MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Mocne słowo, które leczy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 15 września 2008, 20:59
Aktualizacja: 21:00
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Mało kto potrafi połączyć mającą niewiele wspólnego z artystyczną wzniosłością i niełatwą pracę lekarza ze sztuką: poezją i fotografią. Kazimierzowi Pichlakowi udaje się to świetnie

Dał temu dowód podczas poniedziałkowego wieczorku poetyckiego w salonie Empik na jeleniogórskiej starówce. Ordynator oddziału chirurgicznego szpitala wojewódzkiego, doktor nauk medycznych, a przy okazji – (a może przede wszystkim?) fotografik i poeta. Ostatnio pan Kazimierz jeszcze bardziej oddał się sztuce słowa, a próbkę swoich możliwości czytał swoim wielbicielom.

- Zamiast kamieniem rzuć w nią hamburgerem – to jedna z wielu zaskakujących figur poetyckich autora. W jego wierszach, które – dla podkreślenia nastroju melancholii zbliżającej się jesieni – były bardziej refleksyjne i liryczne, jest wiele przemyśleń natury filozoficznej oraz „prozy życia” trafnie zamkniętej w wersy i poetycko opowiedzianej.

Jak podkreślił sam autor, najlepiej wychodzi mu poezja kabaretowa. Znany jest z ciętego języka fraszek i limeryków, którymi „obdarowuje” różnych mniej lub bardziej znanych ludzi podczas rozmaitych imprez. Ale poniedziałkowym spotkaniem udowodnił, że jest także czujnym obserwatorem i lirycznym kronikarzem rzeczywistości. Mawia, że to dzięki poezji i fotografii potrafi sprostać wyzwaniom i stresom związanym ze swoim zawodem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Od jutra kolejny Lidl w Jeleniej Górze

Znów odmierza czas

Ostatni wyjazd PSZOK

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~sto13krotka 15-09-2008 21:50
A do tego jest wspaniałym człowiekiem i wspaniałym lekarzem, takich lekarzy jaj dr. Pichlak życzmy sobie jak najwięcej
~Wilma 16-09-2008 0:41
Wspaniały człowiek! W zalewie tandety, komercji i bylejakości lśni prawdziwy diament! ...
~wróżkanin 16-09-2008 8:55
czasem człowiek coś znajdzie i dla własnego ducha ,tu posłucha tam usłucha ,uśmiech od ucha do brzucha.linki artystów łączcie się Aniołami.
~Sabath 16-09-2008 21:50
można nie tylko być na przykład nauczycielem(przykład który zapewne nie każdemu się spodoba) ale i poetą ,pisarzem,malarzem

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przeszkadzali gapie

Wybory: Zwycięstwo PiS

Stop marginalizacji średnich miast

Ostatnia prosta kandydatów

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
579
Tak
13%
Nie
66%
Nie wiem
21%