MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Mniej połączeń autobusowych do Zgorzelca

Wiadomości: Jelenia Góra/Region
Wtorek, 13 sierpnia 2013, 8:02
Aktualizacja: 8:03
Autor: Mea
Jak poinformował Konrad Karmelita, dyrektor ds. eksploatacji PKS "Tour" w Jeleniej Górze, PKS Zgorzelec z dniem 29.07. br. zaprzestał wykonywania wszystkich przewozów regularnych. Zawieszonych zostało sześć kursów przyjazdowych do Jeleniej Góry, jeden przelotowy (trasa Zgorzelec–Kłodzko) oraz sześć wyjazdowych kursów z Jeleniej Góry.

PKS "Tour" Jelenia Góra ze względu na dużą liczbę kursów autobusowych i kolejowych na trasie Jelenia Góra -Zgorzelec -Jelenia Góra nie planuje zwiększać komunikacji na tych odcinkach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Integracyjny piknik

Nowe wozy dla OSP

Mniej do kasy miejskiej za płatne parkingi

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 13-08-2013 9:19
a gdzie niby jest duzo kursów autobusowych do zgorzelca Panie dyrektorku z bozej łaski
~ 13-08-2013 10:46
A w czym jest problem aby pociągi do Zgorzelca kursowały do Goerlitz? to jest niecałe 2 km
~Ada 13-08-2013 10:57
Potzreby jest kurs do Boleslawca o 6 rano czy PkS JEST BYLBY TAK DOBRY BY URUCHOMIIC TEN KURS DLA PRACOWNIKOW/.
~pasażer 13-08-2013 15:47
Obecnie kursów do Zgorzelca jest AŻ trzy: http://www.pks.jgora.pl/pl/spis-kursow?import_id=562&kod2pp=16131025&kod2pd=16234129&commit.x=24&commit.y=12. To już taki Rząśnik w Górach Kaczawskich ma więcej połączeń. Zgorzelec ma ponad 30 tys. mieszkańców, Rząśnik - kilkuset. Fakt, są jeszcze pociągi (całe 5 na dobę), ale pociąg nie jedzie przez Barcinek, Chmieleń czy Olszynę. Pan dyrektor Karmelita chyba nie wie, co mówi, skoro wydaje mu się, że wszyscy na tej trasie jeżdżą bezpośrednio do Zgorzelca. Pierwszy autobus do Kamiennej Góry (trasa też w znacznym stopniu obsługiwana przez były PKS Zgorzelec) w wakacje i weekendy jest dopiero po 9:00, a przez Ogorzelec, Leszczyniec praktycznie już nie ma w ogóle.
~pasażer 13-08-2013 15:54
Cd. Mam nadzieję, że na te trasy szybko wejdzie jakiś busiarz, skoro pan dyrektor nie widzi potrzeby zapewnienia z największymi miastami wokół Jeleniej Góry lepszej komunikacji niż do małej, zapyziałej wioski w sercu gór (nie obrażając mieszkańców Rząśnika). W normalnym kraju (np. Czechach) na tych trasach śmigałyby autobusy w takcie co 1 godz. albo nawet co 0,5 godz, u nas mamy 3 autobusy na dobę! Śmiech na sali. Mniej autobusów, to mniej pasażerów - te 3 ogryzki wcale nie będą jeździć pełniejsze, bo ludzie przesiądą się do busów lub prywatnych samochodów. Później dziwimy się, że PKS-y upadają... No upadają, skoro panowie dyrektorzy nie potrafią wykorzystać potencjału, jakie mają takie trasy jak np. ta do Zgorzelca.
~KtoToWeźmie? 13-08-2013 17:13
Kurs do Kłodzka był jednym z nielicznych dochodowych kursów PKS Zgorzelec. Jelenia Góra pozbywa się kury znoszącej złote Jaja?
~do 17:13 13-08-2013 18:17
To prawda. Już z Jeleniej jechało mnóstwo ludzi, w wioskach pomiędzy Kowarami a Kamienną Górą prawie na każdym przystanku ktoś wsiadał. Czym ludzie będą dojeżdżać do pracy, jak busów tam w ogóle nie ma? Ja myślę, że PKS Jelenia Góra po prostu nie chce sobie brać na barki kłopotu, bo dużo większe zyski czerpią z czegoś innego. Przekształcili się w praktyce w firmę wynajmującą autobusy, poza tym dbają głównie o dalekobieżne kursy i Wrocław. Już dawno PKS podkreślał, że kursy lokalne najchętniej oddaliby innym przewoźnikom. A że ludzie nie mają czym dojechać do pracy, że jest coś takiego jak misja społeczna - co ich to obchodzi?
~pasażer 13-08-2013 22:44
.......! co on gada za głupoty ?! Do Zgorzelca teraz będzie tyle połączeń, że mogą się pocałować...To jedne z najbardziej obleganych kursów i PKS JG zrobiłaby dobry interes uruchamiając kilka kursów do Zgorzelca, ale nie chcą kasy i chcą odstraszać pasażerów ? Ok, nie ma sprawy, tylko potem nie jęczcie, że kasy mało, skoro nie myślicie :P

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wyjątkowy spektakl, wyjątkowi aktorzy

Prezes DIOZ za kratkami

Kulisy sprawy KPR–u  

Pojadą kolarze – utrudnienia dla kierowców

Maraton charytatywny

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
668
Tak
53%
Nie
43%
Nie mam zdania
4%