MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Młodzież zagrała „Elegię o chłopcu polskim”

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 26 kwietnia 2016, 8:34
Aktualizacja: Środa, 27 kwietnia 2016, 8:36
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Stowarzyszenie Edukacyjne Teatr „Na Progu” zaprezentowało w miniony weekend (23–24.04) spektakl pt. „Elegia o chłopcy polskim”. Premiera odbyła się w Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Stowarzyszenie to kolejna grupa teatralna, która daje szansę osobom młodym, którzy chcą rozwijać się aktorsko. - Myślałem, żeby takie stowarzyszenie założyć, ponieważ wychodząc z teatru widziałem, że młodzież błąka się po ulicach, a oni mają naprawdę talent i przychodzą do teatrów – powiedział Mirosław Samsel, który pracował w wielu teatrach w Polsce. - Myślę, że młodzież jest warta, żeby poświęcić jej trochę czasu, jest w stanie się rozwinąć. Stworzyłem to stowarzyszenie, żeby już się nie błąkali po ulicach, ale żeby zajęli się sztuką, uszlachetnianiem własnej wrażliwości – dodał reżyser, który planuje pokazać jeszcze „Elegię o chłopcu polskim” uczniom jeleniogórskich szkół.

- Spektakl ten to opowieść o 23-letnim poecie Krzysztofie Kamilu Baczyńskim. Poecie i żołnierzu. To czas powstania warszawskiego. Opowieść o pałacu Blanca, w którym poległ młody i spełniony poeta. To spektakl o uczuciach. To radość, smutek, trwoga i śmierć. To zapach dymu i prochu. Huk pistoletów maszynowych – mówili organizatorzy.

Poprzednio aktorzy pod okiem Mirosława Samsela przedstawili „Miłość i żałość” na podstawie powieści Fiodora Dostojewskiego pt. „Idiota”, a w planach na przyszłość jest już „Tato, tato, sprawa się rypła” Ryszarda Latki. - To jest komedia, nawet w pewnym momencie wchodząca w farsę. To jest to, co straciliśmy w tym kraju, a warto jednak nadrobić – zapowiada Mirosław Samsel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Andrzejkowy Bal Wróżbitów – 22 listopada

„Głosowisko” – świąteczny koncert w „Muflonie”

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Widz 26-04-2016 20:58
Brawo!
~ 27-04-2016 8:13
super. Szkoda,ze nie było wzmianki kiedy odbędzie się to przedstawienie... Poszłabym.
~justi 27-04-2016 9:29
Ja widziałam zapowiedź. Kolejna nie czyta, a później ujada. Żal

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rok niespełnionych obietnic

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Swingin´ Santa w JCK

Droga po remoncie

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
831
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%