MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Moc atrakcji podczas święta sztuki

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 22 maja 2016, 8:01
Aktualizacja: Wtorek, 24 maja 2016, 7:50
Autor: Wiktoria Ciepiela
Fot. Wiktoria Ciepiela
Od piątku trwa w Cieplicach „Wiosenne święto sztuki”, w programie którego są gry i zabawy dla dzieci i młodzieży oraz koncerty odbywające w muszli koncertowej w Parku Zdrojowym.

W piątek (20.05) w pracowniach plastycznych Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych były warsztaty artystyczne dla przedszkoli, szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych. Uczniowie między innymi grawerowali na szkle, wycinali i wypalali w drewnie, malowali, rysowali oraz wykonywali odbitki graficzne. Pomagała im młodzież z Liceum Plastycznego.

- Pomagamy naszym gościom stworzyć różne prace, na przykład pokazujemy im, jak wycinać w drewnie za pomocą dłut lub tłumaczymy, jak grawerować na szkle. Dzięki temu mamy okazję przekazywać im nowe doświadczenia. - mówił uczeń Liceum Plastycznego Przemysław Kukiełka.

Kolejny dzień „Wiosennego Święta Sztuki”, którego pomysłodawcą jest Stefan Papp, znany przede wszystkim jako satyryk, odbył się w Parku Zdrojowym. - Głównym założeniem tej imprezy miało być uczestnictwo mieszkańców Cieplic. To nie tak, że przyjdą, wysłuchają koncertów i pójdą do domu, oni mają wnieść coś do tego święta, tak jak na przykład urządzają przyjęcia urodzinowe czy jubileusze rodzinne i każdy z nich coś przynosi, tak jak tort, czy butelkę wina. Dlaczego nazwałem to świętem sztuki, a nie świętem artystów? Bo tu właśnie chodzi o sztukę, która powinna być obecna w życiu codziennym człowieka. Po to ona powstała. Malowidła ścienne w jaskiniach nie miały na celu zdobienia jej, ale spełniały ważną rolę w życiu pierwotnych ludzi. Sztuka nie powstała by dekorować ale by przekazywać coś innym ludziom. „Wiosenne Święto Sztuki” ma też inne znaczenie, chodzi o integrację mieszkańców, których rodzice pochodzą z różnych stron świata. Każdy ma inną tradycję. - mówił Stefan Papp.

W trakcie imprezy odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, występ zespołu z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści, wręczenie medalu „Pasja Tworzenia” oraz występ zespołu Perfectum.

Organizatorami imprezy są: Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze, Miłośnicy Cieplic, Rada Jednostki Pomocniczej Miasta Jelenia Góra „Uzdrowisko Cieplice”, Przystań Twórcza, Zdrojowy Teatr Animacji i Hotel Cieplice, natomiast głowni sponsorzy to: Zorka, Wodnik, Rada Jednostki Pomocniczej Miasta Jelenia Góra „Uzdrowisko Cieplice” oraz Rada Rodziców ZSRA.

Ogłoszenia

Czytaj również

Skarby Opactwa

#Norwidwdomu – poezja

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~tr 22-05-2016 9:28
A podczas koncertu właśnie muzyków z cieplickiej szkoły muzycznej, za plecami słuchaczy wytrwale i namiętnie kosił trawę pan na kosiarce-traktorze czym skutecznie zagłuszał popisy młodych muzyków. To jest skandal, żeby organizator nie dopilnował takich rzeczy. Administracja uzdrowiska też powinna się tłumaczyć!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Nagrody wręczone

Będzie nowa biblioteka w Wojkowie

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1417
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%