOKSiAL mial swoja prezentacje na jednej z sesji otwartych.
~do 00:53 4-04-2014 18:50
A ty przeczytałeś w ogóle artykuł? Chyba nie?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Wiadukty prawie gotowe

Finałowy Skok w blok – podsumowanie

Serca pełne nakrętek

Park Norweski – Park Kultury z Przystanią Twórczą

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
837
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
6%