MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Młodzież Dolnego Śląska bez dopalaczy

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ WROCŁAW
Środa, 6 października 2010, 8:30
Aktualizacja: 8:37
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Otwarte spotkanie dotyczące problemu tzw. dopalaczy i handlu tymi substancjami organizuje dziś we Wrocławiu pełnomocnik ds. młodzieży marszałka województwa dolnośląskiego.

Jeśli ktoś z jeleniogórzan jest w stolicy Dolnego Śląska i chciałby uczestniczyć w tym wydarzeniu, może udać się o godz. 13 do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego przy ulicy Dobrzyńskiej 21/23 (sala 150). Na debatę zaprasza także wicemarszałek dolnośląski Jerzy Łużniak.

Samorządowiec przekonuje na swoim facebookowym profilu, że w walce z dopalaczami potrzebna jest determinacja. Przypomina, że on sam – będąc jeszcze zastępcą prezydenta Jeleniej Góry – przyczynił się do likwidacji sklepu z dopalaczami przy ulicy Kopernika. Działalność placówki bulwersowała trzy lata temu pobliskich mieszkańców. Miasto wymówiło wówczas dzierżawcy umowę i sklep przestał istnieć.

Wrocławskie spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Patrolowali jezioro

Policjanci też pomagali

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Komentarze (44) Dodaj komentarz

~Rudebwoy_JG 6-10-2010 8:52
Młodzież dolnego śląska bez dopalaczy! Domagamy się legalizacji Konopii Indyjskich!
~ 6-10-2010 9:18
D.Bratko nazywany królem dopalaczy zarabia na handlu nimi pół miliona miesięcznie.
~ 6-10-2010 9:26
Dlaczego mieszkańcy byli zbulwersowani? Przecież sami narkotyzują się tytoniem i alkoholem.
~diabelek 6-10-2010 9:27
... przydałoby sie jeszcze zamknąć "chemiczne" bo tak denaturat sprzedają ... walka z wiatrakami, głupki i tak znajdą sposób, zeby zrobic sobie wode z mózgu ... a ... i łąk nie kosić, bo w wysokiej trawie "halucynki" trudniej znaleźć ... itp itd ... jak ktoś głupi, to i odświezaczem w aerozolu sie naćpa ...
~diabelek 6-10-2010 9:33
... wystrzelac żuli, ćpunów i reszte pasożytów ... to przecież jedyne, najprostsze i najlepsze rozwiazanie ... nie bedzie popytu, to padnie i podaz sama z siebie ... a na te "kolekcje" wrzucić akcyze z 1000% i problem rozwiąże sie sam + podatek "szpitalny" ... ale nie ... jednak likwidacja wrzodów społecznych czyli meneli itp jest najłatwiejsza ... będzie czysciej, bezpieczniej, ładniej ... no i znikna powyższe problemy ... będzie czas zająć głowy "rzadzących" naprawde istotnymi sprawami ...
~diabelek 6-10-2010 9:38
... demokracja jest w końcu ... każdy może z...hnąć od czego se chce ... PRAWDA ??? ... i może D.Bratko powinien dotać medal !!! najgłupsza część społeczeństwa wytepi sie sama ... tak tak ... jestem za ... te najbardziej śmiercionośne "dopalacze" w promocji ... złota młodzież polska wyzdycha i społeczeństwo wreszcie wróci do równowagi ... no i nie bedzie tych, co: zamienie ukradzione dzis radio na dopalacza ... KTO JEST ZA ??? !!! ???
~kons 6-10-2010 9:40
Je*** dopalacze same szkody zgony i ogłupienia... były legalne przez ile czasu? i ile zgonów?.... a cannabis? używany od tysiecy lat nielegalny przez ostatnie lata ani jednego zgonu... czegoś nie rozumiem..? "to marihuana jest z konopi? " i tacy mają mi zakazywać? bez wiedzy i pojęcia? LEGALIZE IT
~ 6-10-2010 9:47
MARIHUANA to prostu nazwa liści konopii indyjskich ( baki, marijuany, kaya, ganji,mary jane, trawki czy zioła ).W niezapylonych żeńskich kwiatostanach konopi (Cannabis indica, Cannabias sativa i Cannabias ruderalis), a także, ale już w mniejszym stężeniu, w męskich i żeńskich liściach tej rośliny występują pochodne kanabinolu (THC-tetrahydrokannabinol). Mieszanina wysuszonych, nie zapylonych żeńskich kwiatostanów oraz męskich i żeńskich liści to właśnie marihuana . Istnieje wiele różnych odmian Cannabis sativa, nazywanych stosownie do miejsca występowania (np. Cannabis indica, Cannabis americana), zasadniczo wciąż jest to ta sama roślina.
~? 6-10-2010 9:47
Po co delegalizować, niech żrą to gó..no , przecież kreta nikt sprzedawać nie zakazuje a nie żrą tego środka.... Jak sobie wątrobę czy nerki zniszczy to będzie miał pamiątkę po głupocie, jak chcą sobie kolekcjonować, to proszę bardzo. Edukacja!!! , to powinno być priorytetem, a nie cała gama zakazów i sankcji... Niech piją denaturat lizol i borygo, żrą muchomory ich wybór...
~ 6-10-2010 9:52
Uzależnieni od marihuany są o 40% bardziej narażeni na choroby psychiczne, m.in. schizofrenię. Takie są wnioski waszego raportu będącego podsumowaniem różnych badań na ten temat. Jak został przygotowany raport? Dr Stanley Zammit, Uniwersytet Cardiff i Bristol: Przyjrzeliśmy się danym siedmiu badań i wyszło nam to, o czym Pan mówi. 40% to przeciętny wzrost ryzyka wśród ludzi, którzy kiedykolwiek palili marihuanę. Oczywiście osoby, które zażywały konopie indyjskie w niewielkich ilościach nie są bardziej zagrożone schizofrenią niż inne. Ale ci, którzy palili marihuanę raz na tydzień lub częściej są średnio 2-3 razy bardziej narażeni na psychozy i halucynacje niż niepalący.
~ 6-10-2010 9:56
Prof. Glyn Lewis: Zgadzam się całkowicie w tej kwestii - jeśli chodzi o powiązania marihuany i chorób psychicznych jeszcze wiele zostało do zbadania i wyjaśnienia. Inni naukowcy, komentujący nasze ustalenia, ogłosili jednak, że rocznie ok. 800 przypadków schizofrenii może być powiązanych z zażywaniem marihuany. Zgadzamy się z tymi danymi. Marihuana może być przyczyną 14% chorób psychicznych wśród młodych Brytyjczyków. Tak wynika z naszych ustaleń.
~ 6-10-2010 10:06
te kons a Bob Marley to niby od czego zmarł...??od wody święconej??
~ 6-10-2010 10:10
od marihuany też jest pełno uzaleznionych, ja tam bym byłą jedynie za legalizacją sadzenia na własny użytek, tak jak to robili szamani, bo to co teraz się sprzedaje to wzmacniane jest jakimiś chemikaliami itp. to już jest syf, a jak bedzie można sprzedawać to będą ulepszać zeby byłą jeszcze mocniejsza. a tak jak sobie sam posadzisz, ususzysz, zapalisz bez tytoniu to można mówić że tak robili jacyś tam szamani ileś tysięcy lat temu.....dopalacze syf straszny, podobno gorsze od narkotyków!!!!
~ 6-10-2010 10:11
Do ZNAWCY z godz.09:40- a z czego jest marihuana? Hm???????
~wow 6-10-2010 10:27
edukacja moze wiecej zdzialac niz zakaz,tysiace zakazow- bo tak naprawde z tymi zakazami jest tak, ... my mamy swiadomosc ze on isnieje i tylko my sami osobiscie decydujemy czy zlamac go czy tez nie. zalezne jest to od naszej wiedzy na dany temat czy problem. wiec bardzo wazna jest edukacja, nie badzmy za wszelka cene glopi . tym ze lamiemy zakazy nie stajemy sie wyjatkowi,silni,unikalni. czesto jest tak ze mozna drogo zaplacic za blad,zlamanie nakazu..... lepiej sto razy przemyslec niz raz popelnic blad.
~wow 6-10-2010 10:34
zamiast dopalacza proponuje dobry film ,najlepiej komedie. dobra ksiazke ktora tez zozbudza wyobraznie. trening, poprawienie kondycji wlasnego ciala. zadbanie o siebie w dobry sposob i madry. kochani zycie jest takie krotkie, dni tak szybko uciekaja.nie zkracajmy sobie naszego zycia choc nie jest ono latwe.
~ 6-10-2010 10:40
Konopie indyjskie i ich pochodne: Do tej grupy narkotyków zaliczamy marihuanę, haszysz, olej haszyszowy. Wszystkie one są pochodzenia naturalnego. Występują w postaci: o Haszysz: brązowe i czarne kostki lub kulki, plastyczny po lekkim podgrzaniu. o Olej haszyszowy: zielono-brązowy płyn o konsystencji oleju. o Zielone liście lub zielono-brązowe kwiatostany marihuany. Wszystkie pochodne konopi działają podobnie. Człowiek pod wpływem marihuany staje się wesoły, rozluźniony, szczęśliwszy, a świat postrzega bardziej przyjaźnie. Marihuana "pomaga", szczególnie osobą nieśmiałym, otworzyć się i nawiązywać nowe kontakty, znajomości. Pod wpływem tych narkotyków łatwiej prowadzi się rozmowę i obniża się poziom stresu w sytuacjach, które normalnie są bardziej stresujące. Zmysły stają się bardziej wyostrzone, a kolory są bardziej intensywne
~ 6-10-2010 10:44
Marihuana podnosi ciśnienie krwi, zwiększa się akcja serca, naczynia krwionośne rozszerzają się. Człowiek po zażyciu narkotyku charakteryzuje się przekrwionymi spojówkami, a w przypadku zażycia większej dawki mętnym wzrokiem, ponadto może mieć problemy z koordynacją ruchową, a jego ubranie może charakteryzować się słodkim zapachem. Pochodne konopi nie uzależniają fizycznie. Uzależniają natomiast psychicznie. Błędnie narkotyki te nazywa się "narkotykami lekkimi" ponieważ uzależnienia nie dzieli się na lżejsze i cięższe. Pochodne konopi bardzo często są wstępem do zażywanie narkotyków z rodziny psychostymulujących, opiatów. Człowiek regularnie palący marihuanę ma trudności z koncentracją i zapamiętywaniem nowych informacji, a także traci on dynamikę i aktywność do zdobywania nowych, interesujących hobby, informacji itp. Przy zatruciu marihuaną mogą wystąpić myśli o śmierci, która rzekomo ma za chwilę nadejść oraz uczucie przerażenia, lęku i strachu
~GG 6-10-2010 10:45
Zlegalizujcie konopie niebedziecie juz mieli problemow
~ktosiowy 6-10-2010 11:01
Ej ludzie, kazdy mlody wie jak dziala marysia po co tlumaczycie. A po drugie, niech wycofaja raz na zawsze ten syf dopalacze i inne substancje narkotyzujace. Wiadomo ze wiele ludzi bedzie przeciw bo oni sa "uzaleznieni" przeciez. Ale my nie musimy patrzec na zacpanych gowniarzy. Niech sie "narkotyzuja" w domu a nie robia z siebie k...now na ulicy. No bo wiekszasc zarzywajac to gowno zachowuja sie jak idioci. Sorry, ale nie. Druda sprawa jest brak rozrywki zapewnionej w JG ale z drugiej strony jest tyle ladnych miesjc ktore mozna zwiedzic obejrzec u nas. Tak wiec zawsze jedno z drugim bedzie sie klocic.
~do 11:01 6-10-2010 11:10
te, ktosiowy-piszesz, ze "kazdy mlody czlowiek wie". HAHAHAAAAAAAA!!!..... kon by sie usmial! Przeczytaj wpis z 9:40 (kons). On nawet nie wie, CO PALI. Bo...ON MA I WIEDZE I POJECIE.
~ 6-10-2010 11:15
Związek pomiędzy zażywaniem marihuany a chorobami psychicznymi jest znany od dawna. Palący mają czterokrotnie większą szansę na rozwój depresji, nawet po upływie wielu lat abstynencji. Według badań, blisko 10% gimnazjalistów i ponad dwadzieścia procent licealistów spróbowało przynajmniej raz narkotyków. Najczęściej używką bez wątpienia była marihuana. Związek pomiędzy paleniem konopi a chorobami psychicznymi jest znany od dawna. Faktem jest , że nie są poznane wszystkie przyczyny. Palący mają pięciokrotnie większą szansę na rozwój chorob psychicznych, nawet po upływie wielu lat abstynencji.
~ 6-10-2010 11:20
Dla znawcy z 09:40 (i innych specjalistow): Marihuana i haszysz wyrabiane są z konopi indyjskich (Cannabis sativa L.), rosnących w południowo-wschodniej Azji, w rejonie Morza Śródziemnego, w Ameryce Środkowej i Południowej. Można je również hodować w klimacie umiarkowanym. Zawierają kilkadziesiąt aktywnych biologicznie substancji, z których najważniejszymi są tetrahydrokanabiole (THC).
rymcycymcy 6-10-2010 12:45
Długie, naturalne włosy ...wysokie obcasy, zapach, płaski brzuszek ...to jeszcze legalne, ale coraz rzadziej spotykane dopalacze ;)
~ 6-10-2010 12:57
Dopalacze zabijają! Alkohol zabija niszczy rodziny, doprowadza do patologi, agresji niekontrolowania się! papierosy zabijają! Twarde narkotyki niszczą głowe powodują shizofremię itp! Marihuana?? Nie zabiła, nie wywołuje agresji! Korzystana z głową pomaga! SADZIĆ PALIĆ ZALEGALIZOWAĆ!
~bzdety 6-10-2010 13:33
do 12:57-wiedzialam, ze predzej, czy pozniej pojawi sie komentarz o alkoholu i o nikotynie. Zrozum: TO NIE TEN TEMAT. Bedzie o szkodliwosci alkoholu-popiszesz sie. Przeciez nikt tu nie zaprzecza, ze naduzywanie w/w uzywek jest szkodliwe-ba!-prowadzi do smierci. Ja np. bylabym za prohibicja, przynajmniej w Polsce. Ale to inny temat. PS. nie pisze sie "schizofremia", tylko "schizofrenia". Od 16 lat mam do czynienia zawodowo z uzaleznionymi-rowniez od marihuany, chociaz NIBY nie uzaleznia-to wierutna bajka.Widzialam wielu chorych na rozne psychozy (w tym rowniez schizofrenie), to sa pacjenci, ktorzy przez kilka lat naduzywali haszyszu albo marihuany. Piszesz jak dziecko z przedszkola. "Niszcza glowe"...hm..........poczytaj na temat szkodliwosci marihuany. Jest na rynku duzo wiarygodnej literatury. Nie pisz bzdetow, bo czytaja to dzieci.
~== 6-10-2010 13:34
Prawda jest taka, że sklepy z dopalaczami istnieją już od kilku lat, każdego dnia setki osób zażywa te substancje i jak do tej pory zatrucia były na prawdę sporadyczne. Raban podniósł się po tym, jaki kilku gówniarzy wzięło coś, czego na dobrą sprawę, ze względu na swój wiek, po prostu brać nie powinni. Wszystko, powtarzam WSZYSTKO zaszkodzi wzięte w nieodpowiednich ilościach przez nieodpowiednich ludzi.
~tomy 6-10-2010 13:35
Marihuana powoduje jeden niebezpieczny efekt: Ludzie palący trawę pragną z całych sił aby CAŁY ŚWIAT JĄ PALIŁ. Myślę że to z powodu uszkodzeń mózgu.
~ 6-10-2010 13:43
Do 13:35 A nie znasz fenomenu przymusu picia w grupie? oni nikomu nie popuszcza, nawet komus, kto swiezo opuscil terapie ("z nami sie nie napijesz? mieczak jestes? jeden ci nie zaszkoooooodzi...Julek, wez sie ze mna napij, no"). I jeszcze wam z calego serca napisze-nie wierzcie w to, ze marihuana jest nieszkodliwa, a nawet "pomaga". Ja sie przez te lata tak napatrzalam, ze naprawde wiem, o czym mowie. Niektorzy (wielu z nich) nie uzywalo innych odurzaczy, niektorzy nawet nie pili alkoholu. Po 5 latach intensywnego palenia sa dzis wrakami: na umysle i na ciele. I to TYLKO przez ta niewinna marihuane. Sami widzicie, jakie tu jest pojecie o srodkach odurzajacych: przeczytajcie jeszcze raz post z godz.09:40. Przeciez taki jeden z drugim nawet nie zna pochodzenia ani haszyszu ani marihuany. A jara. Jakie to zalosne.
~ktosiowy 6-10-2010 14:28
do 11:01 "te" - to po wiejsku jak do kogos kogo nie znasz ( to po pierwsze), a po drugie to widocznie ty jestes zacofany i nie wiesz. A Gościu "kons" tylko rznie glupa. Pozdrawiam, zycze wszystkim duzo zdrowia i nie siegania po gowna.
~ 6-10-2010 14:54
TE mialo byc NIBY dowcipnie-nie udalo sie? no coz....a nie wierze, ze ten caly kons rznie glupa...jak jara, to nim jest. Poza tym jestem kobieta. Pozdrawiam. VIKI.
~do VIKI 6-10-2010 15:44
ale że "kons" rżnie "glupa" to skąd wiesz, podgladałaś ???
~bang 6-10-2010 18:27
gangi narkotykowe dużo musiały dać w łapę politykierom za tą akcje
~smerfer 6-10-2010 21:10
haha tumany przeczytajcie jeszcze raz post goscia z 9:40... nie widzicie, że to cytat naszego kochanego byłego premiera Jarka ? Ten idiota nawet nie wie czego zakazuje...
~kizior 7-10-2010 0:37
Brak mi słów na głupotę naszych polityków ((a przynajmniej większości z nich) Wiem że teraz jest moda na wlkę z dopalaczami, ale tak naprawdę to komu one przeszkadzają??????
~ 7-10-2010 10:17
do kiziora: Hmmmm.....komu one przeszkadzaja, pytasz sie? szkoda, ze nie masz pojecia, jaki problem ma Holandia z ta swoja legalizacja. W naszej klinice odwykowej (gdzie pracuje od wielu lat) przyjmujemy prywatnych pacjentow z Holandii (za pobyt placa holenderskie kasy chorych), bo....miejsc terapeutycznych dla uzaleznionych od marihuany/haszyszu w Holandii brakuje. Zakaz nie jest taki glupi. Polskie (i inne tez, ale tutaj jest mowa o Polsce) spoleczenstwo-nie dosc, ze legalnie naduzywa tytoniu i alkoholu, to jeszcze ma byc zajarane haszyszem? kto ma pracowac? placic renty? wychowywac dzieci? pomysl dalekowzrocznie, a nie tylko z dzis na jutro.
~ 7-10-2010 10:44
http://narkolyki.webpark.pl/hasz.html dla wszystkich ZNAWCOW i SPECJALISTOW do poczytania i zastanowienia sie.......
~wyszukane 7-10-2010 11:23
Ogólnie można powiedzieć, iż konopie wykorzystywane są do intensyfikowania przyjemności, co sprzyja określeniu ich mianem narkotyku "rekreacyjnego". Rzadko natomiast stosowane są one w czasie poważnych czynności związanych z pracą - większość osób używających kannabis zauważa, że narkotyk ten źle działa w takich sytuacjach. Efekty są wtedy bardzo nieprzyjemne: zagubienie, nieracjonalne myśli, zwiększone napięcie, pogorszenie pamięci, przyspieszone tętno, zawroty głowy - to tylko niektóre, najczęściej wymieniane. PS. gdybyscie byli pracodawcami-chcielibyscie zajaranego pracownika??? ja nie.
~ 7-10-2010 13:02
Niektórzy specjaliści, jak na przykład Maxwell twierdzą, iż prawdopodobnie najbardziej szkodliwym efektem ubocznym THC, wynikającym z regularnego używania konopi jest syndrom amotywacyjny, objawiający się apatią, zobojętnieniem, zaniedbaniem własnego wyglądu i niemożnością skupienia się na jakichkolwiek celach. Dimoff i Carper również wspominają o stanie związanym z długotrwałym przyjmowaniem konopi, a związanym ze zmniejszoną energią, zmniejszoną dążnością do osiągnięć, apatią, skróconym czasem skupienia uwagi, nieadekwatną oceną sytuacji, a przede wszystkim z upośledzoną zdolnością do komunikowania się z innymi. Chruściel pisze o zespole amotywacyjnym objawiającym się tym, że osoba długotrwale pozostająca pod działaniem kannabis traci ochotę do podejmowania jakichkolwiek działań psychicznych i fizycznych. Stan ten nazywa wypaleniem; dotyczy ono również sfery emocjonalnej. Dlatego nie pytajcie KOMU TO PRZESZKADZA,ZE PALI SIE MARIHUANE. Powinno to przeszkadzac wszystkim: pracodawcy
~cd. 7-10-2010 13:17
.....pracodawcy, rodzinie, szkole, sluzbie zdrowia, kasie chorych, podatnikom....a ty sie jeszcze pytasz, komu to przeszkadza??? chcialbyc zatrudnic przymulonego kierowce? nacpanego pielegniarza? podjaranego murarza, ktory ma pracowac na wysokosci? i co z tego, ze on nie jest agresywny i ma glupi usmieszek na twarzy? czesto uzywacie argumentu o nieagresji konsumentow marihuany.A to jest slaba argumentacja.
~kons 8-10-2010 10:31
idioci;] 'to marihuana jest z konopi?' -SARKAZM to słowa NASZEGO premiera Kaczyńskiego[ do: 10:11 ] po 2 Ty tam na górze bob marley miał nowotwór, po 3 wiem co p.. i akurat gdyby była legalizacja kazdy kto pali posadził by sobie drzewko naturalnie pielegnowane i skubał topiki bo tu sie zgodze wiekszosc NASZEJ konopi pedzona jest na jakiś eterach i kto to wie czym jeszcze. co nie znaczy ze jak pale to pale codziennie a porównując alkohol i marihuane w mniejwiecej proporcjonalnych ilościach myślicie ze alko to mniejsze zło bo legalne? -błąd a 'narkotyk' wg prawa to substancja znajdująca sie na liście substancji zakazanych czy coś takiego marihuana nie zawsze była narkotykiem...:) poczytajcie sobie o marihuanie w medycynie (stosowanej od tysięcy lat) a najlepiej zapal sobie w miłym towarzystwie... i wtedy wypowiadaj sie na ten temat... a nie z propagandowych programów czy niezetelnych informacji ;) ostatnio oglądałem propagandowy film z lat 60 czy 80 gdzie telewizja przekonywała ze s
~kons 8-10-2010 10:38
spalenie jednego lolka prowadzi do śmierci, ludzie stają sie mordercami i takie różne dziwne informacje... i było to w tamtych czasach puszczane w tv dalej myślicie ze wszystko co wam mówi ekran to prawda? OTWÓRZCIE OCZY
~ 8-10-2010 14:26
ha!!!! wiedzialam, ze poruszy sie tu tez sprawe medycyna...to drugi (po argumentacji: alkohol tez zabija) wytarty argument wszystkich cpunow. Powiem tylko, ze bez np. opiatow dzisiejsza medycyna nie istnieje. Morfina pomaga. Bez niej nie ma leczenia nowotworow w zaawansowanym stadium... I co z tego? Moga byc tez zabojczymi srodkami odurzajacymi. Czemu nie mozecie brac zycia na trzezwo? bez alkoholu, bez haszyszu, bez innych tam? zycie bez odurzenia jest piejkniejsze. Sprobujcie przejsc je na trzezwo. Ono jest takie krotkie....
~ 8-10-2010 14:41
Kons, piszesz jak zwykly cpun.Bedzuiesz bronic jarania, bo ci smakuje, tak jak alkoholik broni chlania. Dzisiejsza wiedza na temat haszyszu jest dalej posunieta, niz z lat 60-tych. Dzis wiadomo, ze moze powodowac psychozy (np. schizofrenie), albo juz istniejace zaburzenia poglebic. Ja mam codziennie w pracy niezbite na to dowody. Twoj wpisik jet dla mnie na poziomie podstwaowki, sorki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rodzinna wystawa

Poświęcili kapliczkę

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
800
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%