MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Młodzież z Wolsztyna odkrywała uroki Karkonoszy

Wiadomości: Powiat
Poniedziałek, 10 lutego 2014, 7:46
Aktualizacja: 7:49
Autor: Mea
Fot. Archiwum Starostwa
Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze zorganizowało w Karpaczu zimowisko dla piętnastoosobowej grupy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu wolsztyńskiego. – Już od czterech lat współpracujemy z tym powiatem zarówno poprzez wymianę młodzieży, jak i wzajemną promocję walorów turystycznych – powiedział Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Podczas tygodniowego wypoczynku młodzi mieszkańcy powiatu wolsztyńskiego wraz z opiekunami wędrowali po górach, odwiedzili Schronisko „Strzecha Akademicka”, jeździli na nartach, zwiedzali Karpacz. Byli m.in. w Muzeum Zabawek oraz Muzeum Sportu i Turystyki. Ponadto mieli zajęcia na hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Karpaczu, w którym również mieszkali i jedli posiłki.

Starosta jeleniogórski Jacek Włodyga wraz ze starostą wolsztyńskim Ryszardem Kurpą, odwiedzili młodzież. Zaplanowano też rozmowy o dalszej współpracy. Chodzi o ustalenie terminu wymiany zdolnych uczniów ze szkół z Kowar, Piechowic, Szklarskiej Poręby i Karpacza, którzy podczas wakacji wyjadą na obóz do powiatu wolsztyńskiego. Tam będą uczyć się żeglarstwa i korzystać z różnych zajęć wodnych oraz zwiedzać okoliczne atrakcje.

- Oprócz wymiany uczniów, prowadzimy inne działania. Grupa muzyczna z powiatu wolsztyńskiego wystąpiła u nas na Targach Turystycznych TourTec, na których swe walory prezentują przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Wolsztynie. My też promujemy nasz powiat w Wolsztynie. Odwiedzamy się podczas spotkań noworocznych. W ubiegłym roku gościliśmy przedstawicieli izby gospodarczej oraz handlowej z Wolsztyna, którzy zwiedzili różne zakłady w powiecie, rozmawiali ze Związkiem Gmin Karkonoskich oraz Cechem Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców – podkreślał dyrektor.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Finał na lawecie

Mobilizacja przed II turą

Przystań w śmieciach

Trwa budowa punktu widokowego

Nowy program "Moja woda"

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2151
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%