Jelenia Góra: Mniszek pokonany

Niedziela, 8 lutego 2009, 23:43
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 lutego 2009, 20:35
Autor: Mateusz Banaszak
Jeleniogórska drużyna kadetek Finepharmu wygrała kolejne spotkanie w 12 kolejce rozgrywek koszykówki. Zawodniczki Finepharmu po zaciętej walce pokonały wyżej notowanego rywala 66:53.

Zajmujące przed tym spotkaniem piąte miejsce zawodniczki Finepharmu I pokonały na własnym parkiecie wyżej notowanego rywala. Zajmująca druga miejsce w tabeli, drużyna Mniszka Boguszów Gorce nie była w stanie pokonać naszej drużyny.

Jeleniogórzanki podeszły do tego spotkania bardzo skoncentrowane i przygotowane na poważną walkę o zwycięstwo. W pierwszej kwarcie trwała zacięta walka o każdą piłkę i kawałek boiska. Żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie większej przewagi. Jeleniogórzanki wygrały tą odsłonę 15:13, ale rywalki stawiały spory opór. Druga odsłona należała do bardziej zaciętych. Obydwie drużyny, poprawiły swoją skuteczność w ataku. Jeleniogórzanki grały o wiele lepiej w obronie i dzięki temu schodziły na przerwę prowadząc z rywalkami 36:30.

Po zmianie stron, do głosu doszły zawodniczki Mniszka, które chciały nawiązać walkę. Rywalkom udało się odrobić część strat i o losach spotkaniach miała zadecydować ostatnia – czwarta kwarta. W niej zdecydowanie lepsze okazały się jeleniogórzanki, które zachowały o wiele więcej sił niż przeciwnik. „Nasze” wygrały w tej kwarcie 20:11, a cały mecz 66:53 potwierdzając wysoką formę.

Finepharm-Karkonosze I Jelenia Góra - UKS Mniszek Boguszów Gorce 66:53 (15:13, 21:17, 10:12, 20:11)