MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Moc wyborczych tyłów

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 6 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 6 października 2007, 6:45
Autor: TEJO
Fot. Jelonka.com
Polityczni outsiderzy liczą na sukces 21 października.

Znani z niekonwencjonalnych postaw, choć dotychczas bez sukcesu w polityce, będą wspierać listy Samoobrony w przyspieszonych wyborach do parlamentu.

Są wśród nich jeleniogórzanie, o których bywało głośno. Były poseł Unii Pracy i działacz tego ugrupowania, a także szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami Ryszard Nowak startuje z listy ugrupowania Andrzeja Leppera. W poprzednich wyborach reprezentował Polskie Stronnictwo Ludowe, ale bez sukcesu. Jest radnym powiatowym ze Szklarskiej Poręby. Znany był także ze zwalczania wojskowych patologii, choćby zjawiska tzw. fali.

Inną znaną jeleniogórzanom twarzą jest Kazimierz Klimek, z zawodu cyrkowiec. Radny poprzedniej kadencji zasłynął procesem sądowym o rzekome prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Sprawę jednak wygrał, bo udowodnił, że nie jechał autem, tylko odpoczywał w nim po spożyciu na parkingu przy zabobrzańskim ryneczku.
Jego nazwisko umieszczono na liście senackiej.

Na posła startuje Janusz Jędraszko, który na listach Samoobrony pojawia się już po raz drugi. W wyborach w 2005 roku przepadł. Jest prezesem Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych.

Czy wyborczy wyścig którykolwiek z tych kandydatów skończy w fotelu na Wiejskiej w Warszawie? Okaże się już po 21 października.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

Śmierć na żwirowni

Czytelniczka: drogo i brudno

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Z wieżą do Sejmu! 6-10-2007 8:58
Jędraszce stanowczo się należy posłowanie. W Sejmie będzie wesoło. A tak przy okazji: jak się miewają pańscy podopieczni opiekujacy się wieżą widokową na Wzgórzu Krzywoustego? A jak się miewa sama wieża? Ta wieża to chyba pański sztandarowy sukces Jędraszko? Niech pańskim naczelnym hasłem wyborczym będzie: z wieżą do Sejmu!
~Rudebwoy 6-10-2007 10:56
Nie chcesz tragedii dla Polski po wyborach??? Zabierz swojej babci dowod osobisty:)
~wyborca 6-10-2007 11:13
Sprzątaczka Wirbuł do kompletu. Wszystko pasuje...
~Przeczytajcie to proszę 6-10-2007 16:00
Może niezupełnie na temat,ale bardzo w związku z wyborami ( i to rozumianymi w najszerszym tego słowa znaczeniu). http://www.gazetawyborcza.pl/1,75248,4542168.html Może lektura tego artykułu pomoże podjąć decyzję na kogo zagłosować.
~z– jawa 6-10-2007 18:36
Jedraszko , a gdzie jego podopieczni, facet obsesyjnie chory na "stołek" byle jaki .oby tylko płatny, najlepiej dobrze.
~M&M 6-10-2007 20:58
Ludzie! Rece opadają jak widzę ,że pęd do władzy członkom Samoobrony nie przechodzi. Z kim w Sejmie stworzą koalicję. no pytam się? Z "kaczystami '– powtórka z historii,z LiD–em nie z PO nie chyba z LPR jak wejdzie i co? Może 50– 60 głosów a gdzie reszta? Głos na nich to głos wyrzucony w błoto! Ja głosuję na Demokratę z "Jelonki"
~ale ale 7-10-2007 14:39
MM, to nie demokrata, ale regularny komunista z SLD.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Powstanie przedszkole

Nie ma rady na wandali?

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Miastu na urodziny

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
22
Tak
45%
Nie
50%
Nie wiem
5%