MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Młodzieżowy Turniej Turystyczno–Krajoznawczy już w weekend

Wiadomości: REGION
Wtorek, 10 maja 2011, 14:12
Aktualizacja: Piątek, 13 maja 2011, 7:31
Autor: Angela
W najbliższy weekend (13–15 maja) odbędzie się XXXIX wojewódzki etap Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno–Krajoznawczego. Organizatorem jest Oddział PTTK „Ziemi Lwóweckiej” we Lwówku Śląskim. Eliminacje wojewódzkie odbędą się w Ośrodku wypoczynkowym „ Kaliniec” w Przesiece ul. Droga Liczyrzepy 1.

Turniej przewiduje sprawdzenie zarówno praktycznych, jak i teoretycznych umiejętności uczestników. Na pierwszy dzień imprezy zaplanowane jest Turystyczne ABC czyli praktyczny sprawdzian umiejętności przydatnych turyście, takie jak rozstawianie namiotu, rzut do celu, rozpoznawanie roślin oraz zwierząt chronionych w Polsce, tor przeszkód i konkurencja niespodzianka.

Druga część to testy: krajoznawczy, wiedzy turystycznej i topograficznej, z przepisów ruchu drogowego czy z zakresu bezpieczeństwa, higieny wycieczkowania i ogólnych zasad udzielania. Całość zakończy się ogniskiem.

W drugim dniu zawodnicy wyjdą z przewodnikiem na wycieczkę w Karkonosze i wezmą udział w konkurencjach sprawnościowych m.in. z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Do pokonania będą też mieli kolarki tor przeszkód i turystyczny marsz na orientację polegający na zespołowym przejściu wyznaczonej trasy, odnalezieniu w wyznaczonej kolejności punktów kontrolnych i przybyciu na metę w określonym czasie. Zakończenie turnieju, rozdanie nagród zwycięzcom i pożegnanie planowane jest na niedzielę, 15 maja. Drużyny mogą się zgłosić się w sekretariacie ośrodka (baza) dnia 13 maja br., w godz. 9.30 – 11.00, gdzie nastąpi przyjmowanie uczestników i zakwaterowanie.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Jacek Włodyga – Starosta Jeleniogórski oraz Anna Lato – Wójt Gminy Podgórzyn. Współorganizatorami imprezy są Oddział PTSM „Ziemi Jeleniogórskiej” w Jeleniej Górze, Starostwo Powiatowe w Lwówku Śląskim, Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze oraz Urząd Gminy Podgórzyn.

Więcej informacji o imprezie można znaleźć w Oddziale PTTK „Ziemi Lwóweckiej” ul. Kościelna 32, 59-600 Lwówek Śląski oraz na stronie internetowej http://w ww.mlodziez.pttk.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Na propsie! Dzisiaj i w niedzielę

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Nowe drogi w Janowicach Wielkich

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Eh... 10-05-2011 18:56
Na portalu internetowym miasta Jeleniej Góry www.wiertualnajelenia.pl mogą co niektórzy zwiedzić nasze piękne miasto i zobaczyć ci jest u góry budynków :)
~ed 11-05-2011 19:02
kiedyś w podstawówce w latach '80 brałem udział w trzech edycjach tego turnieju w Strużnicy, Lubawce i Leśnej, raz zajęliśmy nawet 2 miejsce, szkoda bo niewiele zabrakło do zwycięstwa, fajne to były czasy i widzę że zestaw konkurencji niewiele się zmienił

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mikołajki w „Dąbrówce”

Na Kilińskiego bezpieczniej

O przemianie byłego więźnia

Rok niespełnionych obietnic

Klub seniora zaprasza

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
876
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%