MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Moja Mała Ojczyzna. Ruszyła kolejna edycja

Wiadomości: REGION
Niedziela, 9 października 2011, 7:59
Aktualizacja: 11:49
Autor: Jakub Thauer
Fot. Laura Stanisławska
W miniony piątek 7 października odbyła się kolejna edycja Mojej Małej Ojczyzny. Tym razem organizatorem Rajdu Lingwistyczno–krajoznawczego był Zespół Szkół Ekonomiczno–Turystycznych w Jeleniej Górze. Uczestnicy mieli dużo szczęścia: skorzystali z ostatniego dnia pięknej, jesiennej pogody.

Uczniowie jeleniogórskich szkół wystartowali na dwóch różnych trasach językowych. Pierwsza z nich - trasa niemiecka prowadziła z Jagniątkowa od muzeum "Dom Gerharda Hauptmana". Zaś druga - angielska, rozpoczęła
się od Muzeum Przyrodniczego w Parku Norweskim w Cieplicach. Uczniowie w konkursach zorganizowanych na trasach musieli się wykazać wiedzą o Jeleniej Górze, o Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach, O Hauptmanie, oraz o Pałacach Dolnego Śląska i zamku Chojnik.

– Jest to już trzeci Rajd Lingwistyczno-Krajoznawczy. Co roku mamy coraz większa ilość osób. Dzisiaj mamy około 140 osób na dwóch trasach. Mamy też gości z Czech. Są to uczniowie z Turnova ze szkoły medycznej, którzy uczestniczą na równi z naszymi uczniami. Jest wielu uczniów, którzy uczestniczą w tych rajdach chcąc się wykazać umiejętnościami nie tylko
krajoznawczymi jak i również umiejętnością posługiwania się językiem niemieckim, bądź angielskim – powiedziała Kazimiera Pitera, koordynator projektu Moja Mała Ojczyzna.

– Fajna impreza, dobrze się wszyscy spisali organizując ten rajd. Można się rozwinąć, podszlifować w niemieckim, bądź angielskim. Część uczniów przyszła z tego powodu że nie pójdą na lekcje, ale jest też spora ilość uczniów, którzy przyszli się tu dobrze bawić i przy okazji czegoś nauczyć – podkreślił Rafał Ilis z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze.

– Bardzo jesteśmy zadowoleni że mogliśmy do Was przyjechać, bo nasza szkoła w tym roku ma uroczystość 50-lecia powstania i to jest taki jakby prezent, że możemy wziąć udział w tym właśnie rajdzie. W przyszłym roku chcieliśmy was zaprosić do nas i taką imprezę zrobić w naszym Czeskim Raju – powiedziała Miluska Sirava, nauczycielka ze szkoły medycznej w Turnovie.

Zakończenie tegorocznego rajdu odbyło się w Hotelu Chojnik w Zachełmiu, gdzie czekał na uczestników gorący posiłek. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Na koniec zespoły poszczególnych szkół zaprezentowały przygotowaną wcześniej piosenkę turystyczną.

Ogłoszenia

Czytaj również

Gospodarni nagrodzeni

Gospodarny "Ekonom"

Wandalizm czy profanacja?

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~x 9-10-2011 8:24
Gdy organizatorem Rajdu jest Zespół Szkół Ekonomiczno–Turystycznych w Jeleniej Górze, to "dziwnym" przypadkiem zawsze wygrywa ta szkoła... Pani komandor ma sporo za uszami w tej kwestii... Dlatego nie warto angażować się w tą zakłamaną imprezę. Jedno wielkie oszustwo. My sobie darowaliśmy udział w tej żenadzie.
~-y- 9-10-2011 8:40
To prawda,Pani Komandor Kasia czuwa i na końcu tak sprytnie zamieni tabelę, że Ekonom wysunie się na czele.Bardzo dobry przykład dla polskiej młodzieży.
~ 9-10-2011 11:10
Witam wszystkich. Szkoda, że Państwo mnie obwiniacie o fałszowanie wyników. Jestem organizatorem a nie jurorem. Na trasach językowych oceniają nauczyciele germaniści i angliści. Fakt, nie wygląda to najlepiej jak drużyna organizatorów wygrywa. Nie widzę powodu jednak, aby ich karać za to, że ich szkoła jest organizatorem. A co do wygranych w poprzednich rajdach: rok 2009 - I - ZSLiZ nr 2, II- ZSP-Ż wtedy ZSLiZ nr 1, III - Mechanik rok 2010 - I - Norwid, II - ZSET, III - Mechanik rok 2011 - I ZSET, II - Norwid, III - Żerom, Wyróżnienie - Mechanik Odsyłam do http://www.jelonka.com/news,single,init,article,30109 http://www.jelonka.com/news,single,init,article,24381 Zapraszam do udziału w IV Rajdzie za rok. Z turystycznym pozdrowieniem "Komandor Kasia"
~JS 9-10-2011 11:27
Słuchajcie wszem i wobec. Jednym z eatapów konkursu jest film o JG, w którym uczestnicy maja okreslony tematale cel jest zawsze jeden, przedstawićJG od najładniejszej strony... tylko że jest t bardzi ciężkie do zrobienia, gdzie perla karkonoszzy tonie w śmieciach, w opuszczonych ruderach, zaniedbanych kamienicach opuszczonych dworców kolejowych, proponuję aby szkoła przedstawiła taki punkt widzenia JG gdzie uchwyci dworcew Cieplicach,Sobieszowie... budynek poloniatexu w centrum cieplic... może to władzom które łożą fundusze na ten projekt otworzy oczy i w koncu jelenia góra będzie PERŁĄ Karkonoszy
~:) 9-10-2011 21:01
Myślę, że wygrali wszyscy Ci, którzy biorą udział w tym projekcie. Mają okazję dobrze się bawić i uczyć. Fantastyczna młodzież i nauczyciele, którym się chce dla tej młodzieży poświęcić czas i organizować coś sensownego. Trzeba też umieć przegrywać (do ~bt i innych) i docenić, że nie to jest celem. No chyba, że się ma takie wąskie horyzonty... Gratuluję projektu i organizacji.
~Ck 10-10-2011 20:25
Podpisuję się również pod wypowiedzią, że wygrali wszyscy, którzy brali udział w tym projekcie. Jednak muszę wspomnieć, że wyniki dają wiele do życzenia ;] Ekonom musi być pierwszy, Norwid dostał a niech sobie mają, ale Żerom też musi dostać miejsce, bo jeszcze się rozpłaczą. Gratuluję szczerze projektu i powodzenia przy kolejnych edycjach :)
~Uczestnik 11-10-2011 19:49
Hej. Byłem uczestnikiem tego rajdu i muszę przyznać, że atmosfera była bardzo fajna...było śmiesznie, ciekawie i się naprawde świetnie bawiłem, ale jest jeden szczegół...niesprawiedliwe wyniki. Ekonom jeżeli chodzi o pytania i o piosenkę dosyć słabo moim zdaniem wyszedł ( i nie tylko moim ), a i tak wygrali czego nie mogę zrozumieć ;/ I jeszcze jedno...nie podali wyników punktacji i kto za co i ile dostał pkt. dzięki czemu można było podciągnąć wynik drużynie szkoły organizującej ten rajd. Ale mimo wszystko za rok też na niego pójdę bo ludzie byli bardzo sympatyczni i śmiechowi co w sumie zamazało tę plamę na honorze tego rajdu.
Mario 11-10-2011 21:06
Jak ekonom wypadł słabo z pytaniami i piosenką? 1. Zarówno Niemiecka jak i Angielska grupa odpowiedziała na wszystkie pytania dobrze. Jest to zasługą naciskania nauczycieli na naukę, bo w poprzednim roku nie załapaliśmy sie na podium. 2. Piosenka była specjalnie napisana na ten rajd przez ojca jednego z uczestników. Do tego było nas słychać, w przeciwieństwie do reszty...jedynie Czesi mieli lepszą piosenkę. 3. W komisji nie byli tylko nauczyciele z ZSET. 4. Poszanujcie chociaż to, że ktoś próbuje wreszcie organizować takie rajdy.Kiedyś również było coś takiego, na podobnych zasadach...moja mama mi opowiadała. A wy zamiast cieszyć się, że macie wszystko za darmo i w dodatku w dniu szkolnym, to narzekacie i rzucacie hasłami typu "My sobie darowaliśmy udział w tej żenadzie"...
~& 11-10-2011 23:12
"Dziwnym" przypadkiem najwięcej do powiedzenia mają na temat imprezy Ci, których tam w ogóle nie było... rzeczywiście ŻENADA!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jeleniogórska PO wspiera Siemoniaka

Nowy dyrektor WORD

Przed nami finał WOŚP

Nowy wóz dla OSP

Pierwsza w regionie karetka dla zwierząt

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
461
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
5%