MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Młodzieżowa Liga Siatkówki wystartowała

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 25 lutego 2013, 10:48
Aktualizacja: 10:51
Autor: MDvR
Fot. archiwum
W minioną sobotę 23 lutego rozegrana została pierwsza kolejka Młodzieżowej Ligi Siatkówki, do której zgłoszono sześć zespołów, jednak swój udział potwierdziły tylko cztery drużyny, a mianowicie IKS Jelenia Góra, KS Jelenia Góra, 3 P, ZSO nr 1.

Zawody będą się rozgrywały w dwóch rundach. W pierwszej rundzie, w której będzie 8 terminów zawodów, gra będzie toczyła się systemem każdy z każdym i rozegrane zostaną 24 spotkania do dwóch wygranych setów. Druga runda finałowa - będzie rozgrywana także w formie turnieju, ale z udziałem już wszystkich drużyn i systemem każdy z każdym, po 3 sety bez względu na wynik. Ważny jest też fakt, że każdy wygrany set jest równy jednemu zdobytemu punktowi.

Poniżej podajemy wyniki 1. kolejki zawodów wraz z tabelą końcową:

IKS JG - KS JG 2:0 (25:7, 25:13)
KS JG - 3 P 1:2 (25:23, 24:26, 6:15)
3 P - IKS JG 0:2 (17:25, 11:25)

Tabela po 1. kolejce:

1 miejsce IKS JELENIA GÓRA 2 4 4 : 0 ( +4 ) 100:48 (+ 52)
2 miejsce 3 P 2 2 2 : 3 ( -1 ) 92:105 (- 13)
3 miejsce KS JELENIA GÓRA 2 1 1 : 4 ( -3 ) 75:114 (- 39)
4 miejsce ZSO nr 1 0 0 0 : 0 ( 0 ) 0 : 0 ( 0 )

- W obecnej edycji poziom uczestników się podniósł, co widać po wynikach, zastanawiające tylko jest gra drużyny ZSO nr 1, która pierwsze mecze rozegra w najbliższą sobotę. Pozwoli to na bardziej wyrównaną walkę w całych zawodach niż miało to miejsce w poprzedniej edycji ligi, gdzie były znaczne różnice w wynikach. Fakt bardziej wyrównanych meczów pokazuje potrzebę tego typu zawodów dla młodzieży, a tym samym zaszczepiania im chęci aktywnego spędzania czasu. Jest to korzystne dla każdego, młodzież ma zorganizowany czas pozaszkolny, aktywnie spędza czas i zdrowo go realizuje, a przy tym podnoszą swe umiejętności, które to przenoszą się na poziom gry w zawodach międzyszkolnych. Świadczy o tym fakt iż w drużynach grających w finałach rozgrywek szkół jeleniogórskich, bardzo licznie znajdowali się uczestnicy Młodzieżowej Ligi Siatkówki, organizowanej przez Integracyjny Klub Sportowy Jelenia Góra, przy finansowym wsparciu Prezydenta Jeleniej Góry - wyznaje Jerzy Sarna, prezes IKS-u Jelenia Góra.

W pierwszej kolejce z dobrej strony pokazały się siatkarki KS JG, które wygrały swego pierwszego seta w dotychczasowej przygodzie z zawodami, natomiast słabo spisały się zawodniczki IKS-u JG, których wygrane mogą cieszyć, ale styl pozostawia wiele do życzenia. Organizator zaprasza do kibicowania uczestnikom już w następną sobotę 2 marca. Wszelkie informacje na temat tych oraz innych zawodów, można zobaczyć na stronie organizatora www.iksjeleniagora.republika.pl do odwiedzenia, której zapraszamy.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Hania Kobylska mistrzynią Polski!

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Siatkówka dla każdego

Ruszyły zapisy na VIII Półmaraton Jeleniogórski

Chcą powtórki wyborów!

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Mamy brąz!

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
575
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%