MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Modernizacje boisk mają nie kolidować

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 9:30
Aktualizacja: Środa, 4 kwietnia 2018, 6:54
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Komisja Sportu Rady Miejskiej Jeleniej Góry zainteresowała się planowanymi inwestycjami w bazę piłkarską, bowiem dzięki zewnętrznym dofinansowaniom wkrótce mają ruszyć modernizacje boisk piłkarskich przy ul. Złotniczej i Lubańskiej. Ważną kwestią było planowanie, aby nie doszło do sytuacji, że oba obiekty będą w jednym czasie wyłączone z użytkowania.

Jak zapewniają przedstawiciele Urzędu Miasta, wkrótce dobiegną końca ustalenia z Tauronem w sprawie przeniesienia stacji transformatorowej, a to pozwoli na ogłoszenie przetargu na usunięcie wałów (dawnej trybuny) oraz modernizację bocznego boiska, gdzie planowana jest sztuczna murawa z oświetleniem. - W listopadzie chcemy zakończyć prace przy Złotniczej - deklaruje Tomasz Kowalczyk, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych. - Obiekt przy Złotniczej będzie miał trójstronne zasilanie, więc nie powtórzy się już sytuacja z meczu kobiecych reprezentacji Polski z Holandią - zapewnia naczelnik.

Piotr Miedziński - przewodniczący Komisji Sportu, Turystyki i Zdrowia zwrócił uwagę, że w pierwotnym projekcie drugi etap był bardziej rozbudowany - obejmował wiele ważnych czynników, jak monitoring spełniający wymagania dla imprez masowych, drogi ewakuacyjne, kasy biletowe, a teraz tego nie ma w projekcie, który ma być realizowany. - Należy dokończyć remont stadionu porządnie, a nie dzielić na kolejne etapy - stwierdził Miedziński, który z ust zastępcy prezydenta, ani urzędników nie usłyszał, dlaczego po raz kolejny przeprowadza się kawałek inwestycji, która przecież w całości miała być gotowa w 2012 roku. Piotr Paczóski zapewnił jedynie, że sprawdzi, dlaczego wymienionych zadań nie ma w projekcie II etapu. Jak wspomniał naczelnik wydziału inwestycji, dokumentacja na II etap w 2015 roku opiewała na 6,5 mln zł, a ta obecna została przycięta do 3,5 mln zł.

W trakcie dyskusji prezes Term Cieplickich poinformował, że Miasto uregulowało już zaległe należności wobec spółki, zawarto też porozumienie ze skarbnik miasta, dzięki czemu piłkarze w okresie, gdy szybko robi się ciemno będą mogli trenować przy włączonych jupiterach. Poruszono również kwestię pęknięć w budynku stanowiącym trybunę główną - zdaniem wykonawcy stadionu (firmy Tamex) są one spowodowane błędami projektowymi, a nie z winy wykonawcy.

Ponadto w planach inwestycyjnych jest także poprawa stanu obiektu przy ul. Lubańskiej, więc członkowie Komisji mając na uwadze dotychczasowe doświadczenia, pytali czy oba stadiony nie będą remontowane w jednym czasie, przez co dzieci, młodzież i seniorzy trenujący piłkę nożną będą pozbawieni miejsca do rozwijania swoich pasji. Jak zapewniono, zaplecze sanitarne będzie budowane niezależnie od istniejącej infrastruktury sanitarnej przy Lubańskiej, dzięki czemu będzie można dokończyć rozgrywki, po czym stary budynek z szatniami zostanie rozebrany. Murawa przy Lubańskiej ma być poprawiona po sezonie piłkarskim, a więc gdy już sztuczna płyta przy Złotniczej będzie gotowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Co z wodą w zalewie złotoryjskim?

Powstanie trasa rowerowa – sprostowanie

Będzie nowy przystanek kolejowy w Mysłakowicach

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~jg 2-04-2018 13:46
Na 3 zdj aż królewna usneła.
~sportowiec 2-04-2018 13:47
Bardzo dobrze ze komisja sportu zajmuje się problemami klubów. Uważam, że powinna być spółka celowa Karkonosze, która będzie skupiała sekcje piłki nożnej, ręcznej, koszykówki, siatkówki. Miasto powinno przekazywać środki do spółki a ta według klas rozgrywkowych dzielić środki na odpowiednie sekcje. A tak mamy rozproszone jakieś kluby, stowarzyszenia które mają swoje chore ambicje a w mieście nie ma marki która by promowała naszą mieścinę. Warto też przyjrzeć się SPÓŁKĄ MIEJSKIM ponieważ .......................................................... SAMI resztę dodajmy tu w komentarzach. Pozdrawiam wszystkich komentujących.
~ 2-04-2018 23:24
do: ~sportowiec (13:47)
Warto też zajrzeć czasem do słownika ortograficznego. Spółkom, spółkom miejskim się można przyglądać. Ludzie zacznijcie czytać książki, bo poziom a...lfabetyzmu widoczny na wszelkich forach jest coraz bardziej zatrważający !
~18 sqandal 2-04-2018 14:15
...... czy aby nie szkoda kasy na modernizacje boisk dla takich cieniaży jak < niby > pilkarzyki z Karkonoszy , dla nich styknie zwykle klepisko.
~Krzysztof 44 2-04-2018 14:24
Sport na takim poziomie jak nasz jeleniogórski powinien być uprawiany na koszt samych uprawiających - hobby musi kosztować.Dotowanie powinno obejmować sport i rekreację na poziomie szkolnym wraz z turystyką.Dzieciaki nie znają naszych gór,ze znajomością reszty kraju tez jest cieniutko.Wtedy będzie można wspomagać także imprezy emerytów.
Jankes Janusz Szklarski 2-04-2018 16:05
Ileż to już lat ....
Maciej Rusek 2-04-2018 18:48
Następne ile? Bo myślisz ze juz i chop
~No nie mogę... 2-04-2018 16:21
Nie wiem w jakim celu świńskie ryje się zbierają ,skoro na nic nie ma kasy w budżecie.......
Krzysiek Tschirch 2-04-2018 16:34
Remont bieżni na Lubańskiej też się przyda :). Nikt o ten stadion nie dba nic się tam nie dzieje 😔
komentarz usunięty
~zaboberek 2-04-2018 17:42
odpowiedź na usunięty komentarz
Co Twój wpis ma wspólnego z treścią powyższego artykułu?
~Rysiek 2-04-2018 17:11
A co wie specjalista od ubezkistanu pan sajnog i pan darek od tauronu o boiskach
~Grzesiek_5 2-04-2018 18:00
Pan Sajnog już witał się z gąską, ale dostał złoty spadochron i wygrał pewnie jakiś konkurs na wysoki stołek. Jak się zna na Uzbekistanie, to takie boiska to pryszcz. Poza tym trzeba być wybitnymi menedżerami, aby wydedukować, że nie można tych remontów robić w jednym czasie. Tak jak w kuchni, nie da rady na jednym palniku w tym samym czasie gotować zupy i grzać wodę na herbatę.
~GUCIO 2-04-2018 19:25
Sajnog Stolarczyk - ale to już było oni się na tym nie znają
~m 2-04-2018 20:02
Niebywała rzecz aż komisja musi to podkreślić , stary kazio wie że jak sika do miski to zlew musi być drożny, no chyba że miskę wyleje za okno na komisję !!
~rumcajs54 2-04-2018 22:01
"(...) mają nie kolidować". Z czym ? Pamiętam pytanie z dzieciństwa : Czym się różni wróbel ...? A no tym, że ma jedną nóżkę bardziej od drugiej. Kiedy wreszcie ktoś zahamuje tę radosną twórczość "redaktorów" z Jelonki ? Wystarczyło napisać np. o skoordynowaniu robót modernizacyjnych na tych obiektach.
~et 2-04-2018 22:49
Poruszono również kwestię pęknięć w budynku stanowiącym trybunę główną - zdaniem wykonawcy stadionu (firmy Tamex) są one spowodowane błędami projektowymi, a nie z winy wykonawcy, a co na to radni i prezydenci?
~ 2-04-2018 23:53
Jak można rozpoczynać następny etap remontu spartolonego STADIONU kiedy nie zamknięty jest etap poprzedni ???!!! Jak można bazować na elementach spartolonej poprzednio inwestycji i traktować ją jako bazę do następnego etapu remontu, kiedy np. budynek trybuny głównej jest pęknięty. Ja się pytam w imieniu Mieszkańców Jeleniej Góry, którzy przecież zapłacili za te remonty !!!(bo to są pieniądze z budżetu Miasta!!!) kiedy wreszcie zostaną postawione w stan ODPOWIEDZIALNOŚCI TE OSOBY, które są odpowiedzialne za taką ogromną masę zmarnowanych pieniędzy - tj. spartolony Park Zdrojowy, przekroczony budżet TERM Cieplickich, nie nadający się PO REMONCIE do użytku STADION na ulicy Złotniczej i pewnie wiele inwestycji o których Mieszkańcy nie wiedzą. Pospieszcie się bo zaraz winni tych defraudacji zwiną żagle i wylądują w jeszcze lepszych Spółkach, Kazachstanach i gdzieś gdzie ślad zaginie po nich i po naszych pieniądzach. Miasto nasze nie jest biedne, bo jest przemysł - ale jest źle zarządzane i pieniądze się rozchodzą po prywatnych kontach. Pamiętajcie LUDZIE o tym idąc na WYBORY !!! Bo jak znów źle wybierzecie - to nasze biedne Miasto będzie jedną wielką RUINĄ - PO REMONTACH
~Alex 3-04-2018 9:16
OO pan Marcin z Cieplic już się inaczej podpisuje ? teraz to ~ ??
~ 3-04-2018 10:59
do: ~Alex (9:16)
No i się wyjaśniło. Właśnie miałem pytać gdzie jest Kaflik? :)
~Boss 3-04-2018 20:09
Przepraszam czy ktoś Mi wyjaśni co oznacza że miasto uregulowało należne zaległości wobec spółki Termy ,to kto jest właścicielem tym Term ?Jak miasto może mieć zaległości wobec czegoś co powstało za pieniądze z jego budżetu oznacza to tylko jedno że ten twór nie zarabia na siebie I utrzymywany jest z publicznych pieniędzy
~Jeleń górski 3-04-2018 20:56
do: ~Boss (20:09)
A czy Ty szanowny bosie znasz zasady in house? Jak nie to poczytaj a potem zakomentuj!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Stadion nie dla kibiców – jak długo? [aktualizacja]

Bałaganiarz zapłaci

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
735
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%