MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Moc XXI Majówki ze zwierzętami

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 28 maja 2011, 17:01
Aktualizacja: Niedziela, 29 maja 2011, 9:04
Autor: Angela
Fot. Angela
Tłum jeleniogórzan i ich czworonożnych przyjaciół przemaszerował traktem śródmiejskim na Plac Ratuszowy, gdzie uroczyście otwarto 21 Majówkę ze Zwierzakami, w tym toku połączoną ze Sprzątaniem Świata z Tauron Ekoenergią.

Na scenie zaprezentowały się przedszkolaki i uczniowie szkół, było też mnóstwo konkursów i zabaw. Całość poprowadził Krzysztof Ibisz. Całą imprezę uroczyście otworzył prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.
W imprezie uczestniczyło też wiele osobistości, w tym posłanka Elżbieta Zakrzewska, Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, Jadwiga Reder-Sadowska, miejski rzecznik konsumentów, radni rady miejskiej, prezesi firm, dyrekcja KPN i wielu, wielu innych.

Poza niezwykłymi pokazami tańca i śpiewu oraz muzycznymi spektaklami, które dla widzów przygotowały przedszkolaki z Jeleniej Góry i regionu oraz uczniowie wielu szkół, były też liczne konkursy i zabawy. Dzieci malowały „Przyjaciela psa”, układały puzzle, oglądały przez mikroskop owady parków krajobrazowych czy same wyrabiały papier. Po placu przechadzał się biały niedźwiedź, który „uciekł” ze Zdrojowego Teatru Animacji, z którym najmłodsi mogli porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie.

- Nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego, że już tyle lat minęło od pierwszej edycji tego wielkiego święta. Z roku na rok rozwijamy się, włączają się już nie tylko przedszkola, ale i szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. To jest bardzo nobilitujące dla każdego organizatora. Chcemy pokazać, że ekologia to nie tylko drzewa, ale i zwierzęta, które nas otaczają i z nami żyją. Celem tej imprezy jest uczulenie i apel do wszystkich ludzi, tych małych i dużych, by byli odpowiedzialni za swoje zwierzęta. By pamiętali, że zwierzę to nie jest maskotka, którą można porzucić kiedy się znudzi, ale żywe stworzenie, za którego bierzemy odpowiedzialność do końca jego życia – mówi Anna Ragiel, wiceprzewodnicząca rady miasta i organizatorka Majówki ze Zwierzętami z ramienia Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

A jak bawili się mieszkańcy podczas tegorocznej majówki?
- Jest bardzo wesoła impreza. Z 11 miesięcznym Igorem przyszliśmy pooglądać zwierzęta i występy. Uważam, że takich imprez powinno być jak najwięcej – mówiła pani Magda z Jeleniej Góry. Te słowa potwierdziła też Iwona Gulbinowicz, mama 4 – letniej Natalii. - To jest świetny pomysł na spędzenie czasu dla całej rodziny. Świetnie bawią się tu i dorośli i dzieci – mówiła pani Iwona.

O godzinie 16.00 dla publiczności wystąpił Robert Janowski. Z tego wydarzenia – relacja w osobnej informacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Filia biblioteki w Wojkowie

Dyski do remontu

Stop marginalizacji średnich miast

Komentarze (27) Dodaj komentarz

~ 28-05-2011 17:50
Ładne pieski, szczególnie owczarki niemieckie. Rozbawiła mnie pani z dami, która zakazała robienia zdjęć od strony publiczności, zza barierek a więc tam gdzie każdy ma wstęp zgodnie z prawem http://youtu.be/ZYaYvn-uS1w :-)))
~mundek 28-05-2011 18:02
Panie w mundurach ? a skad to i jakie wziecie.
~ 28-05-2011 18:20
Tak byłem na całej imprezie i nie było fajnie Pani z dami zaczeła nas straszyć że ochrona nas zaraz wyprowadzi a staliśmy za barierkami .Występ Janowskiego totalna klapa co chwile schodził na papierosa tudzież wodę wydaje mi się że był podpity bo jego zachowanie było bardzo dziwne .Fanów bardzo żle potraktowano na końcu tej imprezy.. Ja osobiście jestem oburzony bo bardzo lubiłem Janowskiego ale jego zachowanie wszystko zmienia ...!!!
~ 28-05-2011 18:51
a co to dami??!!!!
~ 28-05-2011 20:49
DAMI to lokalna telewizja.
~truskawkowa. 28-05-2011 21:02
zwierzęta na scenie. - tak nieuki, to sarkazm.
~ 28-05-2011 21:02
to to samo co nj24. omijamy szerokim łukiem! a co się stało z tą reklamowaną playmobilekarkonoszegprvhs tv czy jak to tam było?
~ 28-05-2011 21:17
Występy dzieci ,a w szczególności przedszkolaków były bardzo ciekawe.Impreza bardzo edukacyjna,warto ją kontynuować .Pozdrowienia dla organizatorów tej imprezy
~ABSOLWENT ZSLiZ nr 1 28-05-2011 21:19
HELENA K. jak zawsze bardzo lubi towarzystwo prezydentów, pobojetnoie którego, aby był tylko prezydentem.... przez ratusz do.... sukcesu..... szkoły oczywiscie ^^ ^^
~był_na_miejscu 28-05-2011 21:47
Dlaczego nie ma ani słowa o drugiej części imprezy - Sprzątaniu Świata z Tauron Ekoenergia? Żadnych zdjęć? Setki dzieci napracowały się, w warunkach urągających zasadom bezpieczeństwa - strome zbocze, z którego dzieci zsuwały się w stronę wody, ciężkie worki, które musiały nosić pod bardzo stromą górę, kiepska organizacja - drobni gimnazjaliści wnosili wory śmieci pobierane przez roślejszych licealistów i dowożone łódkami do brzegu, którym zarządza SKŻ Horyzont. Dzieci targały te worki w czasie gdy licealiści mieli już fajrant. Czy gimnazjalista to gorszy gatunek człowieka? Podczas wyjaśniania sprawy organizatorzy \"umyli ręce\" twierdząc, że obciążenie dzieci praca ponad siły to była samowolka właścicieli SKŻ Horyzont. Może ktoś z redaktorów rozwikła tę zagadkę i napisze kilka słów? <br><br> <i> Będzie jutro - Jelonka </i>
~był_na_miejs 28-05-2011 21:51
Dla tych, którzy nie znają przepisów: Ograniczenia dotyczące wykonywania ręcznych prac transportowych przez młodocianych określono w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 24 sierpnia 2004 r. w sprawie wykazu prac wzbronionych młodocianym i warunków ich zatrudniania przy niektórych z tych prac (Dz. U. Nr 200, poz. 2047 z późn. zm.) "Prace wzbronione młodocianym: 1) Prace polegające wyłącznie na podnoszeniu, przenoszeniu i przewożeniu ciężarów oraz prace wymagające powtarzania dużej liczby jednorodnych ruchów. 2) Ręczne dźwiganie i przenoszenie przez jedną osobę na odległość powyżej 25 m przedmiotów o masie przekraczającej: a) przy pracy dorywczej: • dla dziewcząt - 14 kg, • dla chłopców - 20 kg, (...)
~Tutejszy 28-05-2011 22:42
Może się czepiam ale czytając tytuł pomyślałem,że obejrzę jeleniogórzan ze zwierzętami. Może one i tam były ale mnie nie było więc chciałem zobaczyć i co zobaczyłem. Zobaczyłem 7 zdjęć na 86 wrzuconych, na których są zwierzęta reszta to idący, stojący,występujący mieszkańcy mojego miasta, równie dobrze mógłby być to pochód czy inna impreza.Po prostu "moc" ludzi tylko nie wiem poco tyle tych zdjęć.Dlatego zakończę kultowym powiedzeniem z "Gwiezdnych Wojen". Niech "moc" będzie z Jelonką
~obciachityle 28-05-2011 23:15
W tym roku nie było sprzątania Pilchowic. Trochę pozorowanych ruchów i gaz pod ratusz. To tylko zwyczajna promocja Tauronu, totalna ściema. Dział PR przekroczył w tym roku granice śmieszności. Jeszcze ta zaduma nad losem zwierząt na stadem wystrzyżonych jorków. Szczyt hipokryzji ! Takim przedstawieniem wyrządza się wielką krzywdę autentycznym akcjom proekologicznym.
~był_na_miejs 28-05-2011 23:43
Było sprzątanie Pilchowic. Byłem z uczniami, widziałem, pracowali ciężko. Gdyby redaktorzy pojechali zrobić tam zdjęcia, to by nikt takich rzeczy nie wypisywał. Jeśli ktoś uważa, że ruchy były pozorowane, to tym bardziej skandaliczny jest fakt obłożenia robotą za innych (tych od gazu pod ratuszem) drobnych gimnazjalistów. Odwalili kawał roboty i szkoda, że nikt z redakcji nie sfotografował tych stosów worków, które zapełnili i targali. A pod ratusz dzieciaki odjechały po ustalonym terminie, co też nie jest fair, ale przecież MUSIELI wynieść za innych worki na szosę. W końcu po telefonicznej interwencji samochodami przyjechało z ośmiu panów słusznej postury i raz dwa pownosili resztę worków, co zajęłoby dzieciakom z pół godziny jak nie więcej. To nie była akcja mająca podnieść świadomość.
~był_na_miejs 29-05-2011 0:05
Było sprzątanie Pilchowic. Byłem z uczniami, widziałem, pracowali ciężko. Gdyby redaktorzy pojechali zrobić tam zdjęcia, to by nikt takich rzeczy nie wypisywał. Jeśli ktoś uważa, że ruchy były pozorowane, to tym bardziej skandaliczny jest fakt obłożenia robotą za innych (tych od gazu pod ratuszem) drobnych gimnazjalistów. Odwalili kawał roboty i szkoda, że nikt z redakcji nie sfotografował tych stosów worków, które zapełnili i targali. A pod ratusz dzieciaki odjechały po ustalonym terminie, co też nie jest fair, ale przecież MUSIELI wynieść za innych worki na szosę. W końcu po telefonicznej interwencji samochodami przyjechało z ośmiu panów słusznej postury i raz dwa pownosili resztę worków, co zajęłoby dzieciakom z pół godziny jak nie więcej. To nie była akcja mająca podnieść świadomość.
~obciachityle 29-05-2011 1:24
23:43 | ~był_na_miejs | Myślę, że nie zrozumiełeś. Dzieciaki zawsze pracują na maxa. Dzieciaki wierzą, że jedna pani z drugą chcą całkiem serio posprzątać ten cały syf, który puszczają pracownicy tejże samej firmy z Wrzeszczyna. Dzieciaki nie wiedzą, że to tylko taki teatrzyk dla zaspokojenia ambicji i wykonania budżetu, że tak na prawdę chodzi o media, Ibisza, tłumy na rynku i takie tam bzdety, ku chwale Tauronu. Szkoda mi Twoich podopiecznych, ale niestety - są tylko instrumentem do realizacji propagandowego zadania kilku cwaniaków.
~kopra@1 29-05-2011 7:19
A co robią tam osoby, ktore maja parcie na szkło, co one mogą powiedzieć o akcji jednej czy drugiej.Tu chodzi o pijar i kasę.Co to za majówkaze zwierzętami kiedy ich jest na lekarstwo ale za to jest cała otoczka składajaca sie z nierobow .Zgadzamy sie z komentarzem~Tutejszy
~afeee 29-05-2011 7:29
Wyobraźcie sobie górę niesprzątniętych odchodów jakie wydalają czworonogi w naszym mieście...
~ 29-05-2011 9:18
występy przedszkolaków były super
~ 29-05-2011 10:04
Występy przedszkolaków były niesamowite. A co do zwierzaków na placu ratuszowym ludzie pomyślcie jaki to by był stres dla czworonoga przebywać w takim tłumie i hałasie.
~ 29-05-2011 11:24
Tak, oczywiście to słuszna uwaga, gdzie zwierzaki w tym tłumie?Impreza była wspaniała, a tańce przedszkolaków reeeeewelacja.
faraon 29-05-2011 16:10
Jaka telewizja, taka prezenterka :-)
~misiek j.g 29-05-2011 16:43
Gratulacje dla organizatoröw , mam nadzieje ze podobnych imprez nie zabraknie w 2011 i przyszlosci . Chcialbym röwniez pogratulowac przedszkolakom i mojemu synowi Ksaweremu za super wystep i osobom ktöre ich przygotowaly do wystepu .... Pozdrawiam
~hana 29-05-2011 19:17
Mój pies i ja mieliśmy piękną majówkę z daleka od miasta. Hektary łąk i pól, trochę lasu, jakieś bajorko i strumyczek. W taką piękną pogodę żal zwierza po mieście prowadzić. Dobrze że była ta impreza to tłum się po okolicy nie rozłaził :-P
rymcycymcy 29-05-2011 22:38
| ~hana | ...że pies miał fajną majówkę ganiając po tych nieużytkach to rozumiem ...ale TY ? ;) Może daj znać następnym razem ! :)
~Taipan 29-05-2011 23:28
Wielkie podziękowania,dla państwa Anny i Eugeniusza Ragiel za oddanie,serce,i bezinteresowność.Jesteście wspaniali,i za to właśnie ludzie bardzo was kochają.
~............ 30-05-2011 5:59
Jaka adoracja na zdjęciu 81.!;-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poświst na "góralu"

Co z przebudową stadionu przy Lubańskiej?  

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Wybory: Zwycięstwo PiS

Odnowią parking przy cmentarzu

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
720
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%