MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Moc atrakcji w "Dwójce"

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 10 czerwca 2018, 19:16
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 czerwca 2018, 21:37
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Szkoła Podstawowa Nr 2 w Jeleniej Górze to kolejna placówka, która wczoraj (9.06) hucznie integrowała się poprzez organizację rodzinnego festynu. Z każdym rokiem impreza rozrasta się, a niewątpliwą atrakcją była profesjonalna scena, na której dzieci i młodzież prezentowały swoje talenty.

W programie festynu znalazły się: występy wokalne, taneczne (m.in. fantastyczni tancerze z „No Name Dance Studio” Marceliny Leśniak), pokazy akrobatyczne, zręcznościowe i instrumentalne. Głodni i spragnieni mogli skorzystać ze stoisk gastronomicznych, gdzie znalazły się m.in. pyszne ciasta i ciasteczka, orzeźwiające napoje, kawa, herbata, czy gofry. Była też „Wiejska Chata” z pajdą ze smalcem i ogórkiem, hot-dogami i kiełbaskami z grilla.

Jak zaznaczali organizatorzy, nabyte kalorie można było spalić z uśmiechem na twarzy, biorąc udział w zawodach sportowych, pokonując tor rowerowy, wyciskając ciężary ze „szkolnymi siłaczami”, doskonaląc celność w rzutach do bramki lub grając w siatkówkę w meczu rodziców i nauczycieli.

Różnorodne talenty, jakie posiada młodzież ze szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych SP 2 prezentowane były na profesjonalnej scenie, która była nowością podczas festynu rodzinnego w placówce im. Bolesława Chrobrego.

- Mamy tak wielu artystów od pierwszej klasy szkoły podstawowej do trzeciej gimnazjalnej, że zdecydowaliśmy się na scenę, aby stworzyć im jak najlepsze warunki do prezentacji artystycznych – podkreśliła Beata Kozyra, dyrektor SP 2, która dziękowała wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy, ze szczególnym uwzględnieniem rodziców.

Był też plener artystyczny „Zabierz szkołę na wakacje” z punktem malowania twarzy i tworzenia karykatur. Przygotowano też tor zręcznościowy dla robotów, stanowisko modelarskie i miniturniej szachowy. Harcerze z 38. Drużyny Harcerskiej „Szaniec” z Hufca Karkonoskiego ZHP zadbali o możliwość strzelania do celu z repliki broni ASG, ogromne bańki mydlane i walki na miecze.

- Jak zawsze wielką radość budziły Alpaki – Miki i Klusek, podopieczni Marty Górskiej. Tradycyjnie wielkie emocje wzbudzała coroczna loteria fantowa z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. W samo południe pojawili się dzielni strażacy, którzy zaprezentowali nowoczesny sprzęt ratowniczy – dodają organizatorzy.
- To jest taki dzień, kiedy wszyscy jesteśmy razem: rodzice, dziadkowie, nauczyciele, uczniowie, absolwenci szkoły i wszyscy bawimy się wyśmienicie – dodała Beata Kozyra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przetarg na kolejną stację

Czyżby Andrzej Duda?

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~Rodzic 10-06-2018 21:39
Impreza perfekcyjnie zorganizowana z rozmachem, pomysłem, bogatą ofertą różnorodnych atrakcji. Widać dobrą integrację uczniów i z podstawówki i z gimnazjum. Dobra robota całej załogi szkoły!!! Szkoda tylko że misz masz fotograficzny, Redaktor połączył zdjęcia 2 szkół.
~rodzic2 11-06-2018 1:42
a nauczyciele za pracującą sobotę dostaną dzień wolny czy zapłatę za nadgodziny?
~No właśnie 11-06-2018 5:33
Dokładnie pytanie w punkt! Tylko nie piszcie, że to jest dobrowolne itd itp. Chyba że uzyjecue terminu dobrowolne niewolnictwo. To tzw. miękka perswazja wiemy czyja buhaha. Dojeżdżanie maksymalne. A wszyscy się boją wiadomo.Za to w kuluarach wrze.
~jg 11-06-2018 7:45
do: ~No właśnie (5:33)
Może ten tydzień przyspieszonych wakacji pomiędzy 25-29.06.2018 Wam to zrekompensuje, gdy rodzice muszą się martwić jak zabezpieczyć dzieciom kolejny tydzień wolnego nauczycieli.
~No właśnie 11-06-2018 8:14
do: ~jg (7:45)
My w ostatnim tygodniu czerwca chodzimy jeszcze do pracy
~jg 11-06-2018 8:57
do: ~No właśnie (8:14)
I przez 8 godzin będziecie sobie w oczy patrzeć, a my zapłacimy za kolejny tydzień półkolonii, bo 90 dni wolnego w roku to rodzice nie mają-tylko nauczyciele.
~No właśnie 11-06-2018 9:00
do: ~jg (8:57)
Zapraszamy do zawodu
~jg 11-06-2018 9:32
do: ~No właśnie (9:00)
Ja zawodu nie zazdroszczę, mogę zrozumieć, że jest ogrom pracy i rozwydrzone dzieci, ale narzekanie na pracującą sobotę przy tym ogromie wolnych tygodni jest żenujące.
~No właśnie 11-06-2018 10:44
do: ~jg (9:32)
Docenia Pani wysiłek nauczyciela,to dobrze. I jeśli Pani nie zazdrości - civw sumie przeczy powyższym Pani twierdzeniom- to widać,że targają Panią inne silne emocje. Być może jest to żal,który ściska Pani pewna część ciała, może to to uczucie
~Rodzic2 11-06-2018 10:56
do: ~No właśnie (10:44)
"No właśnie " pokazała kto te nasze dzieci "uczy ".Powiem tylko tyle :do roboty leniu i przestań płakać przez tą straconą sobotę !
~Rodzic 11-06-2018 7:13
Rzeczywiście. Po co szkoły organizowały w sobotę festyny dla dzieci, rodziców itd. Po co różne fajne zabawy, zadowolone dzieciaki, super fajnie spędzony czas. Przecież można było posiedzieć z komoreczka,tablecikiem itp. SZACUN DLA WSZYSTKICH SZKÓŁ I WSZYSTKICH NAUCZYCIELI ZA TO CO ROBIA.
~No właśnie 11-06-2018 7:18
Nie chodzi nam o ten jeden festyn. To byłby pikuś
~do no właśnie 11-06-2018 21:27
Po co zaczynasz jałową dyskusję? Trzymajmy się tego, że bycie nauczycielem to nie zawód - to powołanie. Nikt nie pracujący w zawodzie nie zrozumie, że my nie mamy tyle wolnego, na ile pokazuje to kalendarz. My nie mamy przerw świątecznych, tylko dyżury opiekuńczo - wychowawcze, najczęściej nad dziećmi niepracujących rodziców. Wakacje to sprzątanie sal, układanie planów, rady, papiery etc. Nie licząc godzin dydaktycznych mnóstwo szkoleń, rad, zebrań, konsultacji z rodzicami, nie wspominając o tzw. godzinach pracy ukrytej, jak przygotowanie w domu do zajęć, opracowywanie sprawdzianów, które potem trzeba sprawdzić a...lizy, testy, ewaluacje, dyktanda, robienie miliona kserówek dla dzieci itd. Nie wspominając o tzw. godzinach karcianych - czyli darmowych dodatkowych zajęciach wspierających uzdolnienia lub wyrównujących braki. Mimo to nie narzekam, lubię swoją pracę i tę szkołę, lubię uczniów i rodziców, którzy jeśli nie pomogą, to niech chociaż nie przeszkadzają i nie plują jadem na nas, bo robimy naprawdę wiele za niewiele... Życzę sobie tylko by przestano nas oceniać i krytykować na każdym kroku, jak my nie krytykujemy, np. mamy - pani urzędniczki, czy tatusia - pana ze sklepu. A na każdego by się "łatka" znalazła...
~rodzic 11-06-2018 22:11
Każdy zawód ma plusy i minusy. Jak ktoś zazdrości nauczycielom to przecież aby nim zostać nie trzeba odkręcać połowy życia, trochę nauki, zdobycie uprawnień i można nim zostać. A z drugiej strony, nauczyciele nasi kochani nie bądźcie tacy "wrażliwi" i "obrażalscy" bo w każdym środowisku pracy są ludzie, którzy nie powinni wykonywać swojego zawodu bo po prostu się do tego nie nadają. A problem nauczycieli polega jeszcze na tym, że próbują przed rodzicami bronić systemu edukacyjnego i "jedynej "słusznej racji narzuconej przez przełożonych, która czasami jest kompletnie nietrafiona.
~ble 11-06-2018 23:18
A problemem rodziców jest edukowanie nauczycieli, wytykanie wad, gdzie sami nie panują nad własnymi dziećmi. Rodzice za bardzo próbują rządzić, często podważając kompetencje nauczycieli w obecności dzieci lub krytykują przy dzieciach nauczycieli w domu, nie mówiąc o stosowanych epitetach pod kątem belfrów (też przy pociechach), dzieci zwłaszcza te młodsze są szczere i prawdę powiedzą... Za moich szkolnych czasów nauczyciel co powiedział to rzecz święta, było coś nie halo to reprymenda i człowiek znał swoje miejsca. Dziś to uczeń jest na prawie i rodzic może zgnoić pedagoga, a rozwydrzone dziecię kręci dorosłymi jak dziadowskim biczem... Tyle, że ten dzieciak kiedyś dorośnie, opuści szkołę, a rodzic będzie nadal rodzicem, z coraz bardziej problemowym dzieckiem - nie dzieckiem... Tu więc nie chodzi o wrażliwość nauczycieli, czy ich obrażalskość. Każdy belfer wie, że musi mieć silny kręgosłup. Tu chodzi o ludzki szacunek i oddanie cesarzowi, co cesarskie, a człowiekowi - co ludzkie...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie skate park w Jeleniej Górze?  

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Trasy rowerowe w Złotoryi

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
805
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%