MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Mokra robota

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 5 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 15 lutego 2006, 20:40
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Lokatorzy, którzy należą do Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, muszą się liczyć z podwyżką cen opłat za wodę, choć zarządzająca wodociągami spółka „Wodnik” zapewniła, że woda w tym roku nie zdrożeje.

Dotyczy to około 20 tysięcy jeleniogórzan, głównie mieszkańców największego w mieście osiedla Zabobrze. Będą płacić 1,87 zł miesięcznie za metr sześcienny. Opłata będzie naliczana od osoby, a nie od gospodarstwa domowego.

Kłopot w tym, że ludzie zapłacą za wodę, której… nie zużywają. JSM tłumaczy, że podwyżka spowodowana jest różnicą w odczycie pomiędzy wodomierzem głównym a wodomierzami w mieszkaniach. Ten pierwszy mierzy dokładniej. Wskazuje zbiorczą ilość wody, jaką zużywa, np. cały blok.

Jest ona większa niż zsumowane metry sześcienne wody, wskazane przez wodomierze w mieszkaniach. Powód? Woda, zanim dotrze z wodomierza głównego do tego zainstalowanego w mieszkaniu, gdzieś przecieka i spółdzielnia ponosi straty.

Mieszkańcy pokryją je w połowie. Drugą część wypłaci ze swojej kieszeni spółdzielnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ikz 5-01-2006 16:44
Przyznajcie się ludzie jak kombinujecie na wodomierzach? No bo skąd taka duża różnica między wodomierzami w mieszkaniach a wodomierzem głównym w budynku?
~Jeleniogórzanin 5-01-2006 17:56
co to? prezesi wodnika i jsm dogadali sie kosztem ludzi?
~czyścioszek 5-01-2006 20:05
Po co kombinować? Pracownicy Wodnika nawet nie sprawdzają czy plombują sprawne wodomierze. Mój wskazuje od kilku miesięcy to samo więc pluskam się do woli i nie zamierzam płacić za niedbalstwo pracowników Wodnika.
~tomek.jg 5-01-2006 20:51
Woda będzie im uciekać a My będziemy za to płacić? HAHA Śmieszne. Nikt za to nie będzie płacił. Jeżeli mamy zalegalizowane licznikimi to nic nam nie mogą narzucić. To jest niezgodne z prawem. A jakby im uciekały miliony litrów wody rocznie to też nas obciążą to też będziemy płacić? Napewno nie. Także nie płaćcie. Słyszałem, że lolatorzy już wysyłają do spółdzielni listy - zróbmy wszyscy to samo. Nie mogą nam nic narzucić.
~misiekjga 7-01-2006 21:09
Nie wiem jak można okiwać wodomierz, który u mnie jast zaplombowany lepiej niż kasa pancerna (trzy plomby). W stosunku do niego sposób zabezpieczenia licznika energetycznego to pikuś.
~lokator z ulicy "Wo 19-02-2006 23:07
Właśnie zebraliśmy podpisy z całego bloku i ani myślimy płacić za "czyjąś" wodę. Tomek ma rację. Jedynym rozliczeniem jest zaplombowany i zalegalizowany wodomierz w mieszkaniu . To jest naruszenie prawa. Ciekawe jak będzie się uwijał prezesik i jego ekipa jak wpłynie do sądu kilka tysięcy pozwów. Lepiej niech pokryją sami te koszty a JSM i Wodnik niech szukają sobie przecieków. WSZYSCY LOKATORZY!!! Z CZYNSZU ODLICZAJCIE SOBIE NIESŁUSZNIE I BEZPRAWNIE NALICZONĄ WODĘ!!! bo jeszcze jest kilka firm, które też chciałyby się "podłączyć" pod lokatorów....:))) Nie stwarzajmy precedensów. W jedności siła.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Śmierć na żwirowni

Ile dostaną sołectwa?

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1076
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%