MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 27 maja
im. Jana, Juliusza

Młodzież z Lema dzieciom

Wiadomości: Kowary
Środa, 20 marca 2019, 6:11
Aktualizacja: Czwartek, 21 marca 2019, 6:48
Autor: WAC
Fot. Użyczone
Uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach kolejny raz pokazują, że warto pomagać. Z ich inicjatywy w Kowarach ruszyła zbiórka darów dla wychowanków Domu Dziecka im. Marii Konopnickiej w Szklarskiej Porębie
Pomysłodawcami akcji jest młodzież działająca w Interact Clubie – mówi dyrektor kowarskiego „Ogólniaka” Sylwia Kędzierska. - Od wielu lat nasi uczniowie wykazują się dużą wrażliwością oraz empatią. Mocno angażują się w różne przedsięwzięcia charytatywne, prospołeczne oraz służące integracji z osobami niepełnosprawnymi. Regularnie odwiedzają dzieci z domów dziecka oraz seniorów z Domu Pomocy Społecznej. Organizują też zbiórki, między innymi karmy, koców i innych potrzebnych rzeczy dla Schroniska dla Małych Zwierząt.

Obecna zbiórka prowadzona jest na rzecz wychowanków Domu Dziecka im. M. Konopnickiej Zbierane są środki higieniczne: szampony, odżywki do włosów, dezodoranty, żele pod prysznic. Akcja potrwa trzy tygodnie. Dary można przynosić do budynku kowarskiego ZSO oraz do ratusza.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za każdy tego typu dar serca, gdyż dzięki temu środki z naszego skromnego budżetu możemy przeznaczać na poprawę warunków, w jakich przebywają nasi wychowankowie – mówi dyrektor placówki spod Szrenicy Mariusz Owczarek. - Z uczniami z Kowar współpracujemy nie od dziś. Często przyjeżdżają do nas, bawią się z dziećmi, odrabiają z nimi lekcje - podkreśla dyrektor.

Twoja reakcja na artykuł?

7
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Urząd Marszałkowski przejmuje linię kolejową do Świeradowa Zdroju

Wpadka z kontrabandą

Wsparcie aktualne  

Komentarze (1) Dodaj komentarz

tomek44 20-03-2019 9:46
Fajne dzieciaki, szlachetna zbiórka! Brawo!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pętla, czy parking?

Nowe wyzdrowienia w powiecie jeleniogórskim

Pociągiem do Karpacza, ale także do Legnicy?

Skwer Radiowej Trójki przetrwa?

Podwójna moc z Pilchowic

Sonda

Otwarcie szkół dla najmłodszych uczniów nie oznacza normalnej nauki, tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Czy to ma sens?

Oddanych
głosów
523
Tak
27%
Nie
69%
Nie wiem
4%