MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Mocne zaciskanie pasa

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Poniedziałek, 9 stycznia 2012, 8:13
Aktualizacja: 8:19
Autor: Angela
Ludzie w końcu nie wytrzymają i wyjdą na ulice – emocjonuje się Piotr Nagłowski, jeden z mieszkańców Jeleniej Góry.
Fot. Petr
W nadchodzących miesiącach wzrosną ceny wielu produktów i usług. Podwyżka będzie goniła podwyżkę. Mieszkańcy łapią się za głowę i już martwią się, jak powiążą koniec z końcem.

Na wzrost wielu lokalnych cen wpływ mają decyzje odgórne, jednak ostateczny kształt niektórych opłat nadaje rada miasta. Do takich należą m.in. podatki od środków transportu i nieruchomości, które na listopadowej sesji radni podnieśli o 4,2 procent. Wejdą w życie od 1 stycznia. Od 1 marca natomiast drożej o 9,3 procent zapłacimy też za czynsze mieszkań komunalnych, za które opłata wyniesie 4,7 za m kw. Ceny lokali użytkowych wzrosną o 4 procent, a gruntów pod garaże i podatek od garaży będzie wyższy o 5 procent.

Radni nie podjęli jeszcze uchwały dotyczącej podwyżek wody i ścieków, ale już wiadomo, że ceny tych mediów również wzrosną co najmniej o kilka procent. Aktualne stawki obowiązują do marca 2012 roku. Od czerwca najprawdopodobniej w życie wejdą też podwyżki cen biletów MZK. Wraz z początkiem nowego roku mieszkańcy Jeleniej Góry kolejny raz płacą więcej o 25 procent za wywóz śmieci. Przeciętny jeleniogórzanin rocznie „produkuje” około dwóch metrów sześciennych nieczystości.

W całej Polsce od 1 stycznia 2012 roku z 7 do 23 procent podwyższony zostanie podatek VAT na odzież dla niemowląt oraz obuwie dziecięce, przez co ceny tych rzeczy mogą wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt złotych. Trudny rok szykuje się również dla palaczy. 4 procent wzrasta akcyza na papierosy, przez co paczka papierosów zdrożeje o około 40-50 groszy. Przez nałożenie akcyzy o 30 – 40 zł zdrożeje też węgiel i koks do ogrzewania.

W górę pójdą też ceny paliwa. Akcyza na olej napędowy wzrośnie z 1048 zł do 1196 zł na 1000 litrów, czyli około 0,15 zł na litr paliwa. Wzrośnie także opłata paliwowa z 239,84 zł do 249,92 zł, czyli o 10,44 zł. Trudną sytuację szczególnie odczują osoby starsze: emeryci i renciści. Więcej, nawet o 15 procent, zapłacą bowiem za leki. Do tego zwiększą się ceny prądu i gazu. Czy społeczeństwo to wytrzyma? Pokażą nadchodzące miesiące.

– Trudno się dziwić, że ludzie nie chcą tu żyć, w tej naszej Polsce, w której ciągle trzeba się martwić o to co przyniesie jutro. Media, benzyna, produkty żywnościowe, wszystko drożeje, za to pensje ciągle takie same. Toż to jakiś dramat jest! Ludzie w końcu nie wytrzymają i wyjdą na ulice – emocjonuje się Piotr Nagłowski, jeden z mieszkańców Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dla bezpieczeństwa

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Ulica Krakowska gotowa

Komentarze (71) Dodaj komentarz

~Franko 9-01-2012 8:28
Popieram też wyjdę na ulicę i w końcu pogonimy i usuniemy bajzer za biurek...
~rafael 9-01-2012 8:40
Od zawsze było tak, że największym wrogiem Obywatela jest Państwo. Walka z terroryzmem pochłania miliardy. Kto widział >terroryzm
~socjalista 9-01-2012 8:46
Od 1,5 roku przestrzegam ale cenzura jelonki działa i nie przepuszcza info. Czas na zmiany nie wstrzymacie "oburzonych"
~ 9-01-2012 9:06
TE PAJACE NA STOŁKACH NIGDY NIE MIAŁY BIDY ... RZĄD SIĘ ZAWSZE WYŻYWI .UMIECIE TYLKO PODKRĘCAĆ ŚRUBĘ , ZRÓBCIE NAJPIERW SOCJAL W TYM KRAJU , PRACĘ I GODNĄ PŁACE ABY BYŁY DOSTOSOWANE DO OBECNYCH CEN NA RYNKU , A PÓŹNIEJ WYMAGAJCIE OD LUDZI.W TYM PAŃSTWIE TO TYLKO CWANIAK I MORDERCA MA PRAWO DO WYKORZYSTYWANIA A NORMALNY KTÓRY CHCE ŻYĆ TO MUSI WYJEŻDŻAĆ NA ZACHÓD PRACOWAĆ BO TAM JEST DOCENIANY ZA UCZCIWĄ PRACĘ .JAK TAK DALEJ BĘDZIE TO TEŻ WYJDĘ NA ULICE ..PAŃSTWO W PAŃSTWIE.
~lysy 9-01-2012 9:08
Oburzeni to malo nowa formacja to my dopiero im pokażemy
~sqandal 9-01-2012 9:23
i co się tu tak miotacie , chcieliście < Wolnej Polski > to macie , przez tyle lat wodzą Was za nos a Wy dalej na wybory , popieracie jakiegoś Owsiaka ktory ( no ma Was wszystkich w nosku ) to tak delikatnie . Im gorzej w Polsce tym bardziej się cieszą niemcy czy inni kapitalisci na których musimy pracować nie tyylko u nich ale i u nas w Kraju bo co polskiego jeszcze w Polsce zostało , no co/?
~pavlo 9-01-2012 9:36
dlaczego pensje stoja wciaż w tym samym miejscu?pracodawcy nie chca wiecej płacic.Jezeli kazecie nam płacic za wszystko wiecej to adekwatnie dajcie nam tez wiecej zarobic bo niby z czego mamy na te wasze podwyzki płacic? dzis zarabiam np mniej niz 5 lat temu a wiecej nigdzie nie chca płacic.chore to wszystko.I ja wyjde na ulice
~ 9-01-2012 9:42
a pensje ciagle te same, tylko ze gigantycznie nizsze niz w niemczech , Francji i innych , a to oni wlasnie nakazuja aby nasze wladze podnosily nam ceny- czyli wykonczyli nas ekonomicznie , a durni z rzadu tula uszy i robia jak im kaza, ciekawe kiedy ten polski lud wyjdzie na ulice, i czy wyjdzie? i co o tym sadzi kosciol ktory tak dzielnie wspomagal zepchnac nas w bagno ekonomiczne., dlaczego teraz nie naucza owieczek jak sie bronic, czyzby teraz nie weszyli interesu dla siebie bo juz na swoje wyszli
~rafael 9-01-2012 9:46
Bo my ciągle z czymś WALCZYMY. Z terroryzmem, z kryzysem, z dziurami w ulicach, z globalnym ociepleniem i o przetrwanie pingwinów, z pandemiami grypy i o pokój na Bliskim Wschodzie. Walka wymaga poświęcenia, krwi, potu i PIENIĘDZY! Wmówili nam, że to są priorytety i nie ma innej drogi. Musi boleć! I boli. ONI sobie poradzą.Na lekarstwo nie potrzebują recepty. Nawet tej z "pieczątką".
~przyszła mama? 9-01-2012 9:47
A później skarżą się w Państwie, że nikt nie chce się decydować na dziecko! a niech powiedzą za co? i zamiast to zmieniać to podwyższają wszystkie ceny rzeczy, które potrzebne są dla dziecka! Gdzie tutaj logika?! wytłumaczcie mi, bo ja tego nie rozumiem!
~Dariusz N 9-01-2012 10:08
Jestem gotów walczyć na śmierć i życie, jak ma być gorzej, to wolę umrzeć w walce o godne życie. Ja mogę już teraz spakować swoje rzeczy i wyjechać na Bawarię, gdzie mam już mieszkanie z garażem, widokiem na alpy i rzut beretem, do pięknego jeziora, ale tu się urodziłem i wychowałem i tu jest mój kraj i jakoś mi nie pasuje tam żyć i jestem za rewolką. ludzie! Nie siedzćmy w domu, wyjdźmy na ulice walczyć o godne życie,
~rafael 9-01-2012 10:18
Doskonalenie umiejętności w wyciskaniu gąbki to cel nadrzędny naszej władzy. Doskonalenie owej tak zaćmiło wzrok zawodnikom, że nie pozwolą nawet skroplić się parze wodnej na jej powierzchni. Gniotą, duszą ... Jeszcze, jeszcze!Może jeszcze coś poleci?! Resztki rozsądku podpowiadają, że z pustego to i Salomon ..., ale co tam! Co na to gąbka? A kto by się takim g.wnem przejmował? W cenie paliwa już 51% to podatki.
~bezrobotny 9-01-2012 10:21
Do Piotr Nagłowski Masz racje kolego wkońcu ludzie nie wytrzymają i wyjdą na ulice bo przeciesz jak tu żyć!!
~Do ~Dariusz 9-01-2012 10:22
Popieram cie w 100%
~Co za życie 9-01-2012 10:27
Zacznie się nie długo kradzież paliwa na CPN, wynoszenie co sie da z Marketów w rekawie sami nas do tego zmuszają!! Chciał bym zobaczyć jak TUSK żyje cały miesiąc za takie pieniądze jak my musimy!! Tygodnia by pewnie nie wytrzymał.
rymcycymcy 9-01-2012 10:34
10:08 | ~Dariusz N | ...ale gdybyś szedł do walki na śmierć i życie, to rozumiem, że ten dom w Bawarii już cię nie interesuje ? ;) ...no, bo po kiego nieboszczykowi garaż i widok na Alpy ? ;) ...jakby co, to jestem zainteresowany ;)
~Dariusz N 9-01-2012 10:46
W obecnej sytuacji, cenzurowanie jest raczej nie na miejscu, droga redakcjo. Żydzi też nie są bez winy, kiedyś usłyszałem słowa wypowiedziane przez żyda- "kamienice nasze, ulice wasze", gdyby mi to powiedział w twarz, to zabiłbym go bez żadnych skrupułów. Ja zawsze byłem i jestem spokojny i nigdy bym nie przepuszczał, że będę pragnął czyjejś krwi, władze tego kraju doprowadziły mnie do takiego stanu i to władze za to kiedyś odpowiedzą.
~dixi 9-01-2012 10:59
nic nam tak nie wychodzi dobrze jak :zawiśc i nienawiść... ludzie opanujcie się ...
~nooooo 9-01-2012 11:01
dziwie sie ze jeszcze do rewolucji nie doszlo..
~ 9-01-2012 11:22
ja też... nasze społeczeństwo to tchórze....
~siw 9-01-2012 11:34
BRAWA DLA PLATFORMY !!! CHCIELISCIE TO MACIE SKUTKI ICH RZĄDÓW!!! CZY TO JAKAS NOWOŚĆ - jeszcze w Jeleniej Górze (jak i w całej Polsce) ludzie nie nauczyli się ze platorma jest dla bogaczy. Teraz się trzeba męczyć z naszą świtą jeszcze przez ponad 4 lata. Masakra. Chyba się szykuje jakiś kolejny remont fontanny bo drożeją bilety. Może coś jeszcze trzebaby sprywatyzować?!!
~siw 9-01-2012 11:39
JESTEM ZA TYM ABY WYJŚĆ NA ULICĘ I POJŚĆ POD RATUSZ !!! Niech wszyscy pensję podniosa to nie będzie takich sytuacji. Wyzsze podatki aby w magistracie i w rzadzie była lepsza kaska
~ 9-01-2012 11:43
w pełni popieram-wyjść na ulicę-wymierzyć sprawiedliwość tym co miast rządzić żeby było lepiej-doprowadzają nas do ubóstwa.Nie dotyczy to tych co głosowali na żydów z platformy-ci nie mają prawa narzekać!
~quartz 9-01-2012 11:43
Jak tak dalej będzie to kiedyś będzie tak jak w innych krajach.Podpalanie samochodów,sklepów itp....Jak na razie to tylko gadanie i chodzenie z napisem na przescieradle.....
~Witkacy 9-01-2012 11:46
POPIERAM TEŻ WYJDĘ NA ULICĘ!!!!!! Tylko jak najszybciej zanim ten nasz rząd wygrabi Polskę do dna....
~quartz 9-01-2012 11:49
Do zuśka1 Ja wiem po swojej wypłacie i po rachunkach że jest kryzys.Ludzie w markecie nie mają nić do tego,sam tam chodze bo taniej niż w małym sklepiku za rogiem...
~miśka82 9-01-2012 12:29
więcej podwyżek!!!!dojdzie do tego ze wygłodniały lud,zeby nakarmić swoje dzieci wbije sie do tych urzędasów pier....nych i wpier...i ich razem z tymi ich stołeczkami...zreszta tylko to im sie nalezy...
~Matysiak 9-01-2012 12:31
Jakie to podwyki !!! Dziadek wspomina , iż dawniej Jaroszewicz (Premier) i Gierek ( PZPR) podnieśli o 20 gr cokolwiek to cała Polska "stanęła" a teraz wszystko drożeje nie o 20 gr a 20 % i wszyscy cichuto siedzą - ale się pozmieniało na "lepsze" przynajmniej jest spokój i nie ma strajków bo nie ma kto strajkować - WSZYSCY ZADOWOLENI no przynajmniej większość do których się nieskromnie pisząc zaliczam. Pozdrawiam malkontentów .
~lysy 9-01-2012 12:34
Pokazmy na co nas stać , wyjdzmy na ulice w piątek trzynastego o godz.13 i niech to bedzie nasz początek ich końca - rewolta jest nieunikniona i oni tez to wiedzą. Ps.zabronić wyborcom po komentarzy i welewania tutaj żali.
~Quartz 9-01-2012 12:58
Za Gierka zakładano 6 proc. podwyżkę cen drobiu i 17 proc. wędlin.
~ 9-01-2012 13:21
jedyne co można zrobić to wyjść na ulice !! i obalić te rządy :/
~Regina 9-01-2012 13:32
Prystrom na prezydenta!!! To już ostatnia deska ratunku.
~alexander 9-01-2012 13:32
kiedy często pokazują niezadowolonych w innych krajach, uderza ich ilośc - tysięczne tłumy, my jesteśmy ospali, bierni, a rządzący o tym wiedzą i dlatego nas lekceważą. A do Dariusza mającego dom w Bawarii- tam ojczyzna, gdzie jest chleb, panie Dariuszu!. Warunki bytowe są dla człowieka i jego rodziny najważniejsze, a historia pokazała nieraz, że Polska to nie matka, a wredna macocha.Wiele lat temu do Polski wrócili członkowie mojej rodziny z Francji, tam było im lepiej, ale chcieli do Polski. Życie pokazało, że bardzo żle zrobili i żałowali tego do końca i zawsze powtarzali, jaką złą decyzję podjęli.
~woda 9-01-2012 14:20
w Szklarskiej Porębie woda i ścieki po 25 złm3,beda dopłaty za trzy m3 do osoby/do zapłaty 15 zł/reszta 25 zł.Biznes 18 zł za m3,klimatyczne w góre i podatki w góre,tak kończą się 6-cio letnie rządy wielkich manipulatorów
~Dariusz N 9-01-2012 14:44
@ Łysy. Ja akurat nie głosuję na nikogo, bo nie ma na kogo głosować, wszyscy są siebie warci. Teraz dodam jeszcze tak ogółem, że gdy teraz byłem w mieście (jeżeli można to jeszcze tak nazwać) i tak sobie pomyslalem, że niedługo będę jeździł od czasu do czasu w miejsca, gdzie można spotkać ludzi ubogich i udostępnię im możliwość wypowiedzenia się w internecie, nawet teraz wpadł mi do głowy taki pomysł, by zainstalować skrzynki w instytucjach takich jak, MOPS, PUP, w schronisku dla bezdomnych, itp. by ludzie mogli wrzucać tam swoje uwagi dotyczące obecnej władzy, czego chcą a czego nie. Kto wie, może pomyśle o automacie rejestrującym żale ludzi i publikującym je w internecie, a nawet puścić to w eter. Pomysł ten zastrzegam sobie, ale nie zabraniam go wykorzystać, pod warunkiem, że nie będzie
~pavlo 9-01-2012 14:44
NIE SIEDZMY W DOMACH I NIE PATRZMY JAK NAS ZABIJAJĄ I RUJNUJĄ WYJDZMY POD RATUSZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~upss 9-01-2012 14:47
Wyjść na ulicę i... i co? Media zainteresują się na jeden dzień, prezydent wyjedzie "służbowo".. Lepiej zorganizować referendum o odwołanie Zawiły. Takiego kolesiostwa i tylu podwyżek jeszcze nie było. Podwyżek dla nas-za wszystko co się da, i podwyżek prezydenta dla siebie-pensji.
~ 9-01-2012 15:03
zorganizujmy się i na ulicę-zróbmy nareszcie porządek!konkretnie gdzie i kiedy i zróbmy to wreszcie!
~Po co Żyć 9-01-2012 15:04
JA WYJDE BO NIE MAM PO CO JUŻ ŻYĆ, WIEM ŻE ZGINE ALE WIEM ŻE NIE SAM. PRZYKŁAD POKAŻE JAK POSTĘPUJE SIĘ Z BYDŁEM ! NIE MAM JUŻ DOMU, NIE MAM PRACY A ZĘBÓW TEŻ JUŻ NIE MAM...ZABIJE SIĘ ! ! ! TAM BĘDZIE MI LEPIEJ ! CHODŹMY DO RATUSZA LUDZIE
~Dariusz N 9-01-2012 15:05
...nie będzie czerpana z tego korzyść finansowa. @ Aleksander. Mieszkanie w betonowym bloku i podziemny garaż, jak już a w ogóle, to język (nie lubię), no i brak pięknych kobiet, takich jak tu w Polsce, to się tyczy też Ciebie Rymcycymcy, szybko zatęsknił byś za teściową. ;)
~xyzII 9-01-2012 15:19
Tu macie odpowiedź:::Niemiecka prasa: kopernikański przełom i Tusk następcą Barosso?
~grabiarz 9-01-2012 16:25
Wychodźmy na ulice jak najprędzej, bo jak wszystko rozgrabią to nic dla nas nie zostanie do grabienia.
~!!! 9-01-2012 17:09
Wychodzimy !!! Podajcie datę i godz na Facebuku
~pero 9-01-2012 17:12
Ludzie zastanówcie się bo tylko obarczcie wszystkich za tan stan tzeczy, Wy zobaczcie lepiej ile jest zakładów w Jeleniej Górze dających progukcję. Zastanówcie się kto WaM ma dać i za co i skąd ma wziąć.Pracownicy administracji, Policji, Służby zdrowia, banków itd nic nie produkują i nie dają przychodów. Podatki płacą emeryci, którz dostaja pieniądze też od Pństwa. PiS też Wam nie da i nikt inny .
~xyzII 9-01-2012 17:24
Państwo jest w rozsypce jezeli ppł,WP prokurator na oczach widzów strzela sobie w głowę.To daje do myślenia!
~mieszkaniec1 9-01-2012 17:26
a teraz szanowna redakcjo jak macie tyle odwagi to cały ten artykuł wraz z wypowiedziami wydrukujcie i zanieście radzie miasta niech wiedzą że są pasożytami nierobami i trutniami którzy nie maja pojęcia o ty co powinni robić bo gotowi pomyśleć ze to my jesteśmy dla nich
~socjalista 9-01-2012 17:34
Portugalia: zamkną kościoły z powodu kryzysu Wiem zaraz będzie kasacja.
~ludududu 9-01-2012 18:14
NIKT NIE WYJDZIE NA ULICE I NIE BEDZIE DEMONSTROWAŁ SWEJ SIŁY JUZ TYLE BYŁO DEMONSTRACJI W STOLICY I CO I NIC RZAD ROBI SWOJE A NA LUD PATRZY JAK NA ZŁO KONIECZNE BEDZIEMY PŁAKAĆ I PŁACIĆ. POGADAMY POPSIOCZYMY I DO ROBOTY ZA 1200. JUZ NIEBAWEM NASTEPNY NOWY ROK I ZNÓW NOWE ŻYCZENIA ABY SIĘ WSZYSTKIM POlakom ŻYŁO SIĘ GODNIE. POzdrawiam
~Gość 9-01-2012 18:59
Ludzie tu nie ma co biadolić ,tylko trzeba raz na zawsze zrobić porządek z tymi co na stołkach siedzą ,czy taki Zawiła ,Czernow ,Papaj ,obniżyli sobie pobory w dobie kryzysu ,no raczej chyba nie ,wręcz przeciwnie jeszcze sobie dołożyli ,bo ich kryzys nie dotyczy ,to tylko my te biedaki co jeszcze mamy prace ,czy też jakiekolwiek zatrudnienie musimy robić na tych nierobów z ratusza i Tuska z bandą nieudaczników ,o nas robotników nikt się nie martwi bo i po co ,przecież ten robol za wszystko musi płacić bo inaczej na bruk bez gadania ,a rząd zajmuje sie wszystkim tylko nie nami robolami ,jak wybory to pięknie każdy gadać potrafi ,a po wyborach sobie nagrody a głupiemu robolowi podatki i akcyzę w górę to jest właśnie siła rządzenia Tusko matoła
~Hmm 9-01-2012 19:07
Jest źle ,będzie gorzej. To szok żeby uczciwego obywatela który pracuje w tym kraju non stop, full legal ,płaci podatki jakie państwo nakłada na niego w każdej postaci , nie było stać na wynajęcie godnego dla człowieka mieszkania nie mówiąc już o kupnie własnego .Mamy jako młodzi ludzie zakładać rodziny, tylko ja się pytam , czy mam mieszkać w 50m2 razem z teściami i dzieckiem? to jest jakaś kpina . Tak więc trzeba podziękować naszym Włodarzą w sposób dla nich i całego kraju zrozumiały że to jest TOTALNE PRZEGIĘCIE
~Obywatel 9-01-2012 19:57
JAK ŻYĆ i utrzymać rodzinę za 1200zł z niepewnej śmieciowej umowy!?
~ali 9-01-2012 20:21
CHOPAKI NA ULICĘ 13.01.2012 godz.12
~Rezon 9-01-2012 20:35
Za tamtej komuny brakowało ŻARCIA,a ta komuna tak samo też nas gnębi,też od 1 STYCZNIA ale już robi podwyżki różne.Jaka wolna POLSKA,kilku panów się podczepiło pod kiszczako-jaruzela i to dzieło dalej prowadzą.Gnębienie narodu najlepiej im wychodzi,ostatni przypadek z lekami,itd,itd,itd.
~x 9-01-2012 20:53
Rozkradli gospodarke ile wlazlo, gdy doszlo do klapy, swoich apanazy nie zmniejsza. nam kaze sie zaciskac pasa. K...wa to slysze od czasow komuny. ludzie placa podatki, skladki i malo,malo ,malo. czy te fiuty chca ten polski narod zagnebic? Po wojnie byl prawie rowny start dla Niemiec, Kacapow i innych nacji. Komuna przes....ala polowe naszego zycia, ci madrale od oszustwa na korzysc swoich koryt nie odstepuja. czy warto jeszcze czuc sie Polakiem? Wierzylem w tych ludzi ktorzy po smierdzacej komunie objeli wladze, dzisiaj widze ze nas ludzi pracy wydymano na sucho. to juz nie moj kraj. pracowalem ciezko i solidnie jako kierowca na trasach dalekobieznych potem europejskich, cieszac sie ze mam do obrony swych praw zwiazki zaw.To byla bajka wszechczasow! ztracilem zdrowie i mam 1000zl renty.
~x 9-01-2012 21:00
oszusci w krawatach i obwislych podgardlach okradli mnie z ZUSowskich skladek. oni maja wille, sielskie zycie i przepych, mnie nawet nie stac na leki. s...m na taka Polske, tych oszustow i picerow ze wszystkich znanych mi formacji partyjnych. To grabie ciagnace tylko do ich ryji, narod maja w D! Ja, moje dorosle juz dzieci i male wnuki maja karmic ta bande picerow! zrobie wiele by ulokowali sie w kraju gdzie za prace sie placi. Tutaj juz nic po normalnych ludziach. Gora niech babrze sie w bagnie ktore zgotowala ludziom.
~gregorB 9-01-2012 21:06
Niech Ich trafi nagły SZLAK!!!Niechaj żyją z szóstką dzieci za 1400 złotych miesięcznie.
~kibic 9-01-2012 21:43
będzie lepiej kiedy ? JUŻ BYŁO !!!
~ 9-01-2012 21:58
DO : ALI: Jestem za!!! PRZYJDE!!!
~Jel.. 9-01-2012 22:17
k,,,, wa tylko podwyżki ,pozbyli się starych ruder,które sami zniszczyli ,ludzie resztkami naprawiają co się da a oni jeszcze większy podatek chcą ,wywóz śmieci kosztuje już 16,10 od osoby a w innych miastach nawet 10 zł nie,woda i tak już oszczędzam jak się da to myć chyba trzeba będzie się raz w tygodniu trudno lepiej smrodek, bilety chodzę piechota po ostatniej podwyżce bo emerytura nie styka a co będzie dalej? SZLAK człowieka trafia i chyba trzeba od ruskich wziąć jakąś strzelbę i w końcu zrobić jakąś rozpierdówę.Wk....li mnie z tymi podwyżkami Wodociągi łoją na podwójnym abonamencie za licznik ogólny i w mieszkaniu to dopiero złodzieje.
~Sza 9-01-2012 22:39
Wy cholerni , niezadowoleni mieszkańcy Jeleniej Dziury, mordy w kubeł, zęby w ścianę i kołki w dupę to i żreć nie będziecie , i gadać nic złego , gryźć nie będziecie mogli swoich panów , ani s...ć nie musicie i będzie spokój.
~Dariusz N 9-01-2012 23:15
Ja też idę, zbiorę jeszcze kumpli, tylko mam pytanko: Czy ktoś to organizuje, czy będzie jakaś petycja pisemna do władz? Więcej konkretów proszę podać.
~ 9-01-2012 23:16
Dajcie podwyżki pensji , a nie podwyższacie podatki, rząd to chciwe zgredy.
~xyzII 10-01-2012 4:23
Za 30 parę lat jak dobrze pójdzie ,tak brzmiały słowa piosenki ,a taka będzie rzeczywistość ;;http://lewica.pl/?id=25884&tytul=OFE-na-minusie-w-2011-roku
~Gość 10-01-2012 7:49
A ZA 1M2 GRUNTU POD GARAŻEM KAŻĄ SOBIE 11 ZŁ !!!!!!!!!!! NA TYM GRUNCIE NIC SIĘ NIE DA WYBUDOWAĆ NAWET BIEDRONKI ALE PIES OGRODNIKA NIE DA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZŁODZIEJE !!!! NIE DADZĄ NORMALNIE I UCZCIWIE ŻYĆ,NIC NIE DBAJĄ O ZWYKŁYCH MIESZKAŃCÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!
~Rewolucja 10-01-2012 8:19
Rewolucja!
~Dariusz N 10-01-2012 8:44
Mocno, to dostaną łomot! Łącznie z autorami postów takich jak ten z 22:39 - sza odnajdziemy was!
~x 10-01-2012 11:05
no wlasnie jakas petycje robimy czy cos?ustalmy konkrety!!!
~xxx 10-01-2012 11:14
NA RATUSZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~n... 10-01-2012 19:23
...Dla przykładu, można by bylo odstrzelić 10 prosiaków i byloby OK...
~Gość 11-01-2012 11:47
Usuneli mój post !!!! NIE BYŁ WULGARNY !!!!
~wiertek 12-01-2012 21:22
Popieram platformę!!!!!! wiertniczą !!!! na niej można zarobić , chyba ? .Więc polityka jest taka: za wszelką cenę poprostu , gnębić- GNOIĆ Polaka !!! A , w mieście poproszę więcej chinoli , to przecie wogóle nie boli !!!! WSZYSTKO JEST ZAPEWNE DO CZASU !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Krakowska gotowa!  

Alarmy bombowe

Wsparcie dla uczniów

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
93
Tak
38%
Nie
53%
Nie wiem
10%