MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Młodziutka aktorka Zofia Wichłacz gościła w "Norwidzie"

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 4 listopada 2014, 11:07
Aktualizacja: 11:13
Autor: Mea
Fot. Weronika Gromada
Spotkanie z Zofią Wichłacz, 19–letnią odtwórczynią roli Alicji "Biedronki" w filmie Jana Komasy "Miasto' 44 ", wyróżnioną nagrodą dla najlepszej aktorki na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni, odbyło się w jeleniogórskim II LO im. C.K. Norwida. Była to inicjatywa polonistki Haliny Lejczak w ramach działań "Pracowni Filmowej" i tak zwanych "Lekcji z Mistrzem" prowadzonych w szkole od ubiegłego roku.

- Zofia Wichłacz wspomniała o swoich pierwszych próbach aktorskich, podejmowanych w ognisku teatralnym państwa Machulskich, co później przerodziło się w pracę  na rzecz swojej grupy teatralnej. Wskazała na duże wsparcie rodziny. Na spotkanie w "Norwidzie" przyjechała ze swoją starszą  siostrą Joanną – relacjonowała Halina Lejczak.

Pytania zadawane podczas spotkania dotyczyły przede wszystkim roli w "Mieście'44". Uczniów interesowało, w jaki sposób aktorka radziła sobie ze stresem oraz z warsztatem. Zofia Wichłacz mówiła, że do pracy w filmie została zaangażowana w wieku 15 lat, zdjęcia zaczęto robić, gdy miała 18. Musiała pogodzić naukę w liceum i pracę na planie filmowym.

- "Miasto'44" to przygoda mojego życia. Musiałam czerpać z siebie i korzystać z możliwości obserwowania innych, doświadczonych aktorów. Przeczytałam i obejrzałam mnóstwo materiałów o Powstaniu Warszawskim – twierdziła. - Nie czuję się kompetentna, by poddać ocenie fakt wydania rozkazu o wszczęciu Powstania Warszawskiego, ale wiem, że ci młodzi ludzie nie mieli wyboru – dodała.

Zarzut dotyczący teledyskowego charakteru niektórych scen skomentowała: to wyrazem artystyczny stylu Jana Komasy, który zaznaczył się już w "Sali samobójców". Wspomniała o prowokacjach reżysera, który lubi wytrącać widza z poczucia bezpieczeństwa.

- Zofia Wichłacz dała się poznać jako osoba niezwykle naturalna, bezpośrednia i bezpretensjonalna. Swoją przyszłość wiąże z aktorstwem – podsumowała Halina Lejczak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Szkoły przygotowane?

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Nowe zasady w szkołach

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ewrf 4-11-2014 13:32
I więcej takich artykułów nam trzeba! O kimś kto osiągnął sukces własną pracą!. Dość już bandy darmozjadów walczących o koryto!
~ 4-11-2014 14:27
ona kreci z tym młodym łepkiem królikowskim
~:) 4-11-2014 18:18
Brawa dla pani Haliny Lejczak!
~ 4-11-2014 20:07
A jaki związek z tym wydarzeniem ma p. Bałkowska?
~human Ia 4-11-2014 23:21
Pani Halina rządzi ! Klasa pani Lejczak pozdrawia
~ 5-11-2014 2:58
Tyłkiem pewnie też nieźle kręci tam gdzie trzeba.
~A B 5-11-2014 7:17
Gratuluję działań, które podejmuje szkoła !!!! "Lekcje z Mistrzem" to wspaniały pomysł !!! Tak trzymać p. Dyrektor, p. prof. Lejczak. Pozdrawiam z wielką życzliwością.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W Sosnówce trwa strajk okupacyjny...  

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Nie taka bestia straszna (recenzja)

Doczekają się ronda

Sprzątanie świata 2020 w wykonaniu uczniów z SP 7

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
733
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%