MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Moja Mała Ojczyzna”

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ region
Środa, 26 sierpnia 2009, 12:14
Aktualizacja: 12:25
Autor: Angela
Fot. Angela
Poznają zabytki Dolnego Śląska, wezmą udział w imprezach, odwiedzą najważniejsze instytucje kulturalne w Jeleniej Górze, stoczą potyczki międzyszkolne w ramach różnych konkursów i warsztatów – to tylko niektóre z atrakcji i zadań jakie będą czekały na uczestników projektu „Moja Mała Ojczyzna”, który będzie realizowany w jeleniogórskich szkołach ponadgimnazjalnych w najbliższym roku szkolnym.

Dzisiaj w Książnicy Karkonoskiej odbyło się spotkanie, którego celem było uzgodnienie szczegółów realizacji autorskiego projektu „Moja Mała Ojczyzna”. Udział w nim wzięli m.in., Alicja Raczek dyrektor Książnicy Karkonoskiej, Andrzej Mateusiak z PTTK – Sudety Zachodnie, Janina Hobgarska dyrektor Biura Wystaw Artystycznych, Gabriela Zawiła dyrektor Muzeum Karkonoskiego, przedstawiciel DODN – u i wydziału promocji urzędu miasta i inni. Spotkanie prowadziła autorka projektu, Katarzyna Pitera, nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze.

- Jestem bibliotekarką i rusycystką, ale przede wszystkim z zamiłowania jestem turystką – mówi Katarzyna Pitera, nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze. Od zawsze kiedy pracowałam z dziećmi wspólnie chodziłam z nimi na wycieczki, niekoniecznie do Pragi czy innych oddalonych miejscowości, ale właśnie tu w najbliższe i najpiękniejsze okolice. Tak zrodził się pomysł projektu „Moja Mała Ojczyzna”, który chcielibyśmy skierować do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, ponieważ oni już niedługo wyjadą z naszej miejscowości by kształcić się i pracować. Chcemy ich wyposażyć w wiadomości i emocje związane z naszym regionem, by potrafili go promować w innych miejscach naszego kraju lub poza jego granicami.
Projekt, będzie realizowany przez najbliższy rok szkolny. Każda ze szkół będzie mogła przygotować własny program jego realizacji.

W ramach zadań uczestnicy m.in. odwiedzą trzy obiekty spośród wymienionych zabytków Dolnego Śląska: w tym zamek Bolków, Bolczów, Wieżę Rycerską w Siedlęcinie, zamek Chojnik, zamek Czocha oraz inne. Wezmą też udział w imprezach np. w Średniowiecznej Osadzie w Kopańcu, Parku Miniatur, Muzeum Kargula i Pawlaka itp. Odwiedzą Biuro Wystaw Artystycznych, Książnicę Karkonoską czy Muzeum Karkonoskie.

Organizatorzy w ramach projektu chcą wręczyć na zakończenie każdemu z uczestników, nowo stworzoną odznakę młodzieżowego przewodnika po ziemi jeleniogórskiej. Na zakończenie, 5-6 czerwca - planowany jest również dwudniowy rajd. Która ze szkół okaże się najlepsza w projekcie dowiemy się natomiast 30 maja.

Szkoły, które chciałyby włączyć się do projektu mogą się zgłaszać do 20 września br.
Wszystkie szczegółowe informacje o projekcie i organizatorach już niebawem pojawią się na bibliotecznej stronie internetowej Zespołu Szkół Ekonomiczno- Turystycznych oraz na stronie Książnicy Karkonoskiej. Od pierwszego września z Katarzyną Piterą można też kontaktować się telefonicznie 075 6423718 wew. 29.

Ogłoszenia

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Proces sprawców tragedii drogowej

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Pedagog 26-08-2009 15:57
Brawo Kasia Pitera!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zakończenie XLIX Rajdu na Raty 2019

Barbórkowa feta

Z oferty Wodnastrefa.pl może skorzystać każdy

To grozi tragedią  

Dla obrońcy ojczyzny

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
575
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%