Okręg: Młodzicy Szkółki Piłkarskiej GOL na półmetku

Poniedziałek, 3 listopada 2008, 16:56
Aktualizacja: Piątek, 7 listopada 2008, 13:43
Autor: Paweł Walczak
W sobotę 25. października 2008 roku rozegrana została ostatnia kolejka pierwszej rundy ligi okręgowej młodzików organizowanej przez jeleniogórski OZPN. W rozgrywkach udział wzięło 12 zespołów z naszego okręgu. W tym gronie znalazły się dwie drużyny jeleniogórskie: Karkonoski Klub Sportowy i Szkółka Piłkarska GOL.

Już w pierwszej kolejce doszło do ważnego dla późniejszego układu tabeli meczu pomiędzy młodymi drużynami z Bolesławca i Bogatyni. Górą w tym pojedynku okazali się gospodarze wgrywając 3:1. Był to jednocześnie początek znakomitej serii spotkań bolesławieckiej drużyny, która wciągu całych rozgrywek ani razu nie zeszła z boiska pokonana i pewnie przewodzi ligowej tabeli.

Tuż za drużyną z Bolesławca, ze stratą tylko 3 punktów znalazł się zespół SP GOL z Jeleniej Góry prowadzony przez Pawła Walczaka. Już pierwsze mecze pokazały, że drużyna ta będzie się liczyła do końca w walce o mistrzowski tytuł. Młodzi jeleniogórzanie pewnie pokonywali kolejnych rywali, imponując zarówno skutecznością w wykańczaniu składnych akcji i dobrze zorganizowaną linią obrony, wspieraną przez dwójkę dobrze zapowiadających się bramkarzy: Oskara Wieliczko i Marcela Lizaka. Warto zauważyć, iż w ciągu pierwszych czterech spotkań bramkarze ci ani razu nie musieli wyciągać piłki z własnej bramki.

W piątej kolejce rozgrywek do Jeleniej Góry przyjechał lider z Bolesławca. Nasza drużyna mocno sprężyła się na mecz ze zdecydowanym faworytem i do przerwy po pięknej bramce Błażeja Pilcha prowadziła nawet 1:0. Niestety sił i konsekwencji w grze wystarczyło tylko na jedną połówkę. Po przerwie na boisku dominowali goście i wciągu pięciu minut po indywidualnych błędach naszej obrony zdobyli trzy bramki, a mecz zakończył się zwycięstwem lidera tabeli 3:1.

Drużyna nie zamierzała jednak się poddawać i w meczach z kolejnymi rywalami pokazała, że w piłkę grać potrafi, wygrywając wszystkie pozostałe mecze, aplikując rywalom 41 bramek i tracąc tylko jedną.

Ostatni mecz rundy jesiennej odbył się na stadionie przy ulicy Grunwaldzkiej, a spotkały się w nim obie drużyny z Jeleniej Góry. Układ tabeli wskazywał, iż faworytem tego meczu będą zawodnicy SP GOL. Młodzi chłopcy nie zawiedli swoich rodziców licznie zgromadzonych na trybunach stadionu i pewnie pokonali przeciwnika w derbowym pojedynku. Już do przerwy prowadzenie dały im dwie bramki Macieja Górskiego i jedna Łukasza Chwistka, a po przerwie do siatki lokalnego rywala trafił Patryk Piotrowski i ponownie Łukasz Chwistek. Należy jednak zaznaczyć, iż w drużynie KKS-u w rozgrywkach brali udział chłopcy o rok młodsi od pozostałych uczestników.

Podsumowując rundę w wykonaniu drużyny SP GOL trudno nie zwrócić uwagi na bardzo małą liczbę straconych goli – tylko 4. Zespół bardzo dobrze spisywał się również w akcjach ofensywnych, bo w 12 meczach zdobył 48 bramek i z dorobkiem 28 pkt. plasuje się na drugim miejscu w tabeli ze stratą 3 pkt. do lidera. Najlepszymi strzelcami drużyny okazali się: Łukasz Chwistek (11 bramek) i Patryk Piotrowski (10 bramek) oraz bardzo ofensywnie usposobiony pomocnik Maciej Górski (9 bramek). Miejmy nadzieję, że ich bramki w kolejnej rundzie pozwolą jeleniogórskiej drużynie na wyprzedzenie rywali z Bolesławca i wygranie ligi.

Skład drużyny SP GOL Jelenia Góra ze wszystkich 12 meczy ligowych: Oskar Wieliczko, Marcel Lizak - Bartosz Hartwig, Adam Skowroński, Daniel Michalak, Maciej Szumowski, Sławomir Ziółkowski, Maciej Górski, Błażej Pilch, Kamil Masel, Patryk Piotrowski, Łukasz Chwistek, Sebastian Wyka, Kamil Bepirszcz, Michał Debieś, Kacper Janiak, Michał Kalina, Daniel, Jurek Rafał Maj, Jakub Helak, Paweł Janiec i Kamil Piórkowski.