MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Modernizacja i remont wiaduktu trwa już za długo

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 9 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 lutego 2006, 9:42
Autor: Max B.
Fot. Marcin Świniarski i Rafał Czaplicki
Od połowy grudnia ubiegłego roku trwa już remont wiaduktu na jeleniogórskiej obwodnicy!

Usytuowany jest na wyjeździe z Zabobrza do Wrocławia i Legnicy, tuż za niedawno otwartym hipermarketem Carrefour. Przyglądając się do tej pory temu miejscu, owszem można stwierdzić, że widoczne były tam prace budowlano-remontowe. Jednakże nie przyniosły one tak oczekiwanej przez wszystkich kierowców odbudowy tego bardzo ruchliwego odcinka trasy „wylotowej” z Jeleniej Góry.

Sprawa jest nieco skomplikowana, ponieważ o żadnych niedoróbkach czy przysłowiowej „fuszerce” nie ma mowy. Jesteśmy przecież członkiem Unii Europejskiej, a to zobowiązuje wszystkie władze Polskie do stosowania i przestrzegania norm wewnątrz unijnych, nałożonych odgórnie oczywiście.

Ma to swoje dobre strony, ponieważ obiekt nie może zostać oddany dopóki nie spełni podstawowych norm chociażby bezpieczeństwa i sztuki budowlanej.

Nawiasem mówiąc, co nie zawsze było przestrzegane. A dowiadywaliśmy się o tym przy okazji przeróżnych wypadków i zdarzeń nie zawsze do końca klarownych…

Minusem natomiast będzie w tym wypadku niekończące się oczekiwanie na zakończenie remontu i oddanie do użytku tego obiektu, których przyczyną są zapewne braki pieniężne na ten cel.

Można by jak najbardziej wystąpić dotacje jednak na ten cel, co też zapewne uczyniono. Niestety jak do tej pory przygotowane projekty również nie spełniały podstawowych norm, tym razem były to zapewne normy, z jakimi powinny zostać napisane powyższe dokumenty.

Tymczasem zapraszamy do oceny i komentowania tej sytuacji w szczególności najbardziej zainteresowanych czyli samych kierowców, ale nie tylko...

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowy przystanek w Łupkach

Szansa na remont "zameczku"

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Łagodny wyrok za zakatowanie kota

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór pod Ratuszem

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Przystań w śmieciach

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
399
Tak
48%
Nie
39%
Nie wiem
13%