MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Mobilne Laboratoria Innowacyjności w Jeleniej Górze (komunikat)

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 14 września 2017, 12:50
Aktualizacja: 13:01
Autor: UM Jelenia Góra
Jutro (15.09.) możemy spodziewać się przyjazdu do Jeleniej Góry kilku wielkich aut – rozpoczyna się bowiem realizacja jeleniogórskiej części projektu, prowadzonego przez Urząd Marszałkowski i dwie uczelnie politechniczne PWr z Polski oraz Uniwersytet Techniczny w Dreźnie.

TRAILS Mobilne Laboratoria Innowacyjności i Usług to projekt nowatorski, mający na celu szkolenie w zakresie innowacyjnego myślenia i kreatywności, a ciężarówki przywiozą sprzęt niezbędny do prowadzenia zaplanowanych warsztatów, w tym drukarki 3D, okulary 3D, wycinarka do styropianu, i in.

Projekt kierowany jest głównie do uczniów szkół zawodowych, ale także do przedsiębiorców, przewidziane są „warsztaty sieciujące” prowadzone w tzw. mobilnych laboratoriach, prowadzone przez trenerów z Politechniki Wrocławskiej.

Laboratoria staną przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych przy ul. Jana Pawła II nr 25, wiadomo już, że z zaproszenia skorzystają uczniowie sześciu szkół zawodowych oraz przedsiębiorcy, którzy mogą jeszcze zgłaszać chęć swojego udziału.

Szczegółowych informacji w sprawie (m.in. zasad uczestnictwa oraz terminów) udziela Agnieszka Maślińska-Zając – agnieszka.maslinska@umwd.pl

Zainteresowani dotychczasowymi pracami osób realizujących projekt mogą się z nimi zapoznać pod adresami: https://www.facebook.com/trailsproject lub http://trailproject.eu/

Laboratoria będą w Jeleniej Górze pracować niemal do końca września br.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Laptopy dla podstawówek w gminie Mysłakowice

Trwa rozbudowa SOSW

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Działka nad zabytek?

Maturalny maraton  

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Drastyczne billboardy

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1288
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%